Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Záhradné a vonkajšie svietidlá

Záhradné a vonkajšie svietidlá

Harmóniu v krajinnom dizajne nemožno dosiahnuť bez pomoci svetla: správne umiestnené záhradné žiarovky ochránia priestor v záhrade a zdôraznia jej prirodzenú krásu. V dizajne záhradného osvetlenia je možné použiť dva hlavné typy osvetlenia. Jasné smerové svetlo vytvára hlavné svetlo a jemné svetlo svetlo navyše rozptyľuje a má dekoratívnu funkciu. Na trhu sú lacné záhradné lampy, ktoré dokonale presvetlia okolitú krajinu a prinesú do nej dekoratívne prvky.

Použitie vonkajšieho osvetlenia

V klasických aj moderných súkromných záhradách a na verejných miestach sa záhradné osvetlenie používa na osvetlenie:

  • Záhradné chodníky
  • Skalničky, kamenné kompozície
  • Sochy a záhradné figúrky
  • Kvetinové záhony a záhony
  • Otvorené verandy a altány
  • Dekoratívne bazény a jazierka.

Kombináciou hlavného a akcentačného svetla získate holistický pohľad na priestor, upozorníte na najúspešnejšie a najoriginálnejšie riešenia a zakryjete najmenej atraktívne kúty záhrady.

Záhradné osvetlenie - na čo si dať pozor?

Ako každá iná forma, v oblasti osvetlenia krajiny existuje množstvo jemností a pravidiel, ktoré uľahčujú proces výberu a navrhovania hotového systému vonkajšieho osvetlenia.

Vonkajšie osvetlenie a zabezpečenie

Záhradné žiarovky by mali mať spoľahlivé uzemnenie . Táto požiadavka je povinná pre záhradné žiarovky vyrobené z kovu (alebo iného elektricky vodivého materiálu). V prípade žiaroviek vyrobených z plastu, ktorý je izolátorom, nie je potrebné uzemnenie, pretože takéto puzdro vonkajšieho svietidla nevedie elektrický prúd.

Z bezpečnostných dôvodov stojí za zváženie aj použitie žiaroviek nízkeho napätia . Je to bezpečné riešenie, aj keď je poškodené samotné svietidlo alebo jeho napájací kábel. Nízkonapäťový výkon môžeme použiť v prípade vyhradeného nízkonapäťového osvetlenia alebo akejkoľvek záhradnej lampy s vymeniteľným zdrojom svetla. Záhradné osvetlenie s vymeniteľným zdrojom svetla nám umožňuje použiť žiarovku nízkeho napätia (najlepšie LED), ale na začiatku inštalácie vyžaduje použitie napájacieho zdroja. Pri návrhu záhradného osvetlenia nízkeho napätia je potrebné vziať do úvahy poklesy napätia v prípade dlhého napájacieho kábla (s dĺžkou viac ako niekoľko desiatok metrov) a podľa toho vyriešiť tento problém, napr. Použitím regulovaného zdroja napätia , pomocou striedavého prúdu (nižšie poklesy napätia), pomocou meniča.

Zabezpečenie. Inštalácia pod holým nebom umožňuje iba prachotesné a vodotesné modely svietidiel. Telo záhradnej lampy by malo byť utesnené a vyrobené z materiálov odolných voči korózii. O tesnosti záhradnej lampy nás informuje stupeň krytia IP. Predpokladáme, že záhradné LED žiarovky, ako aj bežné žiarovky, sú bezpečné pre vonkajšie použitie s krytím najmenej IP44 . Nie sú to hermetické žiarovky, ale chránia elektrické súčiastky pred dažďom a poveternostnými podmienkami a ich konštrukcia umožňuje vďaka gravitácii odtiecť vodu.

V ideálnom prípade by káble na napájanie systému vonkajšieho osvetlenia mali byť položené dokonca aj vo fáze stavebných prác, potom nehrozí poškodenie zelených plôch. V praxi je návrh vopred často nemožný z niekoľkých dôvodov, ale stále nie je absolútna potreba vykopať váš obľúbený trávnik. LED záhradné svetlá poháňané solárnymi článkami zaujali značnú časť trhu.

