Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Zapustené stropné svietidlá

Zapustené stropné svietidlá

Zapustené stropné svietidlá

charakteristický

Hlavným znakom zapustených stropných svietidiel, ktoré sa líšia od povrchových alebo podomietkových svietidiel, je inštalačná hĺbka. Takéto svietidlá majú zvyčajne lampy v úrovni steny alebo stropu. Môžeme si vybrať z mnohých foriem a tvarov, čo vám umožní voľne komponovať interiérový dizajn. Často montované stropné kovania nemajú lampy. Majú žiarovky, v ktorých môžeme používať rôzne typy žiaroviek, vrátane halogénu alebo LED.

V stropných zapustených svietidlách máme možnosť nastavenia sklonu, a teda aj nasmerovanie svetelných lúčov.

Čo je dôležité pri výbere osvetlenia so zabudovanými stropnými svietidlami?

V prvom rade musíme mať na pamäti, že tieto typy svietidiel sú najvhodnejšie pre špecifické úlohy a mierne horšie ako všeobecné osvetlenie. Dobrým príkladom môže byť obývacia izba. Je to miestnosť, v ktorej často býva veľký počet ľudí, často tam jedia alebo sledujú televíziu. Len osvetlenie s vloženými reflektormi nemusí stačiť. Ak však použijeme ako centrálny zdroj svetla závesné svietidlá, je tu veľa priestoru na hranie so zapustenými svietidlami.

Ak máme obľúbený kus nábytku, obrázok alebo výstavu, môžeme ich efektívne osvetliť len jedným reflektorom. Miestnosti s vypnutým hlavným svetlom sú tiež pôsobivé, cez ktoré prechádzajú niektoré šikmé svetelné lúče cez niekoľko zapustených svetiel z rôznych uhlov pohľadu. Veľmi obľúbené sú aj zapustené svietidlá zoskupené do nepárneho počtu reflektorov. Takéto osvetlenie bude fungovať perfektne v kanceláriách, štúdiách a detských izbách. Stojí za to premýšľať aj o zapustených lampách v kontexte nízkych interiérov, kde sa pre nás počíta každý voľný priestor. Pretože povrch lámp je rovný povrchu stropu, nestratíme priestor pre osvetlenie, čo je napríklad v prípade zavesených svietidiel nedosiahnuteľné.

zhrnutie

Stropné vstavané svietidlá sa osvedčia vo veľkých miestnostiach ako doplnok k hlavnému svetlu av malých, nízkych interiéroch vďaka úsporám miesta. Je tiež vhodné využiť ich schopnosť regulovať smer dopadu svetelných lúčov v miestach, kde často pracujeme s pracovným stolom. Široká škála foriem a farebných variantov nám umožní vybrať lampy podľa nášho vkusu. Ak sa staráme o energetickú účinnosť, stojí za to prehodnotiť nákup LED žiaroviek.

Zapustené stropné svietidlá