Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Fanúšikovia

Fanúšikovia

Stropný ventilátor – v ktorej miestnosti bude najlepšie fungovať?

Stropné ventilátory pomáhajú objasniť to, na čom najviac záleží, a zároveň prinášajú pohodlie a štýl do každej miestnosti – vnútri alebo vonku. Od otvorených priestorov po útulné spálne, od nádherných salónikov po vonkajšie terasy, je tu pre vás navrhnutý stropný ventilátor.

Doprajte každej miestnosti závan čerstvého vzduchu. Akákoľvek veľkosť, akýkoľvek povrch, akýkoľvek štýl... Vyberte si stĺpové ventilátory, ktoré zodpovedajú vášmu usporiadaniu. Odporúčané produkty si môžete zakúpiť v našom obchode s možnosťou doručenia zdarma.

Na reguláciu otáčok ventilátora v horúcich dňoch majú vybrané ventilátory diaľkové ovládanie. Produkty vybavené praktickým diaľkovým ovládaním disponujú funkciami, ktoré umožňujú meniť rýchlosť otáčania vrtule kdekoľvek v miestnosti. Je to perfektná voľba, ktorá ozdobí miestnosť a zabezpečí správnu teplotu vzduchu a zároveň sa stane hlavným osvetlením. Ide o mimoriadne praktické riešenie spájajúce množstvo výhod za atraktívnu cenu.

Zostaňte vonku pokojne. Domáce ventilátor prináša štýl a prúdenie vzduchu do vašich obľúbených vonkajších zábavných priestorov. Každý z nich ponúka najvyššiu kvalitu povrchových úprav a vybavenie navrhnuté tak, aby odolalo podmienkam pre roky bezproblémovej prevádzky. Strávte horúce letné dni so svojou rodinou a ventilátor udrží vašich hostí v chlade bez ohľadu na vonkajšiu teplotu.

Stropné ventilátory s vonkajšou inštaláciou? Poradíme, ako si vybrať ideálne riešenie.

Existujú určité obmedzenia týkajúce sa umiestnenia stropného ventilátora v závislosti od toho, s akou vlhkosťou príde do kontaktu.

Vnútorné ventilátory by mali byť umiestnené na miestach, kde neprídu do kontaktu s vodou, ako sú obývacie izby a spálne. Stropné ventilátory s krytím IP20 (vlhkosť) je možné použiť v miestnostiach so strednou vlhkosťou, napríklad v miestnosti so skladacími dverami, ktoré sa otvorením integrujú s prostredím. Neznesú priamy kontakt s vodou. Stropné ventilátory s krytím IP23 (vlhkosť) možno použiť v miestnosti s vysokou vlhkosťou, ako sú uzavreté verandy, solárne záhrady alebo technické miestnosti. Má vodoodpudivý, odolný povrch a obsahuje galvanizovanú zadnú vrstvu na všetkých kovových povrchoch na ochranu proti hrdzi. Okrem toho sú ich listy vrtule vyrobené z ABS plastu alebo zapečateného dreva, aby bola zabezpečená dlhá životnosť vo vlhkých podmienkach. Stropné ventilátory s krytím IP44 (mokré) môžu byť použité v otvorených priestoroch s priamym vystavením slnku, dažďu alebo striekajúcej vode, ako sú pergoly a otvorené verandy. Majú veľmi odolnú povrchovú úpravu, ktorá chráni pred dažďom a snehom a sú vybavené ABS plastovými čepeľami do každého počasia.

Náš obchod ponúka modely s rôznymi štýlmi a povrchovými úpravami, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyhovovali všetkým vašim potrebám. Moderný stojaci ventilátor dodáva otvoreným priestorom čistý, nevtieravý vzhľad. Môžete si vybrať niečo tradičnejšie na doplnenie izieb s klasickým, elegantným dekorom. Mnoho modelov vám umožňuje ovládať diaľkové ovládanie, upravovať rýchlosť, meniť výkon zariadenia a vykonávať funkcie osvetlenia. Zariadenia dostupné na trhu umožňujú prácu v zimnom režime. Výber produktu, ktorý sa hodí aj do malého bytu, bude jednoduchý po dodržaní nižšie uvedených pokynov.

