Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Priemyselné osvetlenie

Priemyselné osvetlenie

Pre zamestnancov sú hlavnými podmienkami práce v podnikoch, kanceláriách a obchodoch bezpečnosť a komfortné pracovné podmienky, podmienky, za ktorých ich zdravie netrpí. Pre majiteľov a manažment firiem, efektívnosť práce, energetická efektívnosť osvetľovacích systémov, záruky bezpečnosti personálu. Pre elektrikárov a elektrotechnikov, spoľahlivosť zariadení, optimalizácia prevádzkových nákladov, jednoduchosť inštalácie a údržby.

Priemyselné osvetlenie

Vzhľadom na záujmy všetkých, ktorí sa podieľajú na výrobnom procese, možno formulovať hlavné kritériá: priemyselné svietidlá a svetelné zdroje musia byť spoľahlivé, nie energeticky náročné, nie je ťažké ich inštalovať a udržiavať.

Priemyselné osvetlenie je vybrané v závislosti od veľkosti areálu, špecifickosti odvetvia, podmienok umiestnenia. V zásade existuje potreba takýchto osvetľovacích zariadení na ochranu pred vlhkosťou a prachom. IP znamená úroveň ochrany zariadenia proti vniknutiu prachu a vody. Použitie hermetického puzdra zaručuje vysokú odolnosť voči poveternostným podmienkam.

Sortiment priemyselných svietidiel sa používa v takých subjektoch, ako sú: výrobné a servisné podniky, dielne, sklady, garáže, laboratóriá atď. Priemyselné svietidlá sú: hermetické kovania, svetelné lúče, fluorescenčné rastrové armatúry, vstavané svietidlá, stropné svietidlá, halogénové svietidlá, vonkajšie svietidlá , núdzové a evakuačné svietidlo. Žiarivky poskytujú homogénne rozptýlené svetlo

Priemyselné LED nástenné svietidlá sa na rozdiel od bežných nástenných svietidiel používajú v priemyselných priestoroch na výrobu jasného a jednotného svetla, ktoré patria do priemyselnej skupiny. Môžu byť inštalované v miestnostiach s vysokou úrovňou prachu, nečistôt, vlhkosti a nízkej teploty. Takéto žiarovky majú spravidla stupeň krytia IP66. Okrem toho, tieto LED svietidlá môžu byť použité na osvetlenie pivnice a garáže. Vďaka špeciálnemu nastaviteľnému nástennému držiaku sa dajú lampy pohodlne použiť na osvetlenie pracovísk, napríklad pri práci v garážach.

Kancelárske osvetlenie

Kancelárske osvetlenie zohráva dôležitú úlohu, pretože ovplyvňuje zdravie a produktivitu zamestnancov. Ľudia, ktorí trávia veľa hodín prácou v umelom osvetlení, musia mať k dispozícii pohodlné pracovné podmienky vrátane kancelárskych svietidiel, ktoré nespôsobujú únavu očí. Kancelárske priestory by mali byť dobre osvetlené, mali by mať vhodný prúd svetla, žiarovky by nemali zvyšovať teplotu v miestnostiach. Správna farba osvetlenia má pozitívny vplyv na zameranie pozornosti a zraku.

Svietidlá pre kanceláriu

Kancelárske lampy sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, vďaka ktorým sú nielen energeticky úsporné, ale aj dlhodobo plnia svoje funkcie. Tento typ osvetlenia by mal spĺňať aj estetické hodnoty, ktoré uprednostňujú blahobyt zamestnancov a ovplyvňujú vnímanie spoločnosti zákazníkmi, dodávateľmi atď. Napríklad rastrové lampy spôsobujú rovnomerné osvetlenie povrchu a odstraňujú nepríjemné poškodenia očí. efekt oslnenia.

Najbežnejšie používané kancelárske lampy sú nasledovné:

 • LED svietidlo pre povrchovú montáž
 • Stropné / nástenné svietidlo
 • Svetelný lúč
 • Svietidlo skryté
 • Led panely s prirodzenou farbou svetla
 • Svietniky a plafondy v sociálnych a hygienických priestoroch
 • Svietidlo núdzového a evakuačného osvetlenia.

Pre kancelárske osvetlenie sa používajú zabudované stropné alebo nástenné svietidlá s vysokým stupňom krytia IP44, vďaka čomu sa dajú použiť nielen v budovách, ale aj vonku. Materiály používané na výrobu takýchto plafondov, tj hliníkové a volfrámové opálové sklo, zabezpečujú dlhú životnosť výrobku.

Osvetlenie obchodov

Osvetlenie obchodu môže prispieť k väčšiemu záujmu zákazníkov o predaný tovar. Nič nebude klásť dôraz na kvalitu produktu, ako dobre zaostrené svetlo, ktoré zachytí oko, ale nie je nepríjemné pre oči. Potešenie, ktoré sa objavilo pri nákupe, je záruka, že zákazník sa opäť vráti, takže lampy do obchodu by sa mali optimálne vybrať tak, aby aktivovali všetky zmysly zákazníka.

Jedným z typov osvetlenia obchodu sú svetelné lúče, ktoré zohrávajú významnú úlohu pri osvetľovaní veľkých obchodov, všetkých druhov supermarketov a obchodov s malou plochou. Komunikačné trasy sú dokonale osvetlené svetelnými lúčmi. Tieto výrobky sú vybavené matnými alebo priehľadnými krytmi, ktoré možno namontovať na strop alebo na stenu.

Svietidlá pre obchod

Najbežnejšie používané lampy pre obchod sú:

 • Lineárne svietidlá LED - sú odolné voči vysokým teplotám a efektívne odvádzajú teplo. Ďalšou výhodou týchto svietidiel je dekoratívny efekt a možnosť osvetlenia akéhokoľvek priestoru v obchodoch rôznych obchodných profilov.
 • Dobré, kvalitné plafondy - vo verziách pre stavbu alebo záves, zvyčajne v bielej farbe. Takéto lampy pre obchod majú vysoko kvalitné LED svetelné zdroje, ktoré sú ideálne pre zobrazovanie tovaru.
 • Rastrové a zapustené povrchové puzdro
 • Stropné stropné svietidlo bez osvetlenia
 • Pohyblivý reflektor osvetľujúci pulty obchodov, regály
 • Vonkajší reflektor osvetľujúci oblasť vedľa skladu
 • Svietidlo s dvomi svetelnými bodmi pre rýchlu montáž do zaveseného stropu, možné nastavenie uhla dopadu svetla v rozsahu 30 °.
 • Halogénové svietidlá.

Priemyselné a priemyselné osvetlenie - Recenzie na výrobky


Vstavané stropné svietidlo Maytoni Akron DL025-2-01W
16. November 2019
Nemyslel som si, že také minimalistické oko zapadne do vzhľadu mojej chodby.

Vstavané stropné svietidlo Maytoni Metal Modern DL008-2-01-W
07. November 2019
Rýchly servis a veľmi dobrý kontakt s internetovým obchodom odporúčam

Priemyselné osvetlenie