Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Lustre pre deti

Deti sú kvety nášho života. Aby tieto kvety rástli pohodlne, potrebujú primerané osvetlenie. Odborníci sa zhodujú v tom, že správne osvetlenie detskej izby hrá obrovskú úlohu v procese rozvoja dieťaťa. Trh s elektrickým tovarom je obrovský, najmä lustre pre detské izby sú široko zastúpené.

Lustre pre detskú izbu

Osvetľovacie zariadenia nielen dopĺňajú celkový vzhľad miestnosti, ale určujú aj určitú náladu v miestnosti. V prípade detských lustrov a osvetlenia miestností je veľa požiadaviek ako celku. Je to predovšetkým kvôli potrebe zabezpečiť bezpečné prostredie pre zdravie dieťaťa. Zodpovední rodičia, ktorí si vyberajú lustre pre detskú izbu, musia venovať pozornosť nielen lustru pre deti, ale aj materiálu, z ktorého je vyrobený, jeho ergonómii, bezpečnosti stavby, ako aj prítomnosti alebo neprítomnosti certifikátu, kvality výrobkov.

Aké parametre musia spĺňať lustre pre deti?

  • Kvalita materiálu. V prvom rade dávajte pozor na praktickosť materiálu, z ktorého je vyrobený luster pre deti. Odborníci neodporúčajú kupovať lustre z tenkého skla s mnohými malými prvkami v detskej izbe . Luster by mal byť vyrobený z bezpečných materiálov. Napríklad plast, kov alebo tkanina. Dnes sa objavujú rôzne ekologické materiály. Pokiaľ ide o plasty, nemali by pri zahrievaní stropu emitovať pachy. Príkladom môže byť detský luster s jedným svetelným zdrojom z hrubého skla a kovu, s veselým žltým slnkom na bielom pozadí. Takéto osvetlenie je dokonalým doplnkom detskej izby.
  • Režimy osvetlenia. Luster pre detskú izbu musí byť schopný nastaviť svetelný výkon alebo prepínať svetelné režimy. Dieťa by malo mať bezpečné osvetlenie nielen počas hry, ale aj pri čítaní. Detský luster vyrobený z najkvalitnejších materiálov, tj plast a kov s tromi svetelnými zdrojmi, dokonale osvetľuje interiér miestnosti. Veselé detské motívy maľované na modrom pozadí dobre ladia s dizajnom interiéru.
  • Spotreba energie. Vhodné sú lustrové modely s úspornejšou spotrebou energie. Krásny viacfarebný luster pre deti vo forme balónov rôznych veľkostí je vhodným doplnkom do miestnosti batoľatá. Dizajn lustra je vhodný ako pre chlapca, tak pre dievča a jeho nízky výkon: 20 W ho robí energeticky úsporným.
  • Jemné svetlo. Je nežiaduce používať lustre pre detskú izbu s ostrými, kontrastnými svetelnými zdrojmi. Je lepšie uprednostniť matné žiarovky alebo uzavreté odtiene. Dobrým príkladom je typický luster pre chlapcovu izbu, ktorý má formu strieborného vrtuľníka z kovu a skla, ktorý vyžaruje jemné svetlo uzavreté v puzdre svietidla. Pre dievča bude luster vhodný vo forme žltej včely s čiernymi pruhmi a oranžovo-bielymi krídlami. Obidve armatúry spĺňajú bezpečnostné normy.
  • Building. Návrhári odporúčajú umiestniť stropné lustre do detskej izby. Majú spoľahlivejšiu konštrukciu, dieťa nedosiahne rukou, čo minimalizuje riziko zranenia. Pozornosť by sa mala venovať aj kvalite izolácie elektrických vodičov. Svietidlá musia byť pevné, aby sa vylúčilo riziko lámania lustrov.
  • Design. Luster pre deti by mal osloviť dieťa. Musíte sa rozhodnúť na základe vkusu vášho dieťaťa. Chlapec milujúci futbal bude potešený lustrom s maľovanými futbalistami a loptou, modrým pozadím a farebnými kostýmmi bude skvelou dekoráciou pre detskú izbu. Dievča však bude šťastné, keď sa v jej izbe objaví luster s postavami zvierat, ako je zebra, žirafa, delfín.
  • Samozrejme, luster v detskej izbe nie je len zdrojom svetla. Je to vnútorný prvok, ktorý by mal byť harmonicky kombinovaný s celkovým konceptom a usporiadaním miestnosti. Pri nákupe lustra pre deti sa nemôžete riadiť princípom nízkej ceny. Je lepšie kúpiť produkt od renomovaného výrobcu, ktorý má istotu, že si kúpite lustre vysokej kvality s potrebnou zárukou a certifikátom.

Detské lustre pre dievčatá

Malé princezne často uprednostňujú jemné tóny: pastelové, ružové, svetlo modré, svetlozelené. Môžu to byť svietidlá s jasnými, bohatými farbami. Pokiaľ ide o vzhľad a štýl lustra pre deti, venujte pozornosť tomu, čo vaše dieťa má rád. Pre dievča môžete zápas luster predstavovať obľúbené kreslené postavičky, kľučky v podobe motýľov, včiel a kvetov. Lustre, stropné svietidlá, ktoré pripomínajú farebné balóny, ich pravdepodobne potešia vďaka ich neobvyklým tvarom a farbám.

Detské lustre pre chlapcov

Lustre pre chlapcov môžu byť tiež prezentované vo forme detských obľúbených postáv z rozprávok. Môžu to byť kreslené postavičky, vtipné zvieratá, rôzne autá, motocykle a vrtuľníky. Hlavným rozdielom medzi lustrami chlapcov sú sýtejšie farby, ako aj dizajn a materiál, z ktorého sú vyrobené. Aj chlapci môžu mať radi lustre vyrobené vo forme drevených rámov s plastovými prvkami. Pre chlapcov, ktorí sa zaujímajú o techniku alebo priestor, spôsobia kovové lustre vo forme lietadiel alebo lietajúci tanier uspokojenie.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Ako osvetliť detskú izbu Children lamps

Aj keď osvetlenie domu a jednotlivých miestností veľa problémov nenarobí, povestné „schody“ môžu začať pri výbere toho správneho svetla pre detskú izbu, kde zohráva osobitnú úlohu. V našej kategórii Svietidlá pre deti zameriavame všetky najzaujímavejšie modely svietidiel určené špeciálne pre naše deti.