Stĺpový alebo stropný ventilátor, ako vybrať ventilátor k veľkosti miestnosti?

Ak chcete určiť správnu veľkosť lopatiek stropného ventilátora pre miestnosť, ktorú chcete chladiť, musíte najskôr vykonať niekoľko meraní. Táto praktická príručka vám poskytne viac informácií o tom, akú veľkosť ventilátora budete potrebovať, na základe posúdenia jeho budúceho umiestnenia.

  1. Zmerajte dĺžku a šírku miestnosti alebo priestoru, potom vynásobte napr. Dĺžka 3,7 m a šírka 3 m = 11,1 metrov štvorcových. Keď poznáte veľkosť svojho priestoru, môžete zúžiť vyhľadávanie na vybraný model zariadenia.
  2. Zmerajte výšku stropu. Ventilátory by mali mať medzi spodnou časťou lopatiek ventilátora a podlahou vzdialenosť aspoň 2,1 m. Štandardné modely dostupné v našom sortimente pracujú so stropmi s dĺžkou 2,4 m alebo 2,7 m. Ak je váš strop vyšší, budete potrebovať dodatočnú sťahovaciu lištu pre optimálny výkon v celej miestnosti s týmto typom svietidla.
  3. Treba pamätať na to, že všetky stropné ventilátory by mali byť vzdialené aspoň 30 cm od akejkoľvek steny alebo predmetu, aby bola zabezpečená správna teplota vzduchu.. Ak sa rozhodnete použiť viacero ventilátorov, uistite sa, že vzdialenosť medzi hrotmi vrtule jedného a druhého ventilátora je aspoň 99 cm.. Stropné osvetlenie môžete kombinovať so stropným ventilátorom. Stropné ventilátory s integrovanými svetlami využívajú LED moduly alebo vymeniteľné LED žiarovky. Niektoré ventilátory sa dodávajú s 2-strannými listami vrtule, takže si môžete prispôsobiť svoj výber farieb a zároveň osviežiť svoj domov. Všetky polozapustené modely je možné rozšíriť o ďalšie tyče smerom nadol, aby sa ventilátor znížil v miestnostiach s vysokými stropmi.

Znížte náklady na energiu vo svojom dome zmenou cirkulácie vzduchu ventilátora tak, aby vyhovovala ročným obdobiam.

Keď je vonku horúco, otočte ventilátor proti smeru hodinových ručičiek. Vrtuľa tlačí vzduch smerom nadol, čím vytvára fúkací alebo chladiaci efekt. Ventilátor môže spôsobiť, že sa budete cítiť o 4 °C chladnejšie ako okolitá teplota. V zime nastavte ventilátor na otáčanie v smere hodinových ručičiek. Listy vrtule nasávajú vzduch hore a okolo, čím privádzajú teplý vzduch, ktorý stúpa k stropu, späť do obytného priestoru. Efekt môže pomôcť nastaviť termostat na + 2,2ºC v lete a -1,1ºC v zime. Vďaka tomu je ventilátor jediným zariadením na úsporu energie vo vašej domácnosti, pretože prispieva k nižším nákladom na energiu. Malo by sa pamätať na to, že toto riešenie sa týka iba vnútorných ventilátorov.

Domáci veterný mlyn - účinnosť zariadenia.

  • FLOW AIR sa meria v kubických stopách za minútu (CFM). Čím vyššie je číslo prietoku vzduchu, tým viac vzduchu cirkuluje ventilátorom.
  • SPOTREBA ENERGIE motora stroja sa meria vo wattoch. Čím nižší výkon, tým menej energie ventilátor spotrebuje. Stropné ventilátory s jednosmerným motorom sú energeticky najefektívnejšie a spotrebujú najmenej energie.
  • ÚČINNOSŤ AIRFLOW EFFICIENCY poskytuje úplný obraz: delenie CFM ventilátora počtom wattov energie, ktorú spotrebuje. Čím vyššia je hodnota účinnosti prúdenia vzduchu, tým viac vzduchu preteká ventilátorom na watt.
Fanúšikovia