Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Klasické žiarovky

Klasické žiarovky

Klasické osvetlenie uspokojí rôzne chute a dodá bytu osobitosť. Existujú žiarovky pre fanúšikov klasiky aj pre tých, ktorí chcú nájsť kompromisné riešenie medzi klasikou a modernou. Môžete venovať pozornosť rôznym dizajnovým riešeniam, ktoré nestratili eleganciu a sofistikovanosť klasiky, ale zároveň zodpovedajú módnym trendom.

Klasické závesné svetlá

Klasické závesné žiarovky ozdobia interiér a potešia každý deň. Moderné klasické osvetlenie je vždy vyrobené z kvalitných materiálov. Klasická závesná lampa alebo luster naplní domov pohodlím a teplom. Dá sa povedať, že takéto osvetlenie v klasickom štýle bolo vždy charakterizované nedostatkom agresie vo farbách, kontraste, kde je všetko veľmi pokojné, stabilné a pevné.

V obchodoch sa žiarovky predávajú v klasickom štýle rôznych typov a tvarov. Klasický luster netoleruje veľký zmätok a iba pôvodný nedostatok formy. Ľudia, ktorým sa zdá klasický luster veľmi staromódny a nezaujímavý, nemajú pravdu. Naopak, klasika bola vždy považovaná za módnu a zbierala najlepšie svetelné trendy. Čas nezastaví, ale tento jednoduchý štýl v interiéri je stále žiadaný. Vďaka klasickému osvetleniu zmení jeho krása každý interiér.

Príklad klasických závesných stropných žiaroviek

  • Lampy inšpirované formou daných petrolejových žiaroviek budú perfektné do miestností nielen v klasickom, ale aj rustikálnom a retro štýle. Biele oceľové tienidlá a ramená v patinovanej farbe dokonale odrážajú klasický štýl osvetlenia. Takáto lampa bude v obývačke a spálni vyzerať dôstojne.
  • Klasická lampa z klasickej mosadze a tienidla zdobené kryštálom v odtieni bielej dodajú klasickému interiéru. Troj a päťramenné žiarovky budú efektívne pôsobiť v obývačke, jedálni, spálni a na chodbe.
  • Klasická stropná lampa v chróme, dreve, wenge s dvoma zdrojmi svetla je reprezentantom tohto štýlu a nájde uplatnenie nielen v obývačke a spálni, ale aj v kuchyni a jedálni. Kombinácia skla a ocele dokonale odráža podstatu klasického štýlu.

Klasické stojace lampy

Klasické stojace žiarovky sú výrobky, ktoré sa stanú nielen funkčným asistentom, ale tiež vyzdobia každú izbu. Široká škála modelov umožní každému vybrať si osvetlenie, ktoré bude klásť dôraz na dokonalú chuť ich majiteľa, bude skvelým doplnkom k stolu alebo nočnému stolíku.

Na začiatku je potrebné rozhodnúť sa, na aké účely bude lampa slúžiť, či to bude dôležitý prvok interiéru alebo atrakcia danej zóny. Ak je to prvá možnosť, potom sa pri výbere môžete spoľahnúť iba na vonkajší dizajn a jeho súlad s celkovým štýlom miestnosti. Ale ak sa má klasická lampa používať napríklad na čítanie alebo vyšívanie, nie je vzhľad jediným kritériom. Zariadenie, ktoré sa má používať na tieto činnosti, by malo poskytovať pomerne jasné svetlo.

Je veľmi dôležité nájsť správnu spálňovú lampu, ktorá slúži predovšetkým na odpočinok a relaxáciu. Klasické osvetlenie by preto nemalo byť príliš jasné, ale tlmené a pokojné. Preto je najlepšia možnosť v odtieni jemných odtieňov: béžová, ružová, biela.

Príklady klasických stojatých žiaroviek

  • Do tohto štýlu interiérového dizajnu zapadá klasická stolová lampa v bielej farbe s látkovým tienidlom v bielej a modrej farbe. Subtílnu lampu je možné použiť na osvetlenie pracovného stolu v škôlke, miestnosti pre mládež, kancelárie a spálne ako žiarovky na stole. Môžete použiť aj závesné svietidlo v rovnakom dizajne a dosiahnutý efekt poteší každého člena domácnosti.
  • Stolná lampa s neobvyklým šarmom vďaka tvaru a kombinácii ocele a bieleho skla. Tvar tienidla vás neoslepí, ale jemne rozptýli svetlo. Takéto efektívne klasické osvetlenie je možné nainštalovať do akejkoľvek miestnosti.

Klasické nástenné svietidlá - nástenné svietidlá

Klasické nástenné svietidlá sú považované za najuniverzálnejšie. Nielenže v priebehu rokov nezastarávajú, ale sú odolné voči meniacej sa móde, stali sa spôsobom, ako doplniť najširší zoznam veľkých spoločností. Klasické nástenné svietidlá sú hladké prechody a línie. Klasické nástenné svietidlá sú vyrobené z kovu a sklo sa zmestí do interiéru a ich povinným prvkom je prísna, harmonická kompozícia.

Príklady klasického osvetlenia vo forme nástenných žiaroviek

  • Klasické nástenné svietidlo v bielej a šedej farbe vyzerá veľmi elegantne. Motív mriežky umožňuje použitie nástenného svietidla (stropu) v jedálni, kuchyni, spálni a kúpeľni. Takáto lampa môže mať formu okrúhleho a polkruhového.
  • Nástenná lampa v bielej alebo čiernej farbe bez tienidla so žiarovkou vo forme sviečky alebo plameňa sa perfektne hodí do interiéru zariadeného v klasickom štýle. Jemné svetlo vytvára miestne osvetlenie a je vhodné do spální, obývacích izieb a predsiení.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Fabbian Illuminazione osvetlenie cubetto plafon

Spoznajte výrobcu dokonalého osvetlenia Fabbian alebo choďte priamo do ponuky žiaroviek Fabbian dostupnej v obchode - kliknite sem

Spoločnosť Fabbian Illuminazione bola založená v roku 1961. Postupom času si výrobca získal reputáciu a rešpekt na svetelných trhoch po celom svete. V ponuke výrobcu sú moderné žiarovky vyrobené z najkvalitnejších komponentov a navrhnuté tými najkreatívnejšími dizajnérmi. V súčasnosti sa značka Fabbian predáva v Európe a Ázii prostredníctvom podnikových obchodov a sprostredkovateľov a jej sesterské spoločnosti pôsobia na trhoch v USA a Hongkongu.

Klasické žiarovky