Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Osvetlenie kúpeľne

Osvetlenie kúpeľne

Kúpeľňové osvetlenie so správnym prístupom splní nielen svoju základnú funkciu, ale aj niekoľko ďalších. Lampy a lustre do kúpeľne môžu zdobiť interiér, vizuálne zväčšiť aj malú miestnosť. Pri výbere však buďte obzvlášť opatrní, pretože pripojenie elektriny a vody v kúpeľni vyžaduje dodržiavanie bezpečnostných predpisov.

Ako si vybrať správne osvetlenie do kúpeľne?

Počet osvetľovacích zariadení v kúpeľni priamo závisí od jeho oblasti. Ak je malý a jeho plocha je asi 5 m², v strede stropu bude lampa alebo luster s dvoma alebo tromi žiarovkami. Ale aj keď je kúpeľňa malá, je lepšie dodatočne osvetliť oblasť umývadla a zrkadla, aby sa všetky kozmetické procedúry vykonávali oveľa jednoduchšie. Ak je kúpeľňa dostatočne priestranná, je potrebné zabezpečiť zónové osvetlenie, ktorého vlastnosti závisia od konfigurácie miestnosti, myšlienok dizajnu a ďalších faktorov. Je dôležité vziať do úvahy mnoho ďalších faktorov, ktoré ovplyvňujú osvetlenie kúpeľne. Patria sem: štýl interiéru alebo skôr zvolená farebná schéma, pretože, ako viete, odtiene svetla viac odrážajú svetelné toky, čo znamená, že miestnosť bude viac osvetlená.

V závislosti od polohy žiarovky môžu byť umiestnené:

  • Na strope - to je stála klasika. Každá kúpeľňa musí byť vybavená najmenej jednou stropnou lampou alebo lustrom, ktoré budú zodpovedať za celkové osvetlenie v kúpeľni.
  • Na stene. Ide o žiarovky určené na osvetlenie určitých funkčných oblastí miestnosti.

Dnes je možné ako svetelné zdroje použiť rôzne zdroje svetla: žiarovky, halogény, žiarivky, LED.

Ako zvýrazniť detaily pomocou kúpeľňových žiaroviek?

Dôležitým bodom v dizajne každého interiéru je správne umiestnenie svetelných akcentov. Nástenné svietidlo do kúpeľne pomôže zamerať pozornosť na detaily dizajnu miestnosti a efektívne ich zdôrazniť. Takáto kúpeľňová lampa má vynikajúce dekoratívne vlastnosti aj vynikajúce výkonové charakteristiky.

Lustre alebo stropné svetlá do kúpeľne?

Osvetlenie kúpeľne by malo byť do určitej miery odolné voči vlhkosti, v závislosti od zóny, v ktorej sa nachádza (vzdialenosť od vody - vaňa, umývadlo alebo sprcha). Plafondy, ktoré sú zvyčajne uzavretými svietidlami, umožňujú dosiahnuť oveľa vyšší stupeň tesnosti - IP44 alebo vyšší v prípade hermetických plafondov. V prípade väčšej alebo vyššej kúpeľne vás môže zlákať použiť kúpeľňový luster s atraktívnym dizajnom a slušnou funkčnosťou. Takýto luster má však spravidla nižší stupeň ochrany pred vlhkosťou (existujú však výnimky), preto by mal byť umiestnený ďalej od vane alebo umývadla, alebo ešte viac od sprchy.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Ako naplánovať osvetlenie kúpeľne Osvetlenie kúpeľne

Osvetlenie je prvkom, ktorý dopĺňa dizajn interiéru. Okrem praktickej funkcie pomáha osvetlenie vyjadriť v interiéri požadovaný štýl a navodiť príjemnú atmosféru. Pred usporiadaním interiéru by ste mali starostlivo naplánovať rozloženie žiaroviek. Kam idete umiestniť základné osvetlenie? Aké dekoratívne osvetlenie bude vyhovovať vášmu interiéru? Aké parametre by mali mať žiarovky? Najmä osvetlenie kúpeľne si vyžaduje výber vhodných žiaroviek, ktoré sú vodotesné a zaručujú bezpečné použitie.

Fabbian Illuminazione osvetlenie cubetto plafon

Spoznajte výrobcu dokonalého osvetlenia Fabbian alebo choďte priamo do ponuky žiaroviek Fabbian dostupnej v obchode - kliknite sem

Spoločnosť Fabbian Illuminazione bola založená v roku 1961. Postupom času si výrobca získal reputáciu a rešpekt na svetelných trhoch po celom svete. V ponuke výrobcu sú moderné žiarovky vyrobené z najkvalitnejších komponentov a navrhnuté tými najkreatívnejšími dizajnérmi. V súčasnosti sa značka Fabbian predáva v Európe a Ázii prostredníctvom podnikových obchodov a sprostredkovateľov a jej sesterské spoločnosti pôsobia na trhoch v USA a Hongkongu.

Podkrovné interiéry Priemyselné potrubné svietidlo

Pozývame vás, aby ste si prečítali o interiéroch v industriálnom štýle alebo si okamžite prezreli kategóriu žiaroviek v štýle industrial.

Netradičné sú interiéry v industriálnom štýle. Vďaka tomu prevzali mnoho sŕdc a fantázie dizajnérskych majstrov. Surový, minimalistický a pocitovo chladný. A napriek tomu sa vám môžu páčiť.

Ak oceníte pozoruhodné riešenia a cítite sa dobre, keď vás obklopujú objekty, ktoré vyzerajú ako z inej éry, alebo rešpektujete aktívny chlad a elegantný minimalizmus, je návrh interiéru v industriálnom štýle tou najvhodnejšou voľbou práve pre vás!

Osvetlenie kúpeľne