Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Škandinávske lampy

Škandinávske lampy

Kvalitné osvetlenie je dôležitým prvkom škandinávskeho štýlu. Jednoduchý a diskrétny interiér nemá miesto pre ozdobné lampy. V poslednej dobe je škandinávsky štýl obzvlášť obľúbený u ľudí z celej Európy.

Charakter škandinávskych krajín diktuje ich vlastné požiadavky na dizajn izieb. Ak chcete kompenzovať celoročnú neprítomnosť slnečného svetla na zmiernenie klimatických podmienok, apartmány sú tak pohodlné, svetlé a teplé, ako je to len možné. Umelé zdroje svetla hrajú dôležitú úlohu v smere dizajnu.

Ako by malo vyzerať škandinávske osvetlenie?

Škandinávske lampy v interiéri sa využívajú veľmi aktívne, je potrebné kombinovať niekoľko typov lámp, ktoré sa snažia vytvoriť silné prirodzené svetlo pokojné a diskrétne. Počet svietidiel závisí od plochy miestnosti a jednotlivých zón. Škandinávsky dizajn netoleruje zbytočné detaily a bohaté farby sa používajú len v interiéri.

Voľba škandinávskeho osvetlenia

Predtým bol luster v miestnosti videný iba ako zdroj svetla v tmavších hodinách dňa. Dnes je osvetľovacia technika oveľa širšia, zaisťuje dobré osvetlenie, slúži ako dekorácia, pomáha rozdeliť priestor na funkčné zóny, vytvára harmonickú atmosféru. Okrem toho sú škandinávske lampy významným prvkom dizajnu. Lampy zdôrazňujú a dopĺňajú zvolený štýl. Osvetlenie v škandinávskom štýle sa vytvára pomocou jednofarebných lámp, sú povolené rôzne tvary a textúry, ale bez odtieňov.

Ktoré škandinávske lampy budú najvhodnejšie?

  • Farebná paleta. Biela je hlavnou farbou škandinávskeho štýlu. Vyskytuje sa vo výzdobe stien, nábytku a osvetlenia. Biele závesné svietidlo s diskrétnym sieťovým tienidlom a jedným svetelným zdrojom z kovu získa výnimočný dizajn, dokonale zapadne do interiéru obývačky, spálne, jedálne, kuchyne a haly. Ak chce niekto hrať, môže si vybrať lampu so zlatým alebo čiernym odtieňom. Farebné modely v tomto dizajnovom smere sú raritou.
  • Škandinávske svietidlá preferujú geometrické tvary. Pri kúpe lampy by mali byť uprednostňované modely s jemným difúzorom. Dizajnéri sa často uchyľujú k experimentovaniu zavedením originálnych svietidiel do kovového rámu, tzv. Príkladom je model závesnej lampy v chrómovej a bielej farbe zo skla a kovu, zobrazujúci surovú žiarovku bez tienidla. Takáto nezvyčajná škandinávska lampa poskytne príjemné osvetlenie do spálne, jedálne, kuchyne a dospievajúcej miestnosti.
  • Pri vytváraní škandinávskeho osvetlenia je potrebné použiť lampy z prírodných materiálov: kov, keramiku a sklo. Stropné svietidlá pre mnoho svetelných zdrojov v tomto interiéri vyzerajú dobre. Veľké osvetlenie vo forme lampy pre 7 rámov je remeslo dizajnu a výkonu. Snehulicové tienidlá z keramiky zavesené na báze chrómovej farby sú jednoducho ideálnym zariadením pre obývaciu izbu a jedáleň.

Kuchynské osvetlenie so škandinávskymi lampami

Osvetlenie v kuchyni v škandinávskom štýle by malo byť viacvrstvové, pozostávajúce zo stropného osvetlenia, pracovného a jedálenského osvetlenia. Tam sú niektoré jemnosti v organizácii priestoru. Škandinávskemu štýlu dominuje biela, pretože kuchyňa je celkom ľahká. Pre uľahčenie varenia a rodinných stretnutí je dôležité zabezpečiť silné stropné svietidlá. V prípade priestranných izieb odporúčajú dizajnéri vybrať veľkú lampu alebo luster, ktorý bude vrcholom interiéru. V miestnosti stojí za to doplniť svietidlo svietidlami napr. V tvare gule v bielej farbe a chrómu z kovu a skla.

Pri plánovaní osvetlenia v škandinávskom interiéri, nemôžete zabudnúť zdôrazniť jedáleň. Malé závesné závesné svietidlo zo skla, kovu a dreva vo farbe buka s bielym odtieňom tieniacim žiarovku, ktorá predstavuje jeho "strechu", bude skvelou voľbou pre jedáleň a kuchyňu nad malým stolíkom. Veľký byt bude doplnený obrovským lustrom, skupinou svietidiel s rovnakým dizajnom.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Škandinávske osvetlenie Konan stojacia lampa biela / červená- biela / biela E27 60W

Aby sme získali úplne iný vzhľad, použijeme škandinávsky trend v interiéri. Z hľadiska osvetlenia to znamená svietidlá s minimalistickým dizajnom, jemnými farbami a vyrobené z dreva a kovu. Ak zvolíte tento štýl osvetlenia a použijete ho v našom ružovom prostredí so svetlošedou pohovkou, okamžite uvidíte odlišnú atmosféru, ktorú vytvára.

Fabbian Illuminazione osvetlenie cubetto plafon

Spoznajte výrobcu dokonalého osvetlenia Fabbian alebo choďte priamo do ponuky žiaroviek Fabbian dostupnej v obchode - kliknite sem

Spoločnosť Fabbian Illuminazione bola založená v roku 1961. Postupom času si výrobca získal reputáciu a rešpekt na svetelných trhoch po celom svete. V ponuke výrobcu sú moderné žiarovky vyrobené z najkvalitnejších komponentov a navrhnuté tými najkreatívnejšími dizajnérmi. V súčasnosti sa značka Fabbian predáva v Európe a Ázii prostredníctvom podnikových obchodov a sprostredkovateľov a jej sesterské spoločnosti pôsobia na trhoch v USA a Hongkongu.

Škandinávske lampy