Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

LED panely

LED panely sú jednou z mála technológií, ktoré môžu konkurovať rastrovým svietidlám, pokiaľ ide o funkčnosť v kanceláriách alebo v pracovných miestnostiach. Ich štíhly vzhľad a efektivita v difúzii svetla nájdu čoraz viac nasledovníkov.

Technológia LED

Keď hovoríme o LED osvetlení, mali by sme odložiť mieru účinnosti v jednotke Wat, ako v prípade volfrámových žiaroviek. Parametre, o ktoré by ste sa mali zaujímať, sú:

  • RA - index renderovania farieb nám hovorí, do akej miery je žiarovka schopná reprodukovať pôvodnú farbu.
  • Počet Kelvinov určuje teplotu svetla svetla. Dá sa predpokladať, že pod 3300 K máme teplú bielu farbu, od 3300 do 5000 K s chladnou bielou a nad 5000 K s denným svetlom.
  • Počet lúmenov - hovorí o jase svetelného zdroja.
  • Uhol svetelného žiarenia - ideálne 360 stupňov. Určuje šírku svetelného lúča.
  • Watt number - určuje spotrebu energie.

Pri porovnaní LED technológie s klasickými žiarovkami je najlepšie použiť jednoduchý príklad. Klasická žiarovka so spotrebou energie 100 W produkuje svetlo s jasom nižším ako 1400 lm. LED žiarovky dokážu svietiť s jasom 80 - 100 lm s 1 W spotrebou. Na 100 W by LED žiarovka vyprodukovala 8 000 až 10 000 lm.

LED panely

Zvyčajne môžeme splniť štandardné LED panely s rozmermi 60 x 60 cm, 30 x 30 cm, 30 x 120 cm. Najvyhľadávanejšou veľkosťou je univerzálna 60 x 60 cm. Menšie ako sú inštalované v malých miestnostiach: pivnice, skladovacie priestory, kúpeľne. Väčšie v kanceláriách alebo na miestach s veľkými plochami. Predpokladá sa, že jeden štandardný panel s rozmermi 60 x 60 cm postačuje na osvetlenie stredne veľkej miestnosti.

Najväčšou výhodou LED panelov je ich schopnosť rovnomerne vyžarovať svetlo. Funguje perfektne v chodbách alebo intímnejších salónoch. V miestnostiach určených na prácu, ako je dielňa alebo kuchyňa, je okrem panelov vhodné použiť aj dodatočné smerové osvetlenie.

Stropné panely LED

LED panely sú vynikajúcou voľbou, pokiaľ ide o odolnosť a ekológiu. Milovníci prírody ocenia skutočnosť, že vďaka použitiu LED panelov prispievajú k znižovaniu tlaku na prírodné prostredie. Vďaka technológii LED nie je potrebné používať ťažké kovy, ako je ortuť, čo je stále ťažké, pokiaľ ide o správnu likvidáciu odpadu. V súvislosti s odpadom stojí za zmienku aj menej častá výmena žiaroviek v porovnaní s tradičnými žiarovkami, čo sa prejavuje znížením množstva nepotrebného materiálu uloženého na skládkach.

LED panely