Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

svetlomety

svetlomety

Reflektory a externé svietniky sú zdrojom svetla, ktoré sa najlepšie využívajú, ak chceme osvetliť príjazdové cesty alebo vstúpiť do domu. Môžu mať aj ozdobnú funkciu, napríklad osvetlením stien alebo centrálnych bodov našej záhrady. Upevnenie pár v jednej výške je skvelé.

Mimo svetlometov zvyšujú bezpečnosť v nočných podmienkach a vďaka použitiu snímačov pohybu a LED žiaroviek nespotrebúvajú veľké množstvo energie. Je vhodné namontovať reflektor tak, aby osvetľoval zámok a kľučku dverí, čo nám uľahčí návrat domov v noci. Pokiaľ ide o zdobenie záhrady, reflektory môžu byť použité s vysokými dekoratívnymi prvkami, ako sú fontány alebo starostlivo orezané kríky.

Pred vstupom do altánku alebo na slnko sú samozrejme inštalované malé priemyselné reflektory, samozrejme vybavené pohybovými senzormi. Samotné reflektory, vďaka detekcii pohybu, môžu byť dobrým doplnkom k systému proti vlámaniu a pôsobiť ako odstrašujúci prostriedok pre potenciálnych zlodejov.

Svetlomety a priemyselné osvetlenie

Priemyselné osvetlenie si od nás vyžaduje predovšetkým úspory energie a zdroj svetla pre veľké plochy skladov alebo logistických centier. Ak sa nachádzame vo fáze projektovania, stojí za to zvážiť umiestnenie reflektorov na vstupné brány av miestach, kde prechádza veľký počet ľudí. Obzvlášť dôležité je osvetliť cestu z vonku na konkrétne pracoviská, ako aj výrobné haly, ak v našom závode používame systém práce na zmeny. Dobre rozložené svetlomety nám môžu ušetriť veľa zbytočných nehôd.

Pri výbere osvetlenia môžeme navrhnúť niekoľko parametrov. Prvým z nich je vitalita alebo odhadovaný počet hodín, počas ktorých žiarovka poskytne svetlo. Najlepšie sú vysoko kvalitné LED žiarovky, kde sa môžeme spoľahnúť na 50 000 hodín. Potom máme stredné LED diódy s 30 000 hodinami. Na konci, halogenidové výbojky, veľmi populárne na pracovisku, vydržia až 24 000 hodín. Je potrebné vziať do úvahy, že potreba nahradiť osvetlenie môže dokonca zahŕňať zastavenie výroby, takže je lepšie investovať do LED svetlometov s dlhšou životnosťou.

Ďalším parametrom je čas spustenia. Poskytujeme ho pre kompatibilitu s technológiou pohybového senzora. Na prvom mieste máme LED žiarovky, ktoré začínajú okamžite. Keramické alebo kovové halogenidové výbojky potrebujú 10 sekúnd až pol minúty. Môžeme si okamžite všimnúť, že taká dlhá doba rozbehu bráni použitiu snímačov pohybu.

Svetlomety a kancelárske osvetlenie

Kancelárske osvetlenie by malo byť čo najviac doplnené veľkými oknami, ktoré poskytujú denné svetlo na pracovisku. Umelé osvetlenie by malo mať farbu svetla čo najbližšie k prírodnému. Tu by sa mal vziať do úvahy index podania farieb (Ra). V ideálnom prípade tento indikátor presiahne hodnotu 90. Pri navrhovaní osvetlenia pre kanceláriu musíte v prvom rade riešiť stropné osvetlenie. Energeticky úsporné LED svetlá, rastrové rámy alebo panely nám poskytujú širokú škálu možností. Potom si môžeme vybrať nosné lampy s možnosťou nastavenia uhla dopadu svetelných lúčov.

svetlomety