Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Vonkajšie osvetlenie záhradných stien

Vonkajšie osvetlenie záhradných stien

Vonkajšie nástenné svietidlá poskytujú miestne svetlo, ktoré dekoratívne osvetľuje steny domu, exteriér záhrady. Tento typ osvetlenia sa líši v inštalácii, funkcii a úrovni osvetlenia. K dispozícii je obrovský výber tvarov, ale najobľúbenejšie modely sú okrúhle, oválne a predĺžené.

Vonkajšie nástenné svietidlá - praktické a dizajnové osvetlenie

Väčšina svietidiel je dizajnérskych modelov s komplexným dekorom a atraktívnym vzhľadom. Budú svetlou ozdobou každej záhrady, každej fasády. Záhradné svietniky sú najčastejšie vyrobené z kovu a jednotlivé diely sú vyrobené zo zlatej a striebornej patiny. Telo vonkajších nástenných žiaroviek je vyrobené z kovu alebo plastu, chránené pred vlhkosťou a v niektorých prípadoch vybavené mriežkou na ochranu pred poškodením. Nástenné svietniky sú spravidla inštalované pri vchode do domu.

Mnoho ľudí je zvyknutých na to, že na vytvorenie potrebného pohodlia doma je potrebné kvalitné osvetlenie. Vonkajšiu nástennú lampu je možné namontovať priamo na steny budovy alebo na plot. Tento typ osvetlenia je nielen atraktívny z hľadiska vzhľadu, ale aj veľmi funkčný.

Vonkajšie nástenné svietidlá sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, majú vysoký stupeň krytia, napr. IP55, čo zaručuje vysokú odolnosť proti prachu, prachu a vode. Majú veľmi efektívny tvar, napr. Púpavová guľa umiestnená v koši, oválna stropná lampa s tabuľou z matného skla. Nástenné lampy sú často kombináciou klasiky a moderny a vyzerajú skvele v záhrade a na príjazdovej ceste k domu.

Dekoratívne záhradné svietniky

Záhradné nástenné svietidlá sú navrhnuté tak, aby osvetľovali záhradné uličky, zvýrazňovali trávniky, chodníky, vytvárali atmosféru starého parku a osvetľovali vonkajšie kaviarne a bary.

Sú navrhnuté tak, aby zaistili dobré osvetlenie priestoru v tme. Nástenné svietidlá si s ním dobre poradia, dodajú správne svetlo na rozjasnenie priestoru. Tento typ osvetlenia je spravidla vyrobený z hliníka, skla a plastu. Niektoré zo záhradných nástenných žiaroviek majú LED diódy, ktoré nielen osvetľujú záhradu a okolie v tme, ale ho aj zdobia.

Klasická záhradná nástenná lampa na prívesku s vitrážovým oknom vyzerá krásne, vyrobená z hliníka vo farbe patiny pre žiarovku E27, so stupňom ochrany IP 47, ktorý potvrdzuje dobrú tesnosť a odolnosť voči rôznym faktorom prostredia. Ďalším príkladom efektívneho a praktického vonkajšieho osvetlenia je záhradné nástenné svietidlo so vstavaným svetelným zdrojom LED, ktoré sa šíri zospodu a zhora a zaisťuje efektívne osvetlenie. Zaujímavé oválne puzdro má moderný dizajn a môže byť použité v rôznych architektonických štýloch.

Nástenné svietidlá so snímačom pohybu

Jedným z najnovších výdobytkov technológie LED sú nástenné svietidlá so snímačom pohybu. Na základe kritérií ergonómie, pohodlia a úspory energie sa tento typ osvetlenia ukázal ako najlepšie a najekonomickejšie riešenie.

Nástenné svietidlá so snímačom pohybu slúžia na ozdobu priestoru susediaceho s domom a patria do najfunkčnejšej kategórie, teda osvetlenie nevyhnutné na dočasné osvetlenie námestia, otvoreného priestoru a terasy. Nástenné svietidlá sú veľmi praktické, osvetľujú potrebnú časť oblasti iba vtedy, keď je to potrebné, a nie neustále. V modeloch so snímačom pohybu sa teraz najčastejšie používajú LED žiarovky, ktoré poskytujú jemnú, takmer každodennú sviežosť kedykoľvek počas dňa.

Umožňujú vám výrazne ušetriť na elektrine a možnosť implementácie akýchkoľvek návrhových rozhodnutí im umožňuje osvetliť reklamné a architektonické objekty a rekreačnú oblasť akéhokoľvek územia. Niektoré nástenné svietidlá so snímačom pohybu majú pohyblivú hlavu, vďaka ktorej je možné smerovať svetelný lúč v akejkoľvek vhodnej rovine.

Hlavné výhody lacných vonkajších nástenných žiaroviek

Fasáda budovy môže mať špecifické architektonické prvky, ktoré charakterizujú jej štýl. Lacné vonkajšie nástenné svietidlá sú nielen ekonomické, ale tiež zdôrazňujú ozdobné detaily a efektívne presvetlia priestor.

Dostupné lacné vonkajšie nástenné svietidlá sa líšia:

  • Možnosť osvetliť vchod, ale zároveň nesmerovať masívne osvetlenie.
  • Jednoduchá inštalácia vám umožňuje namontovať ho úplne na akúkoľvek stenu.
  • Otočením svietnikov v jednom alebo inom smere môžete na fasádu vytvoriť potrebný tlak.

Vzhľadom na typ nástenných žiaroviek rozptyľujúcich svetlo existujú nasledujúce typy:

  • Časť, ktorá rozptyľuje svetlo, je v spodnej časti a je zakrytá v hornej časti. Tento model žiarovky pomáha vytvárať efekt, v ktorom je pod nástenným svietidlom vytvorená osvetlená oblasť.
  • Kombinované verzie kombinujú všetky možné typy a presvetľujú priestor všetkými smermi.
  • Úplne uzavreté puzdrá sú často vyrábané v matných odtieňoch, a preto majú slabé osvetlenie.

Klasická dekoratívna a lacná vonkajšia nástenná lampa z hliníka a plastu čerešňovej farby má zaujímavý dizajn pre použitie v rustikálnom a retro usporiadaní. Tento typ osvetlenia je len príkladom veľkého sortimentu svetelných produktov, ktoré je možné zakúpiť za rozumnú cenu.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Rustikálne interiéry Rustic floor lamp

Rustikálne osvetlenie a rustikálny štýl

Prečítajte si o trende interiérového dizajnu, ktorý je tento rok najmódnejší, alebo sa pozrite, čo sme si pre vás pripravili v kategórii rustikálne lampy.

Rustikálny štýl - nedávno veľmi módny. Mnoho architektov ju zavádza do svojich projektov. Veľa ľudí čerpá inšpirácie z internetu, upravuje alebo dotvára vaše interiéry v rustikálnom štýle. Charakteristika tohto štýlu je zložitá. Vplyv mnohých dizajnérskych trendov navyše spôsobil, že sa definícia rustikálneho štýlu v priebehu rokov zmenila a zmenila.

Čo spôsobilo, že tento zdanlivo skromný architektonický trend si získal srdcia toľkých ľudí a získal si veľa priaznivcov? Zaujíma vás, čo je to rustikálny štýl? Začnime od začiatku.

Vonkajšie osvetlenie záhradných stien