Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu

Mnoho ľudí uvažuje o kúpe zvlhčovača vzduchu pre svoj domov. Na trhu existuje veľa návrhov zariadení, ktoré rozkladajú molekuly vody a bránia tak suchému vzduchu v miestnostiach. Vďaka ich prevádzke je v každej miestnosti optimálna vlhkosť vzduchu.

Ultrazvukové zvlhčovače

Jedným typom zvlhčovača sú ultrazvukové zvlhčovače. Ich činnosť je založená na mechanickom rozpade vody na menšie častice pomocou ultrazvuku. Zariadenie pracuje veľmi ticho, vo väčšine prípadov je k dispozícii špeciálny indikátor vody, ako aj ďalšie vymoženosti. Medzi najväčšie výhody ultrazvukových zvlhčovačov patrí aj ich nízka spotreba energie. Je však potrebné pripomenúť, že tieto typy zariadení nie sú vhodné pre majiteľov domácich miláčikov, pretože domáce zvieratá sú mimoriadne citlivé na ultrazvuk. Nevýhodou takýchto zvlhčovačov je tiež pomerne vysoká náchylnosť na znečistenie, ako aj potreba pravidelnej výmeny náplní. Výrobcovia upozorňujú, že v prípade takýchto zvlhčovačov by sa mala používať iba destilovaná voda.

Detské zvlhčovače vzduchