Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Ochranné masky

Ochranné masky

Osobné ochranné prostriedky, tj. Ochranné masky , dezinfekčné kvapaliny a jednorazové rukavice, používajú predovšetkým zamestnanci nemocnice. Počas choroby, najmä počas šírenia koronavírusu, sa však môžu používať aj každodenne, doma aj v práci. Osobné ochranné prostriedky pomáhajú chrániť pred vírusmi, baktériami a inými mikroorganizmami. Používanie takéhoto príslušenstva môže v prvom rade pomôcť ľuďom so zníženou imunitou, seniorom, deťom a tehotným ženám.

Pred čím chránia ochranné masky?

Masky chránia naše dýchacie cesty pred penetráciou vírusov, baktérií a znečistením ovzdušia. Vytvorením bariéry proti vdychovanému vzduchu, ktorý je typom vzduchového filtra, znižujú riziko infekcie, pretože zachytávajú znečistenie ovzdušia.

Typy pleťových masiek

Ochranné masky, ktoré chránia pred kontamináciou kvapkaním, možno zhruba rozdeliť na lekárske a nelekárske masky. Prvé z nich, ktoré sú v súčasnosti vyhradené iba pre zdravotnícky personál, sú vysoko účinné a sú navrhnuté tak, aby chránili ľudí pracujúcich s chorými aj samotných pacientov pred vzájomnou infekciou. Neliečebné masky vyrobené hlavne z textilu sa dajú voľne použiť aj v súkromnom živote. Ich účinnosť je menšia ako pri chirurgických maskách, napriek tomu poskytujú vysoký stupeň ochrany a minimalizujú riziko infekcie.

Poskytuje nosenie masky 100% ochranu pred infekciou?

Masky neposkytujú absolútnu ochranu pred infekciou, ich použitie však výrazne znižuje riziko infekcie a minimalizuje šírenie vírusov. Je dôležité dať si masku na tvár čistými rukami. Maska na tvár musí byť suchá, nie vlhká a dôkladne umytá, aby ste ju mohli opakovane používať. Pamätáme tiež na to, že masku nemožno nosiť celý deň. Pravidelne ich vymieňajte a po použití ich opatrne vložte do vzduchotesnej nádoby. Nedotýkajte sa jeho vonkajšieho povrchu, pretože tu sa nahromadilo znečistenie ovzdušia.

Má nosenie masiek zmysel?

Naozaj. Ľudia, ktorí nosia pleťové masky, zvyšujú svoju bezpečnosť, pretože minimalizujú riziko infekcie. Je to tiež spôsob ochrany ľudí v našom okolí. Nosením pleťovej masky sa staráme aj o zdravie ostatných. Ďalšou výhodou nosenia pleťových masiek je, že sa nedotýkate svojej tváre. Spravidla to robíme nechtiac, opakovane sa dotýkame úst alebo nosa. Nosením masky obmedzujeme prístup k týmto častiam tela citlivým na vírusy.

V obchode Lunares nájdete ochranné masky pre nepraktizujúcich. Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili s našou ponukou osobných ochranných prostriedkov .

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Typy pleťových masiek - akú masku si zvoliť? Nosenie pleťovej masky

Podľa nedávnych odporúčaní vlády je každý povinný zakrývať si ústa a nos na verejnosti. Ochranné masky sú účinnou prekážkou aerosólov, a tým významne znižujú riziko šírenia vírusu. Ich účinnosť však závisí od mnohých faktorov - typu pleťovej masky, správneho používania a dodržiavania základných hygienických pravidiel. Zistite viac o typoch a vlastnostiach ochranných masiek a oboznámte sa s ponukou bavlnených masiek dostupných v našom obchode.

Ochranné masky