Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Tiffany Lampy

Prvé stretnutie s menom Tiffany vyvoláva mnoho otázok, na ktoré sa vám pokúsime odpovedať.

.

Čo sú lampy Tiffany?

.

Zjednodušene povedané - vitrážové lampy.. Ich tienidlá sú vyrobené ako vitráže, ktoré pomocou farebného skla a svetla nádherne rozžiaria každú miestnosť.. Tiffanyho lampy sa vyznačujú netradičným vzhľadom, takže budú dobre fungovať ako doplnok interiéru, nie nevyhnutne ako hlavný zdroj svetla.

.

História Tiffanyho lámp:

.

Prvé vitrážové lampy sa objavili už v starovekom Egypte, ale od tých, ktoré poznáme v súčasnosti, sa zásadne líšia.. Rozhodne sme sa priblížili k návratu do obdobia, ktoré je známe svojimi monumentálnymi vitrážami, do stredoveku.. Teocentrizmus, ktorý bol motívom celého obdobia, priniesol do kostolov vitráže. Väčšina ľudí, ktorí nevedeli čítať, chodila do kostolov, ktoré pomocou malieb alebo vitráží dokázali sprostredkovať najdôležitejšie informácie z dejín náboženstva.. Vitráže mali okrem didaktickej funkcie plniť predovšetkým vizuálnu funkciu.. Farebné sklá, cez ktoré prechádzalo slnečné svetlo, nádherne osvetľovali kostoly.

Prelomovým momentom v histórii vitráží bola zmena materiálu, z ktorého sa sklo spájalo. Louis Comfort Tiffany začal namiesto olovených profilov používať medenú fóliu. Vitrážové lampy nazývame podľa Ľudovíta, ale prečo? Okrem zmeny materiálu prišiel Tiffany s geniálnym nápadom - vytvoriť tienidlá lámp, ktoré sú z farebného skla.. V súčasnosti sú jeho diela veľmi drahé a takmer nemožné získať. Vďaka nemu sa dnes môžeme tešiť z lámp s krásnymi vitrážami..

Komu je Tiffanyho lampa určená?

.

Každému! Môže sa zdať, že Tiffanyho lampy svojou žánrovou špecifickosťou neoslovia každého, avšak od druhej polovice 20. storočia môžeme pozorovať obrovský záujem o tieto lampy.. Prečo ísť. Tiffanyho lampy sú rozmanité a každý si v nich nájde niečo pre seba - motívy a farby vitráží sú obrovské..

Pasujú Tiffanyho lampy do každého interiéru?

.

Tiffanyho lampy plnia predovšetkým dekoratívnu funkciu - vzhľad lampy je na prvom mieste, takže nie do každého typu interiéru sa táto lampa hodí.. Určite dobre zapadne do klasických a amerických interiérov. Spoľahlivo fungujú v interiéroch starých škôl. Majú dve predné hlboké vrecká.

Funkčnosť montérkových nohavíc

Nohavice sú vybavené 8 pútkami, ktoré zabraňujú padaniu nohavíc po nasadení pásu.

Tiffany Lampy