Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Vintage svietidlá

Vintage svietidlá

V modernom svete sú byty a domy zdobené mnohými spôsobmi. Existujú desiatky štýlov. Okrem toho, každá izba môže mať individuálny charakter alebo celý byt bude navrhnutý v jednej koncepcii. Napriek rýchlemu rozvoju moderného života, jeho nepretržitej zmene vzhľadu, vintage štýl je stále v móde.

Je príjemné stráviť deň v hlučnej, mestskej atmosfére, vrátiť sa domov, kde vládne pohodlie, mier a teplo. Starožitnosti ostro kontrastujú s modernými inováciami. Takáto zmena scenérie vedie k dobrej nálade. Osvetlenie ovplyvňuje najmä dojem a náladu.

Vlastnosti vintage osvetlenia

Klasický, moderný, minimalistický, každý interiérový štýl má svoje charakteristické črty a vlastnú energiu, ktorá ho odlišuje od všetkých ostatných. Atmosféra, ktorú tento štýl dáva, je dojemné, romantické vintage lampy , vďaka ktorým sú všetky interiérové osvetlenie rozpoznateľné a milované mnohými.

Kúzlo vintage štýlu je z veľkej časti spôsobené špeciálnou farebnou paletou interiéru. Tu sú jemné, vzdušné farby: odtiene modrej, fialovej, ružovej, béžovej, hnedej, čisto bielej. Obvykle sú zvolené odtiene pre zvolenú hlavnú farbu: modrá sa hrá v rôznych odtieňoch šedej a bielej farby, ružová, výrazná hnedá je doplnená jemnými odtieňmi kávy a čokolády.

Vintage lampy v interiéri kuchyne

Slabé, teplé osvetlenie je vhodné pre jemného ducha vintage štýlu . Mäkké rozptýlené svetlo hlavného lustra, útulné stolové lampy, sú nástroje na vytvorenie vintage interiéru. Materiály použité vo svietidlách sú drevo, sklo, kov, tkanina na tienidlách.

Na osvetlenie kuchyne sa v jedálni odporúča použiť kombináciu obyčajného osvetlenia: lustre, stropného svietidla a lokálneho osvetlenia zabudovaných lámp a svietidiel vo varnej zóne. Je veľmi dôležité správne osvetliť jedálenský stôl. Vzhľad lampy nad stolom sa môže líšiť od jednoduchých až zložitých náročných foriem. Ale najdôležitejšie je, aby povrch stola bol pokrytý prúdom svetla.

Ako si vyberiete ročník osvetlenia?

Ročné osvetľovacie zariadenia sú spravidla veľmi zložité výrobky, môžu obsahovať mnoho dekoratívnych detailov, objemné zloženie skla, atď. Alebo sú čo najjednoduchšie s prísnymi geometrickými tvarmi. Ale v každom prípade, vintage lampa, luster v tomto štýle alebo svietidlo bude mať exkluzívny a originálny vzhľad.

Okrem klasických možností sú k dispozícii aj originálne riešenia, ktoré kombinujú vintage funkcie a trendy s inými, modernejšími štýlmi. Originálne riešenie je chrómová stolná lampa obsahujúca žiarovku Edison alebo závesná lampa s odtieňom šedej liatiny perfektne umiestnená aj v podkroví.

Najčastejšie, vinobranie stolová lampa, vinobranie luster a každý iný ročník lampy sú vyrobené z kovu, drevo je tiež používaný. Ako už bolo spomenuté vyššie, môžete nájsť bohatú sklenenú kompozíciu. Výrobky s tienidlom tiež dokonale ladia so starým interiérom. Je potrebné poznamenať, že v tomto štýle lampy vyzerajú tak stručne, ako je to len možné, neobsahujú žiadne číslice. Ale kostra, naopak, môže byť ohnutá.

Závesná vintage lampa, ktorej zbrane vyzerajú ako pavúčie nohy z kovu v čiernej farbe bez tienidiel, ale len so skromnými žiarovkami je kombináciou vintage a moderného štýlu. Svietidlo má až 10 svetelných zdrojov a dokonale osvetľuje povrch veľkej obývacej izby a jedálne. Veľké pole fantázie vám umožní vytvoriť mnoho jedinečných, úplne odlišných projektov.

Vintage lampy pre obývaciu izbu, spálňu a jedáleň

Interiér bytu, pohodlie do značnej miery závisí od výberu svietidiel. Svietidlá otvorené v podobe štylizácie pod starým lustrom so sviečkami budú vyzerať krásne, len s dizajnérskymi svetlami napodobňujúcimi plameň sviečky. Vintage domáce lampy vo forme kužeľa, s odtieňmi v odtieni bielej mlieko, vyzerajú veľmi pôsobivo. Svietidlá so zaujímavým zakriveným rámom vo farbe patiny sú nielen veľmi krásne a veľkolepé, ale umožňujú vám aj obnoviť celý koncept interiéru v štýle vintage.

Luster v patine a bielej farbe starého dizajnu odkazuje na starožitné modely. Krásne vytvorený s najvyšším osvetlením dodáva interiéru jemný, matný svetelný efekt, ktorý dokonale odráža štýl vintage. Sklenené tienidlá v oválnom tvare v kombinácii s kvalitným kovovým rámom budú tiež dobre prepojené s klasickým štýlom. Obývacia izba, spálňa a jedáleň sú vhodné na inštaláciu takéhoto lustra.

Vintage svietidlá