Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Svietidlá pre deti

Svietidlá pre deti

Osvetlenie detskej izby

Svet dieťaťa sa sústreďuje predovšetkým v jeho dome a jeho jedinečným miestom je detská izba. Preto stojí za to postarať sa o najlepšie podmienky pre zábavu a odpočinok pre naše deti. Dôležitou súčasťou priateľského interiéru je nielen nábytok a dekorácie, ale aj správne a správne zvolené osvetlenie pre deti . Inak ich vyberieme do izbičky pre novorodenca alebo bábätko a trochu inak pre niekoľkoročné dieťa. Bez ohľadu na výber je však najdôležitejším aspektom bezpečnosť používania. To znamená, že nie je prístup k zdroju energie - zásuvke, priehradke na batérie a nachádza sa nad dosahom detských rúk, najmä tých najmenších. Fantázia batoliat rozhodne presahuje hranice predstavivosti dospelých, preto jednoduché bezpečnostné pravidlá zaistia, aby nedošlo k žiadnym nehodám.

Osvetlenie pre deti rôzneho veku a rôznych „svetelných“ potrieb

Deti rôzneho veku majú rôzne potreby intenzity svetla. Vzhľadom na väčšiu citlivosť zraku sa novonarodené dieťa bude cítiť lepšie pod jemným, dokonca aj polotmavým osvetlením. Malé nočné svetlá a nástenné svietidlá umiestnené ďalej od detskej postieľky sú tu perfektné. Pre staršie deti, pre ktoré je izba detským ihriskom, je dobré miestnosť presvetliť podobne ako cez deň. Tu je dôležité vybrať žiarovku - najlepšie mliečne zafarbené jemné a rozptýlené svetlo. Pokiaľ ide o silu svetelného zdroja, treba pamätať na to, že by mala byť väčšia, čím tmavšia je farba stien v miestnosti. Pre deti v školskom veku je dôležité aj miesto štúdia, teda písací stôl. Najlepšie je, ak má prístup k prirodzenému dennému svetlu, ale na pomoc by mali prísť vhodné stolné žiarovky. Ich usporiadanie by malo zabezpečiť osvetlenie celej pracovnej plochy pracovnej dosky a ich konštrukcia by mala chrániť pred oslnením a príliš intenzívnym svetlom.

Doprajte svojmu dieťaťu svetlo rôznymi spôsobmi

Základom pre osvetlenie v detskej izbe by mala byť stropná lampa alebo stropné svietidlo malých rozmerov, najlepšie stmievateľné. Doplniť ho môže atmosférické bočné osvetlenie s premyslenou polohou vo vzťahu k miestu spánku, starostlivosti alebo hry. Máme na mysli nástenné svietidlá a malé nočné žiarovky alebo dokonca projektory premietajúce na strop hviezdy alebo iné očné osvetlenie. Praktickým riešením pri inštalácii zaveseného stropu je naplánovať niekoľko zón osvetlenia, zapnutých samostatnými spínačmi. Môžete tiež použiť obľúbené LED pásy uviaznuté na niekoľkých strategických miestach.

Detské žiarovky stimulujú predstavivosť

Svietidlá v detskej izbe by nemali slúžiť len ako osvetlenie. Nepochybne sa im oplatí byť uceleným prvkom interiérového dizajnu, ale aj potešiť naše deti. Je dobré kúpiť si farebné a oku lahodiace lampy - vo výrazných alebo pastelových farbách. Kreativita výrobcov vám umožňuje priradiť preferencie detí vyjadrené v rôznych tvaroch - zvieratká, dopravné prostriedky alebo rozprávkové postavičky - ku konkrétnym druhom žiaroviek, ako sú nástenné, bodové, stolné, na spestrenie a stimuláciu detskej predstavivosti.

Svietidlá pre deti