Záhradné osvetlenie - výber správneho zdroja svetla

Aby sa záhrada nezmenila na štadión pokrytý vegetáciou, mali by sa uprednostniť žiarovky s mäkkým rozptýleným svetlom. Na dekoratívne osvetlenie záhrady alebo domu stačia LED žiarovky s výkonom 2W až 5W. Použitie výkonnejšieho zdroja svetla vytvorí efekt oslnenia a pohľad na záhradnú lampu s použitým vyšším zdrojom energie bude pre oči ťažkým zážitkom.

Iná je situácia v prípade záhradných lampášov , ktoré sú namontované vysoko, kde ich účelom je osvetliť to, čo je pod nimi, teda záhradu, cestu, príjazdovú cestu, cestu, park. Vysoké podlahové žiarovky sú vybavené svetelnými zdrojmi LED od 9 W až do 50 W alebo dokonca 150 W v pouličnom osvetlení.

Moderné záhradné osvetlenie - vymeniteľný alebo integrovaný LED svetelný zdroj?

Moderné záhradné žiarovky sú k dispozícii v dvoch variantoch:

  • s integrovaným svetelným zdrojom LED
  • alebo bez zdroja svetla.

Na rozdiel od zdania má druhé riešenie mnoho výhod, pretože to znamená, že si musíte vybrať a kúpiť ten správny svetelný zdroj spomedzi širokej škály produktov (s čím vám pracovníci predajne Lunares radi pomôžu), ale tiež to znamená, že je to vymeniteľný svetelný zdroj . Zameniteľnosť svetelného zdroja je neoceniteľná, keď je takýto svetelný zdroj poškodený a je potrebné ho vymeniť. Vďaka zameniteľnosti zdroja svetla stačí žiarovku jednoducho vymeniť a záhradná lampa sa opraví a opäť sa rozsvieti. V prípade integrovaných svetelných zdrojov LED je často potrebné v prípade poruchy vymeniť celú žiarovku.

Moderné vonkajšie žiarovky sú často ponúkané s integrovanými svetelnými zdrojmi LED . Čo má tiež mnoho výhod: svetelný zdroj je optimálne zvolený pre danú žiarovku, takže zákazník nie je zodpovedný za výber žiarovky. Použitie integrovaných zdrojov umožňuje výrobcom ponúkať výrobky s akýmkoľvek kontúrovaným tvarom samotného svetelného prvku, vďaka čomu môžu ponúknuť sofistikovanejšie osvetlenie záhrady. Stojí za to venovať pozornosť aspektu kvality a tomu, či má ponúkané osvetlenie možnosť výmeny žiarovky poskytovanej výrobcom, ako aj počas záručnej doby, pretože v prípade poškodenia nevymeniteľného zdroja svetla musíme vymeňte celé záhradné žiarovky.

Záhradné žiarovky: typy

Katalogy internetových obchodov ponúkajú tisíce produktov, ktoré vám umožňujú navrhnúť osvetlenie záhrady a domu. Vonkajšie osvetlenie je rozdelené do niekoľkých základných typov :

Záhradné lampáše - vysoké stojacie lampy

Môžu byť buď vo forme klasických tepaných lampiónov, alebo miniatúrne. Výška a výkon žiarovky sa líšia v závislosti od funkcie miesta inštalácie. Lampy tohto typu sú spravidla inštalované na osvetlenie hlavných záhradných chodníkov a záhradných brán.

Príspevky do záhradného osvetlenia

Umožňujú zvýrazniť a označiť cestu alebo chodník v záhrade alebo okolo domu. Definujú smer pohybu a dajú sa použiť na zvýraznenie topografických znakov. Záhradné žiarovky sa najčastejšie vyrábajú vo forme svetelných stĺpikov alebo stĺpov a inštalujú sa priamo do zeme. Vďaka nízkej výške a smerovaniu svetla nadol neoslňujú pozorovateľa, pričom plnia úlohu efektnej dekorácie, ktorá pomáha vyjadriť štýl vašej záhrady.

