Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

prípojnice

Funkčným účelom prípojníc , ako alternatíva k tradičnému káblu, je prenos elektriny na diaľku a jej distribúcia užívateľom. Sú špeciálne navrhnuté pre napájanie svietidiel, ktoré sú zvyčajne nízkonapäťovými elektrickými spotrebičmi. Prípojnice možno dnes nájsť v komerčných budovách, napríklad v nákupných centrách a priemyselných zariadeniach, napríklad v dielňach a verejných budovách, ako sú športové haly, a dokonca aj v každodennom živote, pretože dokonale ladia s vnútorným priestorom domu.

Výhody a nevýhody prípojníc

Prípojnice môžu byť ľahko namontované, demontované, modifikované, ich flexibilita vám umožní ľahko zmeniť konfiguráciu osvetľovacieho systému a dokonca ho presunúť do inej miestnosti bez významných materiálových nákladov. Návrhy osvetľovacích tratí sú kompaktné, spoľahlivé a na rozdiel od káblov takmer nehorľavé. Rohové, jednoduché a ohybné časti rôznych dĺžok sa jednoducho montujú v súlade s dizajnom a po dokončení majú veľmi estetický vzhľad.

V konvenčných 230 a 380 voltových sieťach môžu tieto koľajnice odolať prúdom do 25 ampérov, čo je obyčajne dostatočné pre osvetľovacie systémy. Relatívna nevýhoda prípojníc spočíva v tom, že v porovnaní s káblami je konštrukcia zbernice vyvinutá špecialistami individuálne pre konkrétnu miestnosť, preto je dodacia lehota zariadenia dlhšia. Okrem toho by mal byť navrhnutý s ohľadom na všetky nuansy, ako je umiestnenie ventilačných kanálov, rôzne dekoratívne štruktúry už nainštalované pod stropom atď.

Konštrukcia prípojníc

Konštrukcia osvetľovacích koľajníc je sada hliníkových profilovaných prvkov rôznych tvarov, líšiacich sa vysokou pevnosťou a odolnosťou voči deformácii. Tento produkt akejkoľvek zložitosti a akejkoľvek požadovanej dĺžky pozostáva z častí spojených spojovacími prvkami. Vo vnútri hliníkového profilu sú štyri vodiče, ktoré nie sú zvonka viditeľné.

Zavesená prípojnica je namontovaná priamo na strop alebo držaná na konzolách alebo špeciálnych závesoch, veľmi obľúbená pri vytváraní systémov osvetlenia koľajníc. Zabudované osvetľovacie koľajnice vyžadujú presnejší prístup aj vo fáze návrhu a montáže stropu. Na strop by mali byť vytvorené špeciálne montážne otvory, aby sa zbernice mohli montovať v jednej rovine so stropom.

Prečo stojí za to staviť na prípojniciach?

Samozrejme, vstavané prípojnice sú spočiatku drahé, ale tiež vyzerajú estetickejšie a sú vhodnejšie pre interiér, pretože aj vo fáze interiérového dizajnu by dizajnéri vypočítali všetko najlepšie. V každom prípade, aby osvetlenie zodpovedalo interiéru dobre a malo vysokú kvalitu, je dôležité inteligentne navrhnúť osvetľovací systém, či už ide o svietidlo pre výkladnú skriňu, alebo o zapustenú osvetľovaciu koľajnicu na strope bytu. Je veľmi dôležité zvoliť dĺžku prípojnice, počet jej prvkov, potrebné upevňovacie prvky, atď. Potom sa môžete vyhnúť problémom a inštalácia s pripojením nebude trvať dlho.

Použitie prípojníc

Trojfázové prípojnice sú na trhu k dispozícii najčastejšie s rozmermi 1 a 2 metre. Tieto výrobky sú určené na montáž na stenu alebo strop, prípadne vo forme zavesenia LED reflektorov, ako aj montážnych dielov. Charakteristickým znakom tohto typu prípojníc je pevnosť a odolnosť materiálu, z ktorého boli vyrobené. Okrem toho má tento výrobok vysokú nosnosť, čo zaručuje, že pri montáži nie sú deformácie zaťaženia spôsobené inštalovanými svetlometmi.

S dráhou môžete voľne meniť usporiadanie svietidla, jeho počet a typ, ako aj nasmerovať svetelný zdroj na akékoľvek vybavenie miestnosti. Okrem toho je možné spracovať celý systém osvetlenia. Použitie trojfázovej zbernice umožňuje vytvoriť rôzne konštrukcie, ktoré môžu byť umiestnené na stene, strope alebo na lanách.

prípojnice