Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Vonkajšie reflektory

Vonkajšie reflektory

Vonkajšie reflektory

Vonkajšie reflektory sa primárne používajú na osvetlenie kľúčových miest v našich záhradách. Príjazdové cesty, schody, rybníky, kaskády, fontány, sochy, dekoratívna vegetácia - všetky tieto miesta potrebujú dobrý zdroj svetla, aby boli viditeľné počas dňa aj v noci.

Výber svetiel v reflektoroch

Pokiaľ ide o externé reflektory , stojí za to ich kombinovať s pohybovými senzormi. Vďaka tomu ušetríme veľa energie, ktorá by sa inak stratila. Detektory pohybu sú odporúčané najmä pre príjazdové a vchodové dvere alebo strmé schody.

Stojí za to skontrolovať, či sú naše svetlomety odolné voči poveternostným podmienkam, najmä vlhkosti. Tu nám pomôže stupeň zapečatenia s medzinárodnou IP (rozsah medzinárodnej ochrany). Hovorí o úrovni ochrany, ktorú poskytuje reflektor. Je obzvlášť dôležité, či má naše elektrické zariadenie ochranu pred dažďom padajúcim z rôznych smerov. Za zmienku stojí, že existujú aj modely svietidiel určených na prácu pod vodou, najmä na dekoratívne osvetlenie rybníkov a bazénov.

Stále máme na výber žiarovky. Tu nestojí za to, aby sme sa riadili samotnou energiou vyjadrenou vo wattoch. Oveľa lepším koeficientom popisujúcim skutočný svetelný tok produkovaný našimi lampami je počet lúmenov. Napríklad 100 W žiarovka zodpovedá 1521 lúmenom. Je dobré porovnať tieto dve hodnoty, pokiaľ ide o klasické a LED žiarovky.

Vo vonkajších podmienkach sa nezaujímame o farbu svetla ani o index zobrazovania farieb. Mali by sme sa však zaujímať o trvanlivosť. LED žiarovky svietia oveľa dlhšie ako klasické alebo dokonca halogénové. Za zmienku stojí aj pokles svetelného toku. Nízky pokles množstva vyžarovaného svetla je zaručený iba vysoko kvalitnými LED žiarovkami.

Záhradné reflektory

Pre rôzne miesta, ktoré vyžadujú osvetlenie v záhrade, sú potrebné rôzne typy svietidiel. Pre cesty sú najlepšie osvetľovacie stĺpiky alebo zapustené svietidlá. Stojaté lampy sú vhodné pre otvorené priestory. Steny budovy sú najlepšie osvetlené reflektormi alebo reflektormi. Bazény a rybníky môžu byť zdobené reflektormi určenými na inštaláciu pod vodou. Stojí za to zabezpečiť vstup do domu vhodne silným reflektorom tak, aby ukazoval na kľúčovú dierku a rukoväť.

Nie je nutné, aby sme osvetľovali každý kút záhrady. Je lepšie zamerať sa na niekoľko "ostrovčekov" svetla, kde máme správne vybrané a zdobené dekoratívne rastliny a kľúčové miesta, ako sú brány a príjazdové cesty. Zaujímavou alternatívou k tradičnému zdroju energie sú solárne lampy. Ich veľkou výhodou je možnosť montáže na takmer ľubovoľnom mieste bez potreby predchádzajúceho plánovania podzemnej káblovej siete. Pred inštaláciou týchto svetiel, uistite sa, že budú mať prístup k slnku po väčšinu dňa. V kontexte svetlometov stojí za to zvážiť spôsob ich montáže. Pokúsme sa navrhnúť naše osvetlenie tak, aby zaberalo relatívne malý priestor.

Vonkajšie reflektory