Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Osvetlenie do kuchyne

Osvetlenie do kuchyne

Hlavné tajomstvo dobrého osvetlenia v kuchyni je viacúrovňové. V každej funkčnej oblasti, kde sa umýva riad, sa krája potravinové výrobky, konzumované jedlá musia mať oddelené zdroje svetla.

Všeobecné osvetlenie kuchyne

Stropné osvetlenie v kuchyni nestačí. Jeho úlohou je udržiavať pohodlné osvetlenie v tme. Osvetlenie by malo byť naplánované pred návrhom kuchynskej súpravy. Ale až potom, čo sa rozhodne, aké bude rozloženie kuchyne a kde budú umiestnené hlavné funkčné oblasti: drez, varná doska, pracovná doska a stôl. Potom môžete žiarovky umiestniť najlepším spôsobom, presne tam, kde sú potrebné.

Jedna závesná lampa v strede stropu bude mať niekoľko nevýhod. Pri varení, napr. Krájanie zeleniny na pracovnom povrchu kuchynského spotrebiča, chrbtom k zdroju svetla. Výsledkom je, že doska stola je v tieni. V strede kuchyne je navyše takmer vždy voľný priestor. Výsledkom je, že lampa nesvieti nič užitočné, ale skutočne dôležité zóny sú v tmavých rohoch.

Stojí za to nainštalovať spínač so stmievačom. Umožňuje vám zmeniť jas celkového osvetlenia kuchýň a v závislosti od vašej nálady. Počas rodinnej večere, keď si chcú rodinní príslušníci oddýchnuť, bude svetlo príjemnejšie a tlmené. Osvetlenie kuchyne môže zahŕňať: stropné svietidlo, závesný alebo luster, nástenné svietidlá, stolné žiarovky, zapustené bodové svetlá, LED pásy, bodové svetlá.

Kuchynské žiarovky

Primárne osvetlenie by malo byť rovnomerné a pokiaľ možno neutrálne. Každá z týchto možností môže byť použitá jednotlivo, najmä ak je kuchyňa malá. Dôležitým bodom pri plánovaní osvetlenia v kuchyni je zabezpečiť, aby bolo možné čiastočne zapnúť všetky osvetlenie, nie všetky naraz. Je to nielen pohodlné, ale aj praktické: umožňuje vám zapnúť toľko svetla, koľko v danej chvíli potrebujete, a tým ušetriť elektrickú energiu.

Závesné žiarovky v kuchyni sa najčastejšie používajú na osvetlenie jedálne alebo takzvaného kuchynského ostrovčeka na pracovisku. Použite jedno alebo viac zariadení v rovnakej výške, v závislosti od veľkosti miestnosti. Je ľahké vybrať si model kuchyne v klasickom, provensálskom, modernom a inom štýle.

Stropné žiarovky by sa mali používať v malých kuchynských priestoroch do 10 m2. Tieto žiarovky sa perfektne hodia a vďaka kompaktnému dizajnu a ergonomickým tvarom nevyužívajú príliš veľa miesta. Tradičná forma takýchto žiaroviek: okrúhla, navrhnutá pre efektívne a rovnomerné osvetlenie.

Lustre do kuchyne

Luster do kuchyne je výnosnou investíciou pre milovníkov špecifického štýlu. Výberom napríklad štýlu podkrovia môžete počítať so spoľahlivosťou štruktúry, ktorú zaisťuje rám z kovu a akrylu, ako aj s atraktivitou organickej kombinácie so skleneným tienidlom. Luster zavesený na strope bude dôstojnou ozdobou kuchyne.

