Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Spálne lampy

Spálne lampy

Je osvetlenie v spálni dôležité?

Samozrejme! Spálňa je miestom, kde si môžeme po dni oddýchnuť, oddýchnuť si a načerpať nové sily. Osvetlenie je preto veľmi dôležité. Správne svetlo by nám malo pomôcť relaxovať, nemala by nás bolieť hlava a zhoršovať únavu.

Pri výbere osvetlenia do spálne by ste sa mali riadiť predovšetkým farbami stien a celkovým štýlom miestnosti. Svetlo by malo hladko splývať s farbami v miestnosti, nie ich prehnane zdôrazňovať a pôsobiť dojmom „tiaže“. Stojí za to zvoliť do spálne teplý odtieň svetla, ktorý urobí našu oázu pokoja útulnou a priaznivou pre relaxáciu. Všetko však závisí od farieb stien, takže v mnohých prípadoch je odtieň svetla individuálnou záležitosťou. Stojí za to poradiť sa s odborníkom v obchode s osvetlením, ktorý nám pomôže vybrať správne svetlo pre každú izbu, farbu a štýl.

Čo sa zmestí?

Pri organizovaní interiéru je tiež dôležité vyberať jednotlivé kusy nábytku a doplnkov pre celkový štýl dekoru. V tomto ohľade máme široké spektrum možností. V závislosti od vašich potrieb ponúka trh moderné žiarovky vo fantastických tvaroch a farbách (a dokonca aj tie, ktoré sa na žiarovky nepodobajú). K obľube sa však vracajú lustre a svietniky vo farbe starého zlata so zložito vyrobenými ozdobami a krištáľovými odtieňmi. Pravdou je, že toľko hláv, koľko je toľko nápadov na usporiadanie spálne. Niektorí si vyberú moderný, surový štýl, bez zbytočných dekorácií. Iní budú chcieť zariadiť izbu v kráľovskom štýle - veľkou posteľou, baldachýnom a krištáľovým lustrom. Iní budú riskovať a skombinovať oba štýly, napríklad tým, že interiér bude jemný cez steny a nábytok v jasných farbách, ale kvôli kontrastu inštalujú retro svietniky a žiarovky vo farbe starého zlata. Všetko závisí od vkusu a zmyslu pre estetiku ľudí, ktorí budú v tejto miestnosti tráviť čas. Primárne určujú úroveň funkčnosti a honosnosti miestnosti. Výzdoba spálne je individuálnou záležitosťou, neexistujú žiadne univerzálne rady ani pravidlá, ktoré by bolo možné pri zariaďovaní miestnosti dodržiavať.

Zapísali sa nástenné svietidlá do histórie?

No nie! Čoraz častejšie sa môžeme stretnúť so svietidlami zavesenými priamo na stenách. Tieto formy osvetlenia sa stávajú opäť obľúbenými. Pri rozhodovaní o nástenných lampách však pamätajte na to, že ich inštalácia bude v istom zmysle nevratná. Káble musíte uviesť na správne miesto, čo znamená žihadlá v stenách. K dispozícii je tiež nevyhnutný otvor pre montáž samotného nástenného svietidla. Inštalácia takejto žiarovky efektívne zníži manévrovací priestor v hypotetickom preskupení nábytku. Napriek tomu existuje veľa priaznivcov nástenných žiaroviek. V interiéri sa objavujú nie kvôli praktickosti, ale ako dekoratívny prvok. Nič nebude korunovať estetický interiér viac ako svetelný zdroj, ktorý nezničí celý obraz zamotaným káblom.

A čo detské spálne?

Tieto miestnosti sú špeciálne. Často sú kombináciou spálne, obývačky, kancelárie, jedálne ... Preto je výber osvetlenia mimoriadne dôležitý, ale aj výzva. Najlepším riešením je nainštalovať niekoľko svetelných zdrojov. Jedna všeobecná vec - luster - by mala osvetliť celú miestnosť. Môžete si ho rozsvietiť pri hraní, rozprávaní alebo sledovaní televízie. Lampa na stole je pre študenta nepostrádateľným prvkom. Vďaka nej môže dieťa pracovať bez toho, aby si poškodilo zrak slabým denným svetlom alebo tým, ktoré pochádzajú z lustra, ktorý by s najväčšou pravdepodobnosťou zakryl jeho vlastné telo. Tiež by ste mali zvážiť kúpu stojacej lampy alebo svietnikov v blízkosti postele. Osvetlenie tohto miesta môže znamenať veľký rozdiel. V prvom rade by ste mali zabezpečiť dobrú kvalitu a silu svetla v blízkosti postele - práve tu väčšina z nás číta knihy, preto sa oplatí starať sa o svoj zrak a zrak svojich detí. Rovnako ako v prípade spálne pre dospelých, v detskej alebo mládežníckej izbe by mali byť zvolené žiarovky, ktoré budú zodpovedať štýlu alebo téme miestnosti. Pre mladších ľudí ľahko nájdeme tienidlá a tienidlá s rozprávkovými motívmi. Mladí ľudia sa určite uspokoja s retro alebo modernými lustrami a lampami. Jedna vec je istá: o niekoľko rokov budeme musieť interiér aj tak zmeniť.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Fabbian Illuminazione osvetlenie cubetto plafon

Spoznajte výrobcu dokonalého osvetlenia Fabbian alebo choďte priamo do ponuky žiaroviek Fabbian dostupnej v obchode - kliknite sem

Spoločnosť Fabbian Illuminazione bola založená v roku 1961. Postupom času si výrobca získal reputáciu a rešpekt na svetelných trhoch po celom svete. V ponuke výrobcu sú moderné žiarovky vyrobené z najkvalitnejších komponentov a navrhnuté tými najkreatívnejšími dizajnérmi. V súčasnosti sa značka Fabbian predáva v Európe a Ázii prostredníctvom podnikových obchodov a sprostredkovateľov a jej sesterské spoločnosti pôsobia na trhoch v USA a Hongkongu.

Podkrovné interiéry Priemyselné potrubné svietidlo

Pozývame vás, aby ste si prečítali o interiéroch v industriálnom štýle alebo si okamžite prezreli kategóriu žiaroviek v štýle industrial.

Netradičné sú interiéry v industriálnom štýle. Vďaka tomu prevzali mnoho sŕdc a fantázie dizajnérskych majstrov. Surový, minimalistický a pocitovo chladný. A napriek tomu sa vám môžu páčiť.

Ak oceníte pozoruhodné riešenia a cítite sa dobre, keď vás obklopujú objekty, ktoré vyzerajú ako z inej éry, alebo rešpektujete aktívny chlad a elegantný minimalizmus, je návrh interiéru v industriálnom štýle tou najvhodnejšou voľbou práve pre vás!

Spálne lampy