Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Možné problémy pri inštalácii záhradných lôpt

Svetelné gule sú fantastické dekorácie, vďaka ktorým bude vaša záhrada vyzerať ako z rozprávky. Na trhu sú k dispozícii solárne a tradičné gule pripojené ku káblu poskytujúcim prístup k elektrine. Aj keď je takéto záhradné osvetlenie originálne a stáva sa čoraz populárnejším, jeho montáž môže byť zložitá. Uvádzame možné problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť počas inštalácie tohto typu žiarovky.

Inštalácia

Podľa modelu môže byť svetelná guľa namontovaná dvoma spôsobmi:

  • zaskrutkovaním na stabilný základ alebo
  • zaskrutkovaním na malú rúrku (asi 50 cm) zakopanú v zemi.

V obidvoch typoch žiaroviek je potrebné vykopať otvor pre ich montáž. Týmto spôsobom vytvoríme miesto pre stabilný základ, ktorý sa potom zostaví so svetelnou guľou. Majte na pamäti, že základ:

  • vyčnievali minimálne nad úroveň povrchu zeme
  • mal otvor na vŕtanie kábla.

Pripojenie k zdroju napájania

Svetelné gule môžu mať štandardný vypínač, vďaka ktorému celá vaša záhrada zažiari v okamihu. Je tiež možné namontovať súmrakové senzory - aby sa lampy spontánne rozsvietili v tme - alebo pohybové senzory, ktoré aktivujú gule, keď je niekto v blízkosti.

V situácii, keď bude záhrada, ktorú ste už nasadili, inštalácia na 230 V, jednoduchšia, navyše v skutočnosti neexistuje nijaké obmedzenie počtu použitých žiaroviek a výkonu použitých žiaroviek. Ak nemáte takúto inštaláciu - budete musieť vytiahnuť elektrický kábel k lopte.

Sada záhradných loptičiek

Miesto osvetlenia

Pri plánovaní umiestnenia svetelných gúľ na záhrade to urobte tak, aby ste zabránili možnému odcudzeniu alebo zničeniu zariadenia vandalmi.

Bezpečnosť

Pri montáži svetelných gúľ nezabudnite na bezpečnostné pravidlá:

  • káble ukryté v podzemí by nemali viesť príliš blízko k veľkým stromom so silne vyrástnutým koreňovým systémom, pozdĺž základov a nie bližšie ako cca. 80 cm od vodovodných potrubí;
  • Vyhýbajte sa umiestňovaniu žiaroviek do záplavových území, aby voda nezaliala zariadenie zdola - najmä v prípade guľôčok so svietidlom s koeficientom IP 44.

Záhradný drôt

Výkon žiarovky a jej farba

Je potrebné brať do úvahy vhodný výkon žiaroviek. Príliš slabé svetlo nemusí osvetľovať okolie tak, ako by ste chceli. Pri výbere žiaroviek dbajte na farbu nimi vyžarovaného svetla - na trhu sú k dispozícii teplé, studené a RGB LED. Odporúčame žiarovky LED, ktoré vám umožnia nastaviť ľubovoľnú farbu podľa vášho výberu svetla. Sú tiež energeticky úsporné a majú veľmi dlhú životnosť.

Problém s výberom výkonu žiaroviek nenastáva v prípade solárnych žiaroviek napájaných slnečnou energiou - tie majú najčastejšie zabudované LED RGB moduly.

Veľkosť gule

Pri výbere dokonalých svetelných gúľ do záhrady myslite na ich vhodnú veľkosť. V našej ponuke nájdete žiarovky s priemermi 20, 25, 30, 40 a 50 cm. Veľkosť guličiek sa dá preto ľahko prispôsobiť vašej záhrade a napríklad používať väčšie lampy na veľkom priestore s vysokou a bujnou vegetáciou a šetrnejšie na použitie v menších záhradách porastených nízkymi rastlinami.

LUNA BALL

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Powered Garden Balls, Solárne záhradné gule, Záhradné dekoratívne gule

Zdieľaj túto stránku