Milovníci moderného štýlu si môžu vybrať kuchynský luster vyrobený z vysoko kvalitných materiálov, akými sú kov a sklo, čo zaisťuje jeho trvanlivosť a správnu funkciu. Jeho vonkajší dizajn je vyrobený v súlade s kánonmi moderného štýlu. Presnosť spracovania, premyslené farby sú nepopierateľnými výhodami tohto modelu. Na slušnej úrovni je aj funkčnosť produktu. Luster môže používať 8 žiaroviek, takže dosiahne výkon 360 wattov. Táto úroveň výkonu umožňuje poskytovať vysokokvalitné osvetlenie na pomerne veľkých plochách. Umiestnenie závesného lustra do kuchyne poskytuje nielen rovnomerné a kvalitné osvetlenie priestoru, ale harmonicky dopĺňa aj interiérový dizajn.

Lacné kuchynské žiarovky

Mnoho dizajnérov poukazuje na to, že osvetlenie tvorí asi 10-15% rozpočtu vyčleneného napríklad na rekonštrukciu kuchyne. Polovica týchto peňazí bude potrebná na nákup žiaroviek a vypínačov a zvyšok na inštaláciu, ak si neplánujete sami nainštalovať osvetlenie do kuchyne.

Lacné žiarovky do kuchyne zdôrazňujú pracovný priestor v kuchyni. Musíte dávať pozor na horné nábytkové halogénové žiarovky, žiarivky a LED. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby boli namontované v spodnej časti sklopných kuchynských skriniek. Takéto žiarovky dokonale plnia svoju hlavnú úlohu, poskytujú smerové osvetlenie a robia prácu v kuchyni pohodlnou a bezpečnou.

Na trhu existujú rôzne možnosti takéhoto osvetlenia a do kuchyne si môžete kúpiť funkčné a lacné žiarovky. Najbežnejšie sú okrúhle reflektory, reflektory s kovovým puzdrom alebo predĺžené žiarovky s ochranným plastovým puzdrom. Takéto puzdro nielenže chráni žiarovky pred vlhkosťou, parou a mastnotou. Dokonale skryje aj technické detaily a káble. Výsledok: kuchyňa vždy vyzerá úhľadne.

Kruhový a podlhovastý nábytok má alternatívy, ktoré sú z dizajnového hľadiska zaujímavejšie. Napríklad LED pás v hliníkovom alebo plastovom profile. Okrem práce s bielym svetlom získate veľkolepé osvetlenie stolovej dosky s úžasnými farbami. Dá sa ovládať diaľkovým ovládačom alebo vypínačom.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Fabbian Illuminazione osvetlenie cubetto plafon

Spoznajte výrobcu dokonalého osvetlenia Fabbian alebo choďte priamo do ponuky žiaroviek Fabbian dostupnej v obchode - kliknite sem

Spoločnosť Fabbian Illuminazione bola založená v roku 1961. Postupom času si výrobca získal reputáciu a rešpekt na svetelných trhoch po celom svete. V ponuke výrobcu sú moderné žiarovky vyrobené z najkvalitnejších komponentov a navrhnuté tými najkreatívnejšími dizajnérmi. V súčasnosti sa značka Fabbian predáva v Európe a Ázii prostredníctvom podnikových obchodov a sprostredkovateľov a jej sesterské spoločnosti pôsobia na trhoch v USA a Hongkongu.

Podkrovné interiéry Priemyselné potrubné svietidlo

Pozývame vás, aby ste si prečítali o interiéroch v industriálnom štýle alebo si okamžite prezreli kategóriu žiaroviek v štýle industrial.

Netradičné sú interiéry v industriálnom štýle. Vďaka tomu prevzali mnoho sŕdc a fantázie dizajnérskych majstrov. Surový, minimalistický a pocitovo chladný. A napriek tomu sa vám môžu páčiť.

Ak oceníte pozoruhodné riešenia a cítite sa dobre, keď vás obklopujú objekty, ktoré vyzerajú ako z inej éry, alebo rešpektujete aktívny chlad a elegantný minimalizmus, je návrh interiéru v industriálnom štýle tou najvhodnejšou voľbou práve pre vás!

Osvetlenie do kuchyne