Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Priemyselné svietidlá

Priemyselné svietidlá

Priemyselný štýl

Hovorí sa mu aj priemyselný a nie je taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Vyžaduje jedinečné diely, originálne príslušenstvo, jedinečný dekor. Priemyselné žiarovky sú jednou z úžasných príležitostí zaujať mimoriadny prístup k interiérovému dizajnu. Užitočné sú drôty, žiarovky, náhradné diely.

Vlastnosti priemyselného osvetlenia

Na začiatok je potrebné poznamenať, že priemyselný štýl je najprirodzenejší s elektrickým osvetlením. Pre osvetlenie použité v dizajne miestnosti v tomto štýle musí byť predovšetkým charakteristická stabilita, funkčnosť a trvanlivosť. Svietidlá v priemyselnom štýle by okrem osvetlenia mali vytvárať aj určitú atmosféru, ktorá je vhodná iba vo výrobných dielňach alebo skladoch. Okrem toho by tieto ťahy mali byť celkom jemné a presné. Na tento účel je možné použiť autentické priemyselné osvetľovacie zariadenia aj štylizované priemyselné analógy.

Priemyselný stojanový a nočný stolík

Nič neodráža atmosféru industriálneho štýlu, ako kombinácia kovu a skla, tieto vlastnosti sú zahrnuté v stolových lampách a stolných lampách. Príkladom takéhoto osvetlenia môže byť stolová lampa v chrómovej farbe s tvarom pripomínajúcim žiarovku. Napriek svojmu ekonomickému dizajnu dokonale vyžaruje svetlo a zdôrazňuje priemyselný charakter. Tento typ osvetlenia stola bude vhodný do každej miestnosti, bez ohľadu na to, či ide o súkromný dom alebo kancelársky priestor v spoločnosti.

Pokiaľ ide o tienidlá, industriálny štýl vám umožní naplno prejaviť vašu predstavivosť a kreativitu. Nočná lampa, ktorá vyzerá ako osvetlenie používané v priemyselných halách, bude perfektná k nočnému stolíku v spálni zariadenej v tomto štýle. Aby sa zdôraznili obľúbené trendy, stojí za to nainštalovať nástenné svietidlá v rovnakom usporiadaní, ktoré spolu so žiarovkou budú predstavovať vynikajúcu súpravu osvetlenia. Tieto prvky zohrávajú nielen úlohu osvetlenia, ale predstavujú aj dokonalú dekoráciu a zvýrazňujú vybrané priemyselné usporiadanie.

Závesné žiarovky v priemyselnom osvetlení

Nemusíte byť obmedzený na jednu žiarovku. Je možné nainštalovať závesné svietidlo s niekoľkými žiarovkami, pozostávajúce z originálnych dielov. Výsledkom bude úžasný typ osvetlenia, nie obyčajný a nudný luster. Závesné stropné žiarovky v industriálnom štýle v minimalistickom usporiadaní majú svoju triedu z hľadiska kvality spracovania. Príkladom takejto formy osvetlenia môže byť jednoduché stropné svietidlo zavesené na troch svetelných zdrojoch zavesené na kábloch akejkoľvek farby. Nemá tienidlo, svetlo pochádza zo žiarovky a odráža atmosféru industriálneho štýlu.

Veľmi zaujímavé budú vyzerať aj luxusné priemyselné lustre. Na rozdiel od väčšiny tradičných priemyselných predmetov sa ľahko hodia do väčšiny moderných štýlov a tém. Ale bez ohľadu na to, či bol interiér v industriálnom štýle vytvorený prírodným alebo umelým spôsobom, otázka osvetlenia miestnosti má veľký význam.

Ako vyzerajú priemyselné žiarovky?

V skutočnosti sa požiadavky nezmenili a sú úplne rovnaké ako pre všetky ostatné zariadenia. Štýl však od žiaroviek vyžaduje vysokú pevnosť, flexibilitu a mobilitu. Lampy sú najčastejšie vyrobené z kovu a skla, často sa ako materiál používa drevo. Jednou z charakteristických vlastností priemyselného štýlu sú drôtové stropné svetlá, ktoré podľa definície musia byť trvanlivé. Pokiaľ ide o statív, je možné použiť takmer akýkoľvek dizajn alebo vhodný mechanizmus, pričom jedinou predstavivosťou je vaša predstavivosť.

Závesné žiarovky sa veľmi často používajú na osvetlenie v továrňach. V izbách v priemyselnom štýle sú považované za klasiku. Pretože ich hlavnou úlohou bolo osvetlenie, tieto zariadenia odviedli skvelú prácu, najčastejšie neboli vymenené. Takéto žiarovky sú obzvlášť účinné pri zdobení barov a reštaurácií. V obytných štvrtiach to nie je len kuchyňa, ale aj jedáleň, obývačka a spálňa. V bytoch sa používajú aj nástenné alebo podlahové svietidlá. Tieto žiarovky majú najčastejšie niekoľko sekcií, ktoré môžu tiež meniť svoju polohu a osvetľovať rôzne oblasti, pričom často vykonávajú funkciu nielen hlavného osvetlenia, ale aj podsvietenia.

