Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Stropné svietidlá

Stropné svietidlá

Dobre vybrané povrchové svietidlá zdôraznia krásu našich interiérov a zavedú požadovanú náladu. Môžu byť jediným osvetlením v miestnosti, ako aj perfektným doplnkom k iným reflektorom.

Typy stropných kovaní

Nemôžete jednoznačne odpovedať na to, ktoré záväzné bude najlepšie, pretože do značnej miery závisí od typu miestnosti a vízie ľudí, ktorí budú ich užívateľmi. Pred výberom by ste však mali poznať základné typy stropných svietidiel:

  • Svietidlo montované na povrch: jednoduchá montáž upevnením na povrch. Sú vhodné pre všetky typy miestností kvôli ich odolnosti voči vode. Môžeme si vybrať z mnohých dekoratívnych variantov. Ak nemáme konkrétny plán, nie sme schopní urobiť výber alebo vždy kladieme na univerzálnosť, určite to bude dobrá voľba.
  • Zapustené stropné svietidlo: Je zložitejšie montovať ako svietidlo na povrch. Zaberá málo miesta kvôli nedostatku vyčnievajúcich prvkov. Veľmi dobré riešenie pre nízke miestnosti a ak chceme vytvoriť efektívne "svetelné cesty" na strope. Toto funguje obzvlášť dobre v jednopodlažných domoch, hoci neexistuje žiadna prekážka na vytvorenie takejto cesty, napríklad len zo spálne do kúpeľne alebo medzi detskými izbami. Stojí za to postaviť trojfázový systém.
  • Zapustené stropné svietidlo: v tomto variante môžeme hovoriť o takmer rovnej ploche medzi svietidlami a stropom. Pracuje ako diskrétne osvetlenie špecifických prvkov, ale nie nevyhnutne ako všeobecné osvetlenie.
  • Sklenené stropné svietidlo: určite má vyššiu cenu, ale nie bez dôvodu. Žiadny iný rám nepridá toľko elegancie ako sklo alebo krištáľ. Je však potrebné mať na pamäti, že nie každý salón musí byť vytvorený na základe starovekej šľachty. Ak chcete teplý, priateľský interiér, lepšie si dať na iný typ kovania.

Výber stropného kovania

Prvým prvkom, na ktorý by sme mali venovať pozornosť, je materiál, z ktorého je viazanie vytvorené. Môžeme rozlíšiť:

  • Sklenené kovanie
  • Hliníkové kovanie
  • Oceľové kovanie

Ak hľadáte pevné riešenie za nízku cenu, stojí za to staviť na oceľ. Ďalšou výhodou je množstvo farebných variantov. Dekoratívne funkcie budú určite dobré pre svietidlá vyrobené z hliníka v mnohých typoch tvarov kvôli mäkkosti suroviny. Tu máme tiež možnosť vybrať si farbu, ktorá nás zaujíma. Sklenené svietidlá stoja za rezerváciu pre dekoratívne obývacie izby alebo chodby. Stojí za to venovať pozornosť hrúbke skla.

Povrchové svietidlá v miestnostiach

Môžeme predpokladať, že povrchové svietidlá budú fungovať v akomkoľvek type miestnosti. Ako hlavné svetelné zdroje môžu byť použité v kúpeľni, spálni a malých chodbách. Pokiaľ ide o izby s väčšími priestormi, stojí za to ich použitie ako dodatku. Kuchyňa môže byť umiestnená v blízkosti odkvapu. V obývacej izbe stojí za to ich zobrazenie, napríklad váš obľúbený obraz alebo zbierku čačky. Vhodným miestom pre stropné svietidlá sú aj miestnosti s nízkymi stropmi, napr. Pivnice alebo skladovacie priestory.

Stropné svietidlá