Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Germicídne žiarovky

Germicídne žiarovky

Kde sa oplatí inštalovať germicídnu lampu?

Vďaka použitiu krátkovlnného UVC žiarenia sú germicídne žiarovky neoddeliteľnou súčasťou vybavenia nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Vďaka svojmu pôsobeniu sú ideálne pre miesta, kde existuje riziko akumulácie patogénnych organizmov a kde sa vyžaduje vysoký stupeň čistoty vzduchu. UVC žiarenie používané v lekárskych lampách znižuje riziko kvapôčkovej infekcie vďaka sterilizácii vnútorného vzduchu.

Výhody používania UV germicídnych žiaroviek

Čoraz častejšie sa používa dezinfekcia miestnosti krátkovlnným UV žiarením. Chráni pacientov aj zdravotnícky personál. Dôvodom tejto metódy je nedostatok ľudskej práce, čo výrazne zvyšuje pohodlie a šetrí čas. Nielen, že znížené používanie chemikálií má pozitívny vplyv na životné prostredie, ale tiež znižuje náklady.

Dezinfekcia žiaroviek a vplyv na zdravie

Germicídne žiarovky by sa mali používať s určitými bezpečnostnými pravidlami. Biocídny účinok týchto zariadení má vplyv na ľudské telo, preto by sa malo zabrániť priamemu kontaktu so žiarením. Väčšina dezinfekčných žiaroviek by sa nemala zapínať, ak sa v miestnosti nachádzajú ľudia a zvieratá, pretože existuje riziko popálenia pokožky a spojiviek. Používanie prístrojov v súlade s odporúčaniami výrobcu umožní účinnú a bezpečnú dezinfekciu.

Dostupné typy virucidných žiaroviek

Bakteriálne a virucidné žiarovky ovplyvňujú DNA patogénnych patogénov a zabraňujú ich množeniu. Z dôvodu prevádzkového režimu sa žiarovky vyznačujú: Prietokový - čistia vzduch tak, že ho nasávajú a prechádzajú cez filter. Môžu byť použité v miestnostiach, kde sú ľudia, s dvojitým prietokom - majú ďalší externý žiarič, ktorý by sa mal aktivovať v miestnosti, kde nie je nikto, s priamym účinkom - v ktorých je žiarivka umiestnená vonku. Tento typ žiarovky vyžaduje, aby ľudia úplne opustili osvetlenú miestnosť.

Vzduchový sterilizátor - nielen v nemocniciach

Prítomnosť patogénov sa neobmedzuje iba na steny zdravotníckych zariadení. Domáce vzduchové sterilizátory zvýšia pohodlie a bezpečnosť ľudí, pre ktorých sú bakteriálne a vírusové infekcie osobitnou hrozbou. Ľahko sa používajú a majú tichú prevádzku. Účinne čistia vzduch od prachu, alergénov, baktérií a vírusov. Budú tiež pracovať v kanceláriách, na pracoviskách a vo všetkých ostatných priestoroch, kde sa ľudia často zdržiavajú.