Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Barové stoličky

Barové stoličky

Funkčné barové stoličky

Hokeri si robia kariéru ako prvky interiérového dizajnu už dlho. Čo by som o nich mal vedieť?

Čo sú to barové stoličky?

Taburet je funkčný kus nábytku v podobe vysokej barovej stoličky. Táto vyššia taburetka má najčastejšie sedačku vo forme kruhu alebo štvorca a pri nákupe máme na výber stoličky so spodným alebo vyšším operadlom, ako aj podrúčky. Modely sú na štyroch stabilných nohách alebo na jednej, ktorá má najčastejšie tiež otočnú funkciu, vďaka čomu sú taburetky funkčné a pohodlné. Vysoké barové stoličky sú mimoriadne flexibilné, pretože sú väčšinou štíhle, čo znamená, že nezaberajú veľa miesta.

Iba drevené stoličky?

Pri kúpe daného modelu barovej stoličky dávajte pozor na materiál, z ktorého bola vyrobená. Najčastejšie sú barové stoličky vyrobené z dreva alebo kovu, ale existujú aj plastové barové stoličky. Veľmi často nájdete aj čalúnené barové stoličky , ktoré majú mäkké sedadlo, čo určite zvyšuje komfort používania. Drevené barové stoličky majú veľmi často na rozdiel od kovových alebo plastových barových stoličiek masívnejšiu štruktúru a širšie nohy.

Čalúnené stoličky, to je pohodlie pri používaní

Aby naša stolička mohla plniť svoju funkciu, musí byť v prvom rade pohodlná. Pri umiestňovaní barovej stoličky na stôl alebo na ostrov stojí za to venovať pozornosť výške stolovej dosky a sedadla. Ideálna vzdialenosť medzi doskou stola a sedadlom by mala byť asi 30 centimetrov. Malo by sa pamätať na to, že čím je stolička v príslušenstve chudobnejšia, tým je menej pohodlná. Ak chcete na barovej stoličke stráviť viac času ako len pár minút denne, stojí za to investovať do čalúnenej stoličky alebo do iného mäkkého čalúnenia. Rovnako dôležité sú podrúčky a podpery nôh, ktoré udržia nohy v jednej polohe. Tvarované sedadlo a vysoké operadlo zaistia pohodlie pri jedle a stolička s otočnou nohou umožní voľnú koordináciu pohybov.

Barové stoličky ako doplnok

Barová stolička sa perfektne hodí do obývacej izby s kuchynkou, kde je najčastejšie umiestnená vedľa ostrova alebo baru. Barové stoličky sú ideálne na usporiadanie moderných, elegantných a podkrovných interiérov, kde tvoria špecifickú hranicu medzi miestnosťami. Barová stolička so silnými farebnými akcentmi dodá interiéru charakter a chuť. Stojí za to pamätať, že barové stoličky by okrem dôležitého vizuálneho dojmu mali pri používaní pôsobiť aj dobrým dojmom.