Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

reflektory

reflektory

Úloha osvetlenia v našich domácnostiach a apartmánoch v týchto dňoch výrazne rastie. Čoraz viac času trávime v miestnostiach, ktoré nám okrem dostatočného vetrania a veľkosti musia poskytnúť nám a našim očiam správne množstvo svetla. Železničné osvetlenie je jednou z vedúcich technológií. To so sebou nesie potrebu vybrať správne reflektory, ktoré budú spĺňať naše očakávania.

LED reflektory

LED diódy sú diódy, ktoré sú vďaka technológii rekombinácie nosičov zaťaženia účinnejšie ako bežné alebo halogénové žiarovky. V priemere môžete predpokladať, že LED žiarovka bude 10-krát efektívnejšia ako halogénová žiarovka. Pokiaľ ide o životaschopnosť meranú v čase, môžeme počítať s asi 50.000 hodín. Bohužiaľ, cena ide spolu s trvanlivosťou. Pokiaľ ide o cenu žiarovky, môžeme stretnúť až 4 rôzne rozdiely. Ak však ide o reflektory, nie je to tak zrejmé. Veľa závisí od konkrétneho modelu. Nájdeme zaujímavé LED reflektory za podobnú cenu ako halogénové reflektory.

LED reflektory fungujú dobre, ak chcete osvetliť určité miesto, napr. Obľúbené kreslo alebo kolekciu čačky. Pre bodové osvetlenie potrebujeme len jedno miesto. Pri osvetlení celej miestnosti je potrebné zvážiť, koľko lúmenov potrebujeme na m2. Môžeme sa riadiť zásadou, že v prípade všeobecného osvetlenia obývacej izby alebo chodby potrebujeme 100 lm / m2, zatiaľ čo celkové osvetlenie kuchyne alebo kúpeľne je 300 lm / m2.

Čo sa týka variantov svetlých farieb, môžeme si vybrať z mnohých filtrov, vrátane: denného svetla, univerzálneho bieleho, viacfarebného, teplého bieleho.


Halogénové reflektory

Halogénové žiarovky môžu emitovať až o 70% viac svetla ako tradičné žiarovky. Ich trvanlivosť je uzavretá v rozsahu 2000 až 5000 hodín. Existujú energeticky úsporné verzie, ktoré spotrebujú až o 60% menej energie ako bežné halogény.

Halogénové žiarovky sú horšie ako LED - budú fungovať ako bodové svetlá. Môže byť potrebné použiť reflektor. Ak však chceme v kúpeľni aj osvetlenie, potom halogény fungujú bezchybne, len ak si uvedomíme, že je dobré postarať sa o 60-stupňový výskyt svetla. Veľkou výhodou halogénových reflektorov je konštantná emisia svetla počas celého pracovného času. Žiaľ, halogény tiež vyžarujú veľké množstvo tepla, ktoré ich vylučuje z miestností, kde môžu byť prítomné horľavé materiály.


Stropné reflektory

Stropné reflektory sú skvelým nápadom pre nízkoúrovňové osvetlenie. Veľkou výhodou stropných reflektorov je ich jemnosť, vďaka ktorej nebudú kradnúť celú pozornosť príjemcu. Za zmienku stojí aj funkčnosť takéhoto osvetlenia. Vďaka nastaveniu svetelného dopadu máme možnosť osvetliť ťažko dostupné miesta.

Často sa používajú pozdĺžne svietidlá s množstvom reflektorov, ktoré poskytujú úžasný efekt. Malá veľkosť stropných reflektorov je tiež dôležitá, čo nám umožňuje vyhnúť sa efektu "preplnenia" miestnosti. Dobrá myšlienka je použitie stropného osvetlenia v detských izbách. Ovládanie uhla dopadu svetla nielenže poskytne príležitosť na hranie, ale aj lepšie osvetlí stôl, na ktorom bude dieťa robiť domáce úlohy.

Pokiaľ ide o miesta, kde stropné bodové svetlá budú fungovať najhoršie ako jediná varianta osvetlenia, určite ide o vysoké miestnosti, kde by mali dominovať iné svetelné zdroje. Nič však nebráni použitiu reflexných svetiel na dokončenie celkového efektu alebo na zvýraznenie miest, ktoré sú pre nás obzvlášť dôležité.

reflektory - Recenzie na výrobky


Inigo E27 60W chrómový reflektor
19. November 2018
Vynikajúci nákup za férovú cenu

Stolná lampa Fabbian TRIPLA F41B0176 Bronz
02. November 2018
Úspešná položka. odporúčam tento obchod

Bari 2 miesto
27. Október 2018
Bodové svetlá veľmi pekné, ale tento obrázok s ich vizualizáciou na terase nie je veľmi. ;)

Reflektory Eye L White GU10 1 x 25W
17. Október 2018
Konkrétny nápad na bezchybné osvetlenie miestnosti. odporúčam nakupovať v tomto obchode. margaret

Moderný chrómovaný štvorbodový strop BOLZANO
17. Október 2018
Skvelý nápad na dôstojné osvetlenie interiéru lacnejšie ako v iných obchodoch

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Fabbian Illuminazione osvetlenie cubetto plafon

Spoznajte výrobcu dokonalého osvetlenia Fabbian alebo choďte priamo do ponuky žiaroviek Fabbian dostupnej v obchode - kliknite sem

Spoločnosť Fabbian Illuminazione bola založená v roku 1961. Postupom času si výrobca získal reputáciu a rešpekt na svetelných trhoch po celom svete. V ponuke výrobcu sú moderné žiarovky vyrobené z najkvalitnejších komponentov a navrhnuté tými najkreatívnejšími dizajnérmi. V súčasnosti sa značka Fabbian predáva v Európe a Ázii prostredníctvom podnikových obchodov a sprostredkovateľov a jej sesterské spoločnosti pôsobia na trhoch v USA a Hongkongu.

Podkrovné interiéry Priemyselné potrubné svietidlo

Pozývame vás, aby ste si prečítali o interiéroch v industriálnom štýle alebo si okamžite prezreli kategóriu žiaroviek v štýle industrial.

Netradičné sú interiéry v industriálnom štýle. Vďaka tomu prevzali mnoho sŕdc a fantázie dizajnérskych majstrov. Surový, minimalistický a pocitovo chladný. A napriek tomu sa vám môžu páčiť.

Ak oceníte pozoruhodné riešenia a cítite sa dobre, keď vás obklopujú objekty, ktoré vyzerajú ako z inej éry, alebo rešpektujete aktívny chlad a elegantný minimalizmus, je návrh interiéru v industriálnom štýle tou najvhodnejšou voľbou práve pre vás!

reflektory