Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Inteligentné domáce lampy

Inteligentné domáce lampy

Inteligentné domy sú budúcnosťou, o tom niet pochýb. Čoraz viac produktov, ktoré sú nám známe, ako sú napríklad chladničky alebo televízory, idú na trh v inteligentnej verzii. Súčasťou tejto technológie bolo aj osvetlenie.

Inteligentné domáce lampy

Smart lampy sú tie, ktoré majú schopnosť integrovať sa s inteligentným domácim systémom. Príkladom môže byť takzvaný štandard ZigBee. To vám umožní ovládať osvetlenie z akéhokoľvek miesta, kde používame pohodlnú aplikáciu nainštalovanú v mobilnom telefóne alebo tablete. Potrebujeme len lampu s inteligentným domácim systémom a mostom HUE. Aplikácia bude stiahnutá zadarmo v App Store. Väčšina inteligentných lámp má tiež tzv. Stmievače. Vďaka nim nepotrebujeme systém HUE. V továrni sú v nich často inštalované rôzne scenáre osvetlenia, čo im nebráni vo vytváraní vlastných.

Inteligentné osvetlenie

Voľba inteligentného osvetlenia by mala byť založená na typoch miestností, v ktorých ju potrebujeme. Jeden by nemal používať jednotné osvetlenie pre všetky typy interiérov. To zvyčajne končí nedostatkom žiaducich účinkov a vysokých účtov za elektrinu. Inteligentné osvetlenie umožňuje nastaviť jas aj jednotlivých žiaroviek, čo výrazne ovplyvňuje spotrebu elektrickej energie.

Ak hovoríme o inteligentnom osvetlení, musíme spomenúť aj technológiu LED, ktorá je základom moderných svetelných zdrojov. Podstatou tejto integrácie je polovodičová povaha LED, ktoré sú kompatibilné s elektronickými riadiacimi systémami. V súvislosti s internetom a pohybovými senzormi získavame veľa možností konfigurácie. V súčasnosti môžeme experimentovať nielen so stmavnutím a rozjasnením, ale aj so zmenou farby svetla z chladnej na tmavšiu. Je dokonca možné zmeniť intenzitu a farbu svetla pod vplyvom hudby.

Inteligentné osvetlenie

Veľká skupina ľudí bude určite považovať inteligentné osvetlenie za zbytočnú technologickú novinku, ktorá čoskoro pominie bez zanechania stopy. Je možné, že by si rýchlo rozmysleli, že existuje dokázaný vzťah medzi svetlom a naším blahobytom. Napríklad, biele svetlo dodáva silu a energiu, stimuluje kreativitu a motivuje vás k tomu, aby ste sa dostali z postele. Ideálne na ráno, keď potrebujeme silnú injekciu pozitívnej energie. Večer by bol rovnaký typ svetla nežiaduci. Je ťažké si predstaviť iné riešenie ako inteligentné osvetlenie, ktoré by nám pomohlo dostať sa z tejto slepej uličky v spálni.

Ďalšie pohodlie, ktoré ponúka možnosť ovládania osvetlenia, nájdete v obývacej izbe. Predpokladajme, že sledujeme film, v ktorom sa objavuje scéna mávajúceho modrého mora. Pomocou špeciálnych žiaroviek HUE môžeme vytvoriť modré, upokojujúce svetlo, ktoré nás obklopuje súčasne. V prípade dynamických scén a náhlych výbuchov dostávame vibračné červené alebo oranžové. Pre priaznivcov domáceho kina je tento efekt obzvlášť odporúčaný.

Ak chcete zhrnúť inteligentné osvetlenie , vytvoriť spolu s množstvom ďalších technológií, inteligentné domy sú budúcnosťou, v ktorej môžeme úplne zmeniť naše domáce útočisko tak, aby sa prispôsobilo všetkým požiadavkám a podmienkam, ktoré sme si preň stanovili.

Inteligentné domáce lampy