Stropné osvetlenie funguje v akejkoľvek miestnosti, stačí vziať do úvahy jeho špecifickosť. Napríklad v jedálni, kde je stôl najdôležitejším bodom, by mala byť priemyselná lampa osvetľujúca tento prvok. Príkladom tohto druhu vyžarovania svetla je závesná lampa v bielej farbe s jednou žiarovkou, štylizovaná v industriálnom štýle. Tienidlo je vyrobené z lakovanej ocele pripomínajúcej ohnuté drôty vo forme klietky. Celý dizajn je dosť strohý a dobre sa hodí do jedálne v priemyselnom štýle. K dispozícii je tiež závesná lampa vo forme nádoby. Takéto osvetlenie bude skvele vyzerať aj v obývačke, spálni a kancelárii.

Kde kúpiť lacné priemyselné žiarovky?

Priemyselné žiarovky je možné zakúpiť v internetovom obchode. Aby ste videli dostupný sortiment, nemusíte vychádzať z domu, každý má natoľko času, aby si pozrel jednotlivé články. V takom internetovom obchode môžete kúpiť:

  • Priemyselné jednobodové závesné žiarovky, napríklad s drôteným tienidlom v rôznych tvaroch alebo kombináciou kovu a skla v mnohých zaujímavých formách, tienidlo na patine vo farbe retiazky vyzerá subtílne a dokonale odráža industriálny štýl.
  • Priemyselné viacbodové závesné žiarovky, napr. Lampa s priehľadnou bielou alebo čiernou sieťovinou, stropná lampa v nádhernej čiernej a zlatej farbe z kovu, pozostávajúca zo štyroch svetelných zdrojov. Vizuálne sa lampa vyznačuje prísnym dizajnom, ale celkový efekt je pozitívne prekvapivý. Takáto lampa poskytne vynikajúce osvetlenie nielen v obývacej izbe, kuchyni, jedálni, ale aj v miestnosti teenagerov.
  • Nástenné svietidlá sú obľúbenou formou osvetlenia, a preto sa nachádzajú v mnohých domácnostiach. Takéto priemyselné osvetlenie vyzerá efektívne, pretože je vyrobené z kovu, ktorý môže byť biely, čierny alebo patinový. Ideálne pre každú domácu izbu.
  • Priemyselná stojanová lampa je navrhnutá tak, aby miestnosť opticky zväčšila. Poskytuje perfektný lúč svetla smerujúci nahor. Tento svetelný prvok je vyrobený z hliníka, dreva a kovu, vďaka čomu dokonale odráža industriálny štýl. Vizuálne to vyzerá ako veľký reflektor na troch nohách, vďaka čomu je lampa jedinečná a nenapodobiteľná. Nájdete ho v obývacej izbe, spálni a tiež v miestnosti pre mládež.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Girlanda na vianočný stromček ako vonkajšie osvetlenie Girlanda-smrek

Pýtate sa, ako si zariadiť domov, záhradu, terasu alebo balkón na nadchádzajúce vianočné sviatky? Dokonalým spôsobom, ako vytvoriť svetelnú výzdobu, vykúzliť úžasnú, hrejivú atmosféru a podčiarknuť kúzlo Vianoc, je použitie záhradných žiarovkových girlandov. Sú odolné voči zimným poveternostným podmienkam a sú veľmi účinné.

Fabbian Illuminazione osvetlenie cubetto plafon

Spoznajte výrobcu dokonalého osvetlenia Fabbian alebo choďte priamo do ponuky žiaroviek Fabbian dostupnej v obchode - kliknite sem

Spoločnosť Fabbian Illuminazione bola založená v roku 1961. Postupom času si výrobca získal reputáciu a rešpekt na svetelných trhoch po celom svete. V ponuke výrobcu sú moderné žiarovky vyrobené z najkvalitnejších komponentov a navrhnuté tými najkreatívnejšími dizajnérmi. V súčasnosti sa značka Fabbian predáva v Európe a Ázii prostredníctvom podnikových obchodov a sprostredkovateľov a jej sesterské spoločnosti pôsobia na trhoch v USA a Hongkongu.

Podkrovné interiéry Priemyselné potrubné svietidlo

Pozývame vás, aby ste si prečítali o interiéroch v industriálnom štýle alebo si okamžite prezreli kategóriu žiaroviek v štýle industrial.

Netradičné sú interiéry v industriálnom štýle. Vďaka tomu prevzali mnoho sŕdc a fantázie dizajnérskych majstrov. Surový, minimalistický a pocitovo chladný. A napriek tomu sa vám môžu páčiť.

Ak oceníte pozoruhodné riešenia a cítite sa dobre, keď vás obklopujú objekty, ktoré vyzerajú ako z inej éry, alebo rešpektujete aktívny chlad a elegantný minimalizmus, je návrh interiéru v industriálnom štýle tou najvhodnejšou voľbou práve pre vás!

Priemyselné svietidlá