Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Základy a upevňovacie prvky pre svietidlá

Vonkajšie osvetlenie

Najlepším riešením pre optimálne výsledky je súčasne naplánovať externé osvetlenie. Miesta stojí za zmienku sú cesty, záhony, altány, schody, rybníky, príjazdové cesty, brány, brány a terasy.

Pokiaľ ide o technológie, stojí za to použiť predbiehajúce lampy, detektory pohybu a inteligentný riadiaci systém. Naše lampy musia mať dostatočne vysoký faktor tesnosti a chrániť ich pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. IP 55 - IP 68 splní túto úlohu. Veľa závisí aj od triedy ochrany, ktorá sa premieta do elektrickej izolácie. Mali by sme sa zaujímať o svietidlá triedy I alebo II.

Záhradné osvetlenie

Záhradné osvetlenie je najlepšie izolované od hlavného napájacieho obvodu a vybavené vhodnými poistkami. Mali by sme tiež skontrolovať, či káblová trasa nebude zasahovať do základov, veľkých stromov a vodných potrubí.

Pri výbere svetelných zdrojov pre záhradné osvetlenie si môžeme vybrať medzi stĺpikmi, lampášmi, jednoduchými svietidlami, dekoratívnymi guľami a reflektormi. Ten nám umožní nasmerovať svetelné lúče v smere, ktorým chceme. Ich ďalšou výhodou je možnosť montáže na steny aj na trávu.

Základy pre záhradné lampy

Základy záhradných svietidiel umožňujú stabilnú a trvalú montáž nášho osvetlenia. Otvor vyvŕtaný v strede umožňuje viesť kábel a pripojiť sa k inštalácii. Máme možnosť voľby medzi malou a veľkou nadáciou.

Malá záhradná nadácia má hmotnosť asi 14 kilogramov a výšku 18 cm. Umožňuje inštaláciu svietidla s maximálnym priemerom 17 centimetrov.

Veľká záhradná nadácia má hmotnosť asi 30 kilogramov a výšku 23 centimetrov. Umožňuje inštaláciu svietidla s maximálnym priemerom 26 centimetrov.

Ak chceme rýchlo a efektívne namontovať naše svietidlá a zároveň ich zabezpečiť proti účinkom silného vetra, ideálnym riešením je pevný základ.