Vonkajšie nástenné svietidlá

Keď sú zavesené na dome alebo plote, umožňujú vám presvetliť okolie alebo presvetliť fasádu domu či plotu. Vonkajšie nástenné svietidlá s úzkym uhlom rozloženia svetla sú medzi architektmi veľmi obľúbené, pretože to umožňuje dosiahnuť na budove charakteristické efektívne vyzerajúce svetelné stĺpce.

Vstavané osvetlenie do záhrady

Vonkajšie žiarovky zapustené do zeme alebo na dlažbu: dlažobné kocky, dlažobné dosky alebo asfalt. Môžete ich použiť na označenie cesty alebo cesty, ako aj na osvetlenie budov alebo rastlín vo vašej záhrade. Vstavanú záhradnú lampu je možné nainštalovať na kryté spevnené cesty, obrubníky, schody. Tieto žiarovky by mali byť plne vodotesné s krytím IP67. Je tiež dôležité vedieť o tlaku, ktorému môžu byť vystavené, najmä o tom, že to môžu byť stropné žiarovky , na ktorých môžeme riadiť auto. K dispozícii sú tiež vstavané žiarovky určené na umiestnenie do bazéna alebo rybníka na osvetlenie vody.

Závesné žiarovky do záhrady

Rovnako ako bežné nástenné žiarovky, jednoduché alebo komplexné kompozície: svetelné girlandy . Závesná záhradná lampa je užitočná na osvetlenie altánkov a otvorených verand. Závesné záhradné osvetlenie je možné namontovať na steny, stĺpy, trámy a dokonca aj na konáre stromov.

Plávajúce svetlá . Veľkolepý spôsob, ako zvýrazniť dekoratívne jazierko alebo fontánu. Výrobcovia ponúkajú uzavreté high-tech žiarovky vyrobené vo forme matných a priehľadných guličiek, ako aj elegantné modely, ktoré napodobňujú lekná a lotosové kvety.

Súčasné trendy v krajinnom dizajne vyžadujú niekoľko záhradných žiaroviek naraz a dokonca zdôrazňujú kombináciu niekoľkých typov žiaroviek súčasne, aby konečný výsledok vyzeral ako skutočné umelecké dielo.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Navrhnite si svoje osvetlenie pomocou programu Lunares Dizajnové osvetlenie s funkciou Lunares

Aby sme splnili očakávania našich klientov, ponúkame službu spočívajúcu vo výbere svietidiel v súlade s očakávaniami klienta. Kontaktujte nás, popíšte svoje potreby čo najširšie a my vyberieme osvetlenie a pripravíme ponuku so špeciálnou zľavou.

5 krokov k vytvoreniu a osvetleniu lúky vo vašej záhrade Sada záhradných gúľ v kvetoch

Vytvorte vo svojej záhrade malý raj pre včely, vtáky a hmyz!

Vytvorením lúky s poľnými príjmami v záhrade môžete pozvať nových členov domácnosti - ježkov, vážok, vtákov a včiel. Tento typ podstavca poteší nielen oči sýtosťou farieb, ale vytvorí aj životný priestor pre rôzne druhy zvierat.

Tipy a nápady pre vonkajšie osvetlenie Bega

Vonkajšie osvetlenie je dnes viac nevyhnutnosťou ako luxusom. Vonkajšie osvetlenie je k dispozícii vo všetkých tvaroch a veľkostiach, takže má veľa rôznych aplikácií. Bez ohľadu na to, či chcete doplniť dekoráciu svojho domu, alebo sa pokúsite zvýšiť úroveň osvetlenia v celom dome, vonkajšie osvetlenie vám môže pomôcť.

Záhradné a vonkajšie svietidlá