Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Snímače pohybu a súmraku

Snímače pohybu a súmraku v dôsledku nízkeho napätia a nízkej spotreby energie šetria energiu a prinášajú značné finančné výhody. Žiarivky vybavené týmito snímačmi umožňujú automatickú aktiváciu inštalácie s detekciou pohybu. Je to skvelý spôsob komunikácie so svetlami, chodbami alebo schodmi. Súmrakový spínač umožňuje zapnúť lampu pri danej intenzite svetla.

Čo sú senzory pohybu a súmraku?

Senzor pohybu, známy tiež ako detektor pohybu, ako už názov napovedá, detekuje pohyb v jeho rozsahu, čím spúšťa zahrnutie ďalších komponentov alebo zariadení. Použitím rôznych mechanizmov pôsobenia v snímačoch pohybu môžete identifikovať niekoľko typov týchto zariadení a vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Na začiatku stojí za zmienku, že možnosť pripojenia senzora k iným elektronickým zariadeniam výrazne zvyšuje možnosti jeho použitia. Na zapnutie osvetlenia, na spustenie alarmu, sa najčastejšie používajú rôzne typy snímačov.

Senzory pohybu, ktoré aktivujú lampy, sa používajú aj na verejných miestach. Z tohto dôvodu sa znižuje spotreba energie v chodbách alebo kúpeľniach rôznych inštitúcií alebo podnikov. V dôsledku toho môžu tieto senzory navyše vypnúť svetlo, ak sa v miestnosti nenachádza žiadna prítomnosť. Z tohto dôvodu sa niektoré z nich nazývajú senzory prítomnosti.

Snímače súmraku. Na druhej strane, senzor súmraku zapne svetlo hneď po zotmení. Takéto senzory sú zvyčajne inštalované vonku. Keď lampa vyprší, lampy zhasnú. Treba však pamätať na to, že senzor súmraku musí byť nainštalovaný na správnom mieste. Nepracujú v tieni a tam, kde je intenzita denného svetla veľmi nízka. Snímač Twilight detekuje svetlo v závislosti od jeho intenzity.

Snímače pohybu a súmraku sú automatické kontrolné zariadenia pre svetelné zdroje v závislosti od úrovne svetla v prostredí. Inými slovami, senzory pracujú v automatickom režime a po dosiahnutí určitej úrovne osvetlenia v mieste inštalácie zapnú a vypnú svetlo. Senzory sú najčastejšie inštalované na miestach, kde je denné svetlo osvetlené prirodzeným svetlom a keď je tmavé, elektrickým svetlom. Medzi takéto miesta patria vstupy do obytných budov, vstupy do garáží, chodníky, cesty, výklady a mnoho ďalších.

Výhody snímačov pohybu a súmraku

Senzory pohybu a súmraku sú fotosenzitívny spínač a súmrakový fotosenzor, ktorý sa vypína a zapína svetlo v závislosti od úrovne osvetlenia. Zariadenie je veľmi vhodné na použitie a má rad výhod oproti klasickým riešeniam.

  • Plná automatizácia procesov. Keď sa úroveň slnečnej aktivity zníži na určitú hranicu, senzor ho rozpozná a zapne svetlo.
  • Úspora energie. Lampa bude svietiť len dovtedy, kým sa úroveň slnečného svetla znova nezvýši. To vám umožní vypnúť svetlo na rôznych súkromných a verejných miestach okamžite po svitaní.

Najobľúbenejšie modely sú zabudované fotobunky. Ideálne pre vonkajšie použitie, pretože majú fotobunku chránenú pred vonkajšími faktormi: vodou, prachom, parou, poklesom teploty a poškodením.

Použitie snímačov pohybu a súmraku

Snímače pohybu a súmraku sa používajú pri vonkajšom osvetlení. Napríklad solárne lampy vo forme svietidiel so silným plášťom z plastu a polykarbonátu. Veľký inštalovaný solárny panel pomerne rýchlo doplní spotrebovanú energiu bez ohľadu na množstvo slnečného svitu počas dňa. Stupeň ochrany takéhoto nástenného svietidla so vstavaným snímačom pohybu a súmraku je IP44, vďaka čomu má dobrú ochranu proti podmienkam prostredia.

Vonkajšie solárne LED svietidlo so senzorom a ochranou IP54, energeticky úsporné osvetlenie a odolné voči poveternostným podmienkam. Solárne lampy s pohybovým a súmrakovým senzorom sú vhodné pre osvetľovacie vstupné brány, garážové svetlá atď. Solárne záhradné stojanové svietidlo s pohybovým a súmrakovým senzorom dokonale osvetľuje priestor okolo domu, rozjasňuje záhradný areál atď.