Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Solárne gule - prežijú zimu? Dlhodobý test

Solárne žiarovky napájané solárnou energiou sú dokonalým riešením pre všetkých, ktorí sa chcú starať o životné prostredie. Sú ekologické, efektívne a dá sa povedať, že svietia zadarmo. Mnoho ľudí sa však obáva, že ak je slnko obmedzené, napríklad počas oblačného počasia alebo v zime, žiarovky budú veľmi slabé alebo vôbec. Vydrží solárna guľa zimu? Svieti aj napriek nedostatku slnka?

Pred náš obchod sme umiestnili solárnu guľu a sledovali sme, ako funguje, najmä v zime. Tu je naša správa o použití solárnej lampy!

Inštalácia solárnej lampy

V prípade solárnych žiaroviek nie je potrebné plánovať a montovať napájací zdroj. Svietia vďaka nabíjaniu batérií energiou získanou zo slnečného žiarenia. Vďaka použitiu LED žiaroviek môžete navyše zmeniť ich farbu a zladiť ju napríklad s kvetmi kvitnúcimi v záhrade.

Sada solárnych gúľ

Štartovanie žiaroviek

V solárnych guľkách sa netreba báť vystreľovania guličiek. Väčšina z nich je vybavená senzorom súmraku, vďaka ktorému sa gule spustia, keď sa začnú stmievať, a deň je možné venovať regenerácii, prípadne nabitiu batérií.

Teploty

Počas zimy teplota vzduchu často klesala na -15 ° C, najmä v noci. Ako to ovplyvnilo loptu? Lampa bola stále zapnutá, navyše kolíska a šošovka nevykazovali praskliny spôsobené nízkymi teplotami. Stojí za zmienku, že solárne gule na vonkajšie použitie sú vodotesné, takže dážď neovplyvní ich činnosť.

Solárna guľa

Životnosť batérie

Nabíjateľné batérie inštalované v solárnej slnečnej sfére prežili obdobie nízkych zimných teplôt. Po príchode jari vyšlo najavo, že stále pracujú, aby lampa mohla svietiť. Ak sa však ukáže, že po zime výkon batérií poklesol - môžete ich jednoducho vymeniť za nové. Sú bežne dostupné, a to aj v supermarketoch, a ich cena sa pohybuje v rozmedzí niekoľkých desiatok zlotých.

Nabíjanie

V lete, keď sú krátke noci a dni dlhé a často veľmi slnečné, je doba nabíjania solárnych žiaroviek a kvalita nimi vyžarovaného svetla v noci veľmi uspokojivá. V zime však môže byť s predĺžením noci a skrátením dňa a obmedzeným slnečným žiarením problém s rýchlosťou nabíjania solárnych gúľ . Ďalšou ťažkosťou sú časté snehové zrážky a výskyt nečistôt, ktoré zakrývajú časť svetla - pripúšťame, že sme sa toho obávali najviac ..

Napriek takýmto ťažkostiam však po západe slnka lampy stále svietili. Ako je to možné? Solárne gule sú vybavené priestrannými nabíjateľnými batériami a energeticky úspornými LED systémami.

Solárne gule na ostrove Lunares

Môžu sa solárne gule používať po celý rok?

Po nami otestovaných solárnych žiarovkách môžeme povedať, že sú vhodné na celoročné použitie a osvetlenie záhrad alebo príjazdových ciest. Okrem toho sú veľmi odolné, energeticky úsporné a ľahko použiteľné. V prípade problémov, napríklad v prípade zhoršenia výkonu batérie, niekoľko rokov odvážnej práce - je v pohode, že ich väčšina modelov dokáže ľahko vymeniť. Inštalácia solárnych gúľ tiež nevyžaduje rozkopanie celej záhrady a jej nové plánovanie s myšlienkou na elektrické vedenie. Vďaka solárnemu napájaniu nie je potrebné žiarovky pripájať k napájaniu.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Solárne záhradné gule

Zdieľaj túto stránku