Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Solárne lampy

Solárne lampy

Jednou z najúspešnejších inovatívnych technológií v oblasti osvetlenia je spôsob použitia externých solárnych lámp. Osvetlenie získalo popularitu vďaka takým funkciám ako výkon. Solárne lampy neberú elektrinu a využívajú slnečnú energiu na prácu v noci. Okrem toho tieto lampy nemajú negatívny vplyv na prírodu.

Vonkajšie solárne lampy - dosah

Vonkajšie solárne lampy sú veľmi obľúbené medzi súkromnými majiteľmi domov, dovolenkovými domami a špecialistami v krajinnom dizajne. Môžu byť tiež použité pre dodatočnú dekoráciu niektorých záhradných prvkov: rybník osvetlenie alebo záhony. Tieto lampy sú dobrým dizajnom záhradkárskych záhrad, pretože majú jedinečný dizajn, ktorý zaručuje pohodlie a útulnosť atmosféry záhrady alebo nádvoria. Okrem toho, použitie osvetlenia umožňuje chodiť po záhrade v noci a vychutnať si krásu rastlín za súmraku.

Vonkajšie solárne slnečné lampy sú skvelým riešením, pretože sú pohodlné, lacné a nevyžadujú ďalšiu prípravu miesta. Ale použitie solárneho osvetlenia nie je obmedzené na súkromné vlastníctvo. V ideálnom prípade sa hodia na usporiadanie krajinných parkov a mestských námestí, ako aj dekoratívne osvetlenie budov, fontán a sochárskych kompozícií, ktoré slúžia na osvetlenie ulíc a tmavých uličiek.

Vonkajšie solárne lampy so súmrakovým pohybovým senzorom sú veľmi populárne. Šetria a zaručujú bezpečnosť v tme, majú príjemnú prirodzenú farbu svetla. Môžu mať veľa svetelných zdrojov a môžu byť použité v miestach, kde nie je potrebné trvalé osvetlenie.

Solárne lampy do záhrady - princíp činnosti

Je možné umiestniť časť slnka do rohu pozemku pomocou slnečných lámp pre záhradu. Usporiadané lampy sú pomerne jednoduché a pozostávajú z nasledujúcich detailov:

 • LED lampa vyžaruje studenú alebo žltú žiaru a môže byť aj farebným svetlom alebo postupnou zmenou farby. Napríklad lampa vo forme sploštenej gule poháňanej dvoma batériami s dobou osvetlenia až 8 hodín. Má vysoký stupeň ochrany IP67 je utesnený, odolný voči vode, takže ho možno použiť na osvetlenie bazénov. Okrem toho môže byť použitý na trávniku v záhrade alebo na terase.
 • Solárny panel premieňa slnečnú energiu na elektrinu, ktorú možno použiť v externej LED lampe so snímačom, ktorý poskytuje osvetlenie počas 12 hodín. Nástenné svietidlo má dva režimy osvetlenia, môže dočasne svietiť pri vysokej intenzite alebo stále s nižšou intenzitou svetla.
 • Batéria akumuluje energiu počas dňa a objavuje sa v tme. Vonkajšia solárna nástenná lampa so súmrakovým pohybovým senzorom môže mať silné batérie a nepretržite svieti 4 hodiny. Výhodou takejto lampy je rýchlosť nabíjania aj pri zamračených dňoch.
 • Svetelná závora sa automaticky rozsvieti s príchodom večera a vyjde za úsvitu. Solárne nástenné svietidlo je ideálne pre osvetlenie vstupných brán, garážových brán a mnohých ďalších miest.

Solárne lampy pre záhradu sú zvyčajne vyrobené z antikoróznych materiálov, majú odolnosť voči zrážaniu. Svietidlo je napájané slnečnou energiou z batérie. Počas dňa zariadenie prevádza slnečnú energiu na elektrinu a nabíja batériu. S príchodom súmraku sa uvoľňuje fotobunka, ktorá obsahuje rozptýlené svetlo. Ak pri minimálnej dobe vybitia akumulátora nefungovalo svetlo, fotobunka vypne lampu. Najbežnejším zdrojom svetla v takýchto svetelných zdrojoch sú LED diódy a jas osvetlenia závisí od ich počtu.

Lacné solárne lampy pre osvetlenie záhrady

S cieľom realizovať akékoľvek nápady týkajúce sa záhradného dizajnu, mali by ste zvoliť najlepšiu možnosť osvetlenia. Je to možné vďaka lacným solárnym lampám, ktoré sa dajú efektívne využiť na Vašom pozemku.

Výhody nákupu lacných solárnych lámp:

 • Široká ponuka svietidiel rôznych typov, tvarov a prevedení.
 • Úspory vyplývajúce z používania solárnych panelov.
 • Nie je potrebné kontrolovať úroveň nabitia batérie.
 • Hlavnou požiadavkou na umiestnenie lampy je prístup k slnečnému žiareniu.
 • Dlhá pracovná doba.
 • Absolútna bezpečnosť.
 • Mobility.

Použitím slnečných lámp môžete úplne osvetliť celú záhradu bez toho, aby ste museli znášať náklady na elektrinu. V každom rohu záhrady môžete inštalovať ľubovoľný počet svietidiel. Dlhá životnosť spolu s realizáciou všetkých odporúčaní pre prevádzku zabezpečuje návratnosť nákupu.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Záhradné osvetlenie - aranžmány a rady Garden

Aké lampy do záhrady zvoliť? Sú nákladné na prevádzku? Ako naplánovať nakupovanie? S podrobnosťami vám povieme niečo o zariadeniach na osvetlenie záhrady. Navrhneme vám, ako ich môžete použiť, aby ste potešili svoju nádheru!

Solárne lampy