Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Čističky vzduchu

Čističky vzduchu

Každý vie, ako je čistý vzduch dôležitý pre existenciu a zdravie celého nášho tela. Denne vdýchneme a vydýchneme kyslík. Preteká celým našim telom a zanecháva v ňom to, čo obsahuje. Vzduch preniká aj pokožkou, tiež dýcha. Znečistený vzduch zanecháva v našom tele nepríjemné stopy po jeho znečistení.

Znečistený vzduch a jeho vplyv na organizmus

Spočiatku si možno neuvedomujeme, aký veľký vplyv na nás má znečistené ovzdušie. Prienik do tela je príčinou rôznych chorôb, ako sú autoimunitné ochorenia, rakovina a astma. Najviac teda trpí ľudský obehový a dýchací systém. S týmito poznatkami môžeme začať znižovať negatívne vplyvy toxického vzduchu.

Domáca čistička vzduchu

Domáce miestnosti sú priestorom, v ktorom môžeme kontrolovať kvalitu vzduchu. Tento vzduch by mal podporovať naše zdravie. Dnešná technológia umožňuje inštaláciu zariadení na čistenie vzduchu. Takzvaný čistič vzduchu je technológia vytvorená na filtrovanie a odstraňovanie nečistôt v miestnosti. Toto zariadenie poskytuje atmosféru bez toxínov, prachu a iných alergénov, ktoré by mohli spôsobiť zdravotné problémy. Takéto zariadenia sú navrhnuté tak, aby mohli fungovať aj počas spánku. Ich tichý chod pomáha pokojnému spánku.

Čistička vzduchu s ionizátorom

Čistička vzduchu s ionizátorom je pokročilejšou technológiou. Pomáha vytvárať iónovú rovnováhu vo vzduchu . Jeho absencia umožňuje reprodukciu mikroorganizmov, ktoré majú negatívny vplyv na telo. Neobvyklou kuriozitou je tiež informácia, že ióny produkované týmto typom čističiek tiež umožňujú neutralizáciu vírusov a zastavujú reprodukciu roztočov a vývoj húb.

Alergický čistič vzduchu

Bohužiaľ, dnes je alergia jedným z najčastejších dôvodov pre inštaláciu čistiacich prostriedkov pre domácnosť. Čističky vzduchu sú svojim spôsobom spásou pre alergikov, ktorí môžu mať vonku značné problémy s dýchaním. Čistička alergie nelieči, ale odstránením alergénnych alergénov z okolia môže chorému človeku uľaviť. Použitie vhodných filtrov v čističkách umožňuje takmer úplné odstránenie roztočov, prachu, peľu rastlín, spór plesní a mikroorganizmov zo vzduchu.

Čistička vzduchu v detskej izbe

Deti patria do skupiny ľudí, ktorí sú obzvlášť citliví na znečistenie ovzdušia. Nemajú úplne vytvorený imunitný systém, čo znamená, že môžu v mladšom veku ľahšie ochorieť a prejavovať príznaky alergického ochorenia. Deti navyše prijímajú vyššiu dávku kyslíka ako dospelí. Najdôležitejšie je, aby čistička v detskej izbe zaisťovala tichú a efektívnu prácu. Rovnako ako v akejkoľvek inej miestnosti môžu byť prospešné čističky s funkciou zvlhčovania vzduchu. Jeho suchosť neprispieva k správnemu vývoju systémov a orgánov.