Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Zapustené záhradné lampy

V súčasnosti sa osvetlenie považuje za neoddeliteľnú súčasť záhrad. Mnohé projekty na zelenej lúke začínajú plánovaním elektrických vedení a spôsobom, akým sú lampy usporiadané.

Typy záhradných svietidiel

Pokiaľ ide o záhradné lampy, môžeme si vybrať zo širokej škály tvarov a mechanizmov, ktoré majú svoje špecifické použitie v záhrade. Medzi inými môžeme spomenúť:

  • svietidlá
  • lucerny
  • lucerna
  • svetlomety
  • externé svietidlá
  • stĺpové slnečné lampy
  • nástenné svietidlá

a mnoho ďalších.

Záhradné zapustené žiarovky - aplikácie

Keď premýšľame o zapustených záhradných lampách , v prvom rade robíme cesty a dochádzame. Na tento účel sa najlepšie hodia piloty alebo svietidlá s výškou až 1 meter so svetelným zdrojom smerujúcim nadol. Vďaka použitiu tejto výšky nás stĺpiky neoslepia pri vchode do domu.

Ďalším typom záhradných svietidiel sú svietidlá. Používajú sa hlavne na osvetlenie veľkých priestorov, napr. Starostlivo udržiavaných trávnikov. Vyznačujú sa výškou 1 až 3 metre. Často sú doplnené jednobodovou dekoratívnou guľou.

Je dôležité mať na pamäti, že je potrebné správne chrániť záhradné osvetlenie. Mal by byť chránený diferenciálnymi zástrčkami, ktoré chránia pred úrazom elektrickým prúdom a nadprúdom. Samotné káble by mali byť vykopané aspoň do metra.

Typy napájania v záhradných zapustených lampách.

Ak sa rozhodneme použiť klasické napájanie z domácej siete, stojí za to použiť lampy s LED technológiou. Aj keď cena LED žiaroviek sama prevyšuje halogénové alebo tradičné žiarovky, v dlhodobom horizonte budeme určite cítiť rozdiel v ziskovosti. LED reflektory môžu ušetriť až 80% energie v porovnaní s bežnými lampami. Ak máme veľkú záhradu, budeme v nej potrebovať veľa zdrojov svetla, ktoré generujú viac elektriny. V tomto prípade by sme mali viac rozhodovať o LED diódach.

Ak sa chceme stať nezávislými od elektrickej siete, môžeme staviť na solárne lampy. Ich hlavnými zariadeniami sú batérie a fotovoltaické panely, ktoré umožňujú premenu svetelnej energie na zdroj energie. Čo sa týka času vyžarovania svetla, môžeme sa pohybovať od 5 do 20 hodín. Najväčšou výhodou solárnych lámp je možnosť ich použitia takmer kdekoľvek. Pracujú dobre ako osvetlenie v blízkosti vody, napríklad bazény, pretože neobsahujú elektrickú energiu vysokého napätia.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Záhradné osvetlenie - aranžmány a rady Garden

Aké lampy do záhrady zvoliť? Sú nákladné na prevádzku? Ako naplánovať nakupovanie? S podrobnosťami vám povieme niečo o zariadeniach na osvetlenie záhrady. Navrhneme vám, ako ich môžete použiť, aby ste potešili svoju nádheru!