Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Solárne záhradné gule

Záhradné osvetlenie je veľmi dôležitým prvkom usporiadania domovského priestoru. Zdôrazňuje nielen najkrajšie miesta v našej záhrade, ale poskytuje aj lepšiu viditeľnosť v noci a vytvára jedinečnú atmosféru. Stále častejšie sa namiesto tradičného svetla dodávaného s elektrinou rozhodujeme pre varianty solárnych lámp. Ich relatívne nízka cena a ekologické úvahy vo vzťahu k množstvu možností spôsobujú, že si ich vyberáme častejšie. Prečo sa oplatí rozhodnúť pre solárne záhradné gule?

Ako táto lampa funguje?

Solárne lampy vám umožnia znížiť spotrebu elektrickej energie pomocou slnečnej energie, tj slnečnej energie. Táto energia sa zhromažďuje pomocou solárnych panelov, ktoré sa potom premieňajú na elektrické napájanie našej lampy. Energia sa akumuluje v nikel-kadmiových batériách a potom sa používa po západe slnka.

Najdôležitejším prevodníkom v celom procese premeny slnečnej energie na elektrinu sú fotovoltaické články vybavené solárnymi záhradnými guľami . Táto lampa je počas dňa nabitá slnečným svetlom a po zotmení vydáva svetlo. Solárne panely vydržia až 20 rokov, takže sa rozhodneme kúpiť solárnu lampu, môžeme byť pokojní o vitalite našej dekorácie.

Použitie LED žiaroviek

Solárne záhradné gule sú vybavené LED lampami s nízkou spotrebou energie. Sú oveľa odolnejšie a potrebujú omnoho nižšie zdroje energie ako štandardné žiarovky. Dávajú krehké a rozptýlené svetlo, ktorého farbu je možné kedykoľvek zmeniť a máme až 7 rôznych farieb. Rýchlosť následných farieb a intenzita svetla v žiarovke sú tiež variabilné.

Solárne lampy sú často vybavené dvoma batériami s kapacitou cca 1800mAh, ktoré v letnom období poskytujú osvetlenie po celú noc.

Sloboda v usporiadaní

Solárne žiarovky sú plne mobilné, čo znamená, že ich vieme pohodlne nastaviť podľa našej predstavy, ale aj s ohľadom na množstvo slnečného svetla. Pri výbere miesta pre našu lampu by sme mali pamätať na to, že bude správne fungovať, keď bude nabitá slnečnou energiou. Preto nastavenie lampy na tienisté miesto s nízkym množstvom slnečného svetla môže účinne skrátiť dobu prevádzky. Tiež stojí za to nastaviť solárne záhradné gule vo vzdialenosti najmenej 1,5 metra od seba, aby sa zabránilo blikaniu svetiel.

Hoci solárne lampy poskytujú menej svetla ako štandardné elektrické lampy, sú ideálne pre jemné osvetlenie zariadení alebo architektonických prvkov. Ak sa staráme o dlhú životnosť lampy, vyberte si tú, ktorá bude odolná voči mechanickému poškodeniu, vlhkosti a teplotným zmenám.

Solárne lampy sú vybavené hmoždinkou zatĺkanou do zeme, aby sa zabezpečila stabilita a pohyblivosť v prípade želania zmeniť nastavenie. Nie je potrebné vykopať medzi krásnymi a pestovanými záhradnými rastlinami. Ak sa staráme o veľký zdroj svetla, ktorý poskytne jasnosť v záhrade, ako aj ideálny na terase alebo balkón, sú na to vyrobené solárne záhradné lopty .

Viac v kategórii záhradné lopty .

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Záhradné osvetlenie - aranžmány a rady Garden

Aké lampy do záhrady zvoliť? Sú nákladné na prevádzku? Ako naplánovať nakupovanie? S podrobnosťami vám povieme niečo o zariadeniach na osvetlenie záhrady. Navrhneme vám, ako ich môžete použiť, aby ste potešili svoju nádheru!

Možné problémy pri inštalácii záhradných lôpt Sada záhradných loptičiek

Svetelné gule sú fantastické dekorácie, vďaka ktorým bude vaša záhrada vyzerať ako z rozprávky. Na trhu sú k dispozícii solárne a tradičné gule pripojené ku káblu poskytujúcim prístup k elektrine. Aj keď je takéto záhradné osvetlenie originálne a stáva sa čoraz populárnejším, jeho montáž môže byť zložitá. Uvádzame možné problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť počas inštalácie tohto typu žiarovky.

Solárne gule - názory a rady Modrá solárna lampa

Budú solárne gule účinne osvetľovať záhradu cez deň aj v noci? Môžem v nich vymeniť žiarovky? Predstavujeme vám informácie o použití solárnych gúľ. Poradíme vám tiež, ako zvoliť správne osvetlenie, aby ste si intenzívne svetlo užili dlho!