Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Typy pleťových masiek - akú masku si zvoliť?

Podľa nedávnych odporúčaní vlády je každý povinný zakrývať si ústa a nos na verejnosti. Ochranné masky sú účinnou prekážkou aerosólov, a tým významne znižujú riziko šírenia vírusu. Ich účinnosť však závisí od mnohých faktorov - typu pleťovej masky, správneho používania a dodržiavania základných hygienických pravidiel. Zistite viac o typoch a vlastnostiach ochranných masiek a oboznámte sa s ponukou bavlnených masiek dostupných v našom obchode.

Povinnosť nosiť tvárové masky na verejných priestranstvách

Podľa nedávnych odporúčaní vlády je každý povinný zakrývať si ústa a nos na verejnosti. Ochranné masky sú účinnou prekážkou aerosólov, a tým významne znižujú riziko šírenia vírusu. Ich účinnosť však závisí od mnohých faktorov - typu pleťovej masky, správneho používania a dodržiavania základných hygienických pravidiel.

Nosenie pleťovej
masky

Typy pleťových masiek - ktorú tvár by ste si mali zvoliť?

Medzi najobľúbenejšie typy pleťových masiek patria:

  • chirurgické pleťové masky - jednorazové pleťové masky, ktoré sa najčastejšie používajú v operačných sálach; vyznačujú sa vysokým stupňom bakteriálnej filtrácie a nízkou životnosťou,
  • protiprachové masky - masky vybavené anti-smogovým filtrom a proti mikrobiálnej kontaminácii; kvôli svojej štruktúre môžu spôsobiť ťažkosti s dýchaním a nie sú vhodné na dlhodobé použitie,
  • bavlnené masky - opakovane použiteľné hygienické masky na každodenné použitie.

Neliečebné masky pre deti a dospelých

Chirurgické masky by nemali používať ľudia, ktorí nepracujú v nemocniciach, sanitkách alebo iných lekárskych profesiách každý deň. Pre tých, ktorí potrebujú ochranné masky na riešenie aktuálnych udalostí (napr. Nakupovanie), sú určené nemedicínske masky vrátane masiek z bavlnených látok alebo bavlny zmiešanej s inými materiálmi.

Vysoko kvalitná bavlnená maska

Bavlnené masky dostupné v našom obchode boli navrhnuté podľa platných vládnych štandardov. Vyrobené z najkvalitnejších materiálov potvrdených certifikátom STANDARD 100 OEKO-TEX, sú opakovane použiteľné. Špeciálne výstupky v centrálnej časti a vhodne vystužené fragmenty umožňujú presné prispôsobenie masky tvaru tváre, vďaka čomu maska dobre priľne k hlave a správne zakryje ústa, nos a bradu. Bavlnené masky je možné prať na 60 stupňov C.

Masky uviazané na šnúrkach alebo masky na gumičkách?

Mnoho zákazníkov si pred zakúpením masky kladie otázku: či zvoliť masku zviazanú alebo na gumičkách? Obidve riešenia sú dostupné na trhu. Viazané masky sú predovšetkým odolnejšie. Materiál použitý na šitie šnúrok - teda šnúrky na pripevnenie masky k hlave - je možné opakovane prať a naťahovať, bez nepriaznivých účinkov. Zviazanú masku je preto možné mnohokrát efektívne použiť bez obáv, že nám spadne z tváre alebo bude vyzerať nepekne. Masky s elastickými nástavcami sa rýchlejšie nanášajú na tvár, ale gumy sa pri natiahnutí za vysokých teplôt rýchlo roztiahnu. Oba úchyty majú výhody aj nevýhody, dobrá voľba v tomto prípade závisí od okolností, za ktorých masky používame.

Ako používať bavlnenú masku?

Aby maska splnila svoj účel, musí byť použitá správne. Hygienická maska by mala pri nosení pevne priliehať k tvári - jej vyčnievajúce úlomky môžu prepúšťať aerosóly a vystavovať nás možnej infekcii. Po každom použití by sa maska mala zlikvidovať alebo - ak používate opakovane použiteľné bavlnené masky - umyť ju pri vysokej teplote a vyžehliť. Po odstránení ochrannej masky by ste si mali dezinfikovať alebo umyť ruky.

Má vôbec nosenie pleťových masiek zmysel?

Samozrejme. Ľudia, ktorí nosia pleťové masky, zvyšujú svoju bezpečnosť, pretože minimalizujú riziko infekcie. Je to tiež spôsob ochrany ľudí v našom okolí. Nosením pleťovej masky sa staráme aj o zdravie ostatných. Ďalšou výhodou nosenia pleťových masiek je, že sa nedotýkate svojej tváre. Spravidla to robíme nechtiac, opakovane sa dotýkame úst alebo nosa. Nosením masky obmedzujeme prístup k týmto častiam tela citlivým na vírusy.

V obchode Lunares nájdete ochranné masky pre nepraktikov, ktorí spĺňajú všetky normy v súlade s vládnymi pokynmi pre bavlnené masky . Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili s našou ponukouOchranné masky

.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Osobné ochranné prostriedky, Ochranné masky, Zdravý vzduch

Zdieľaj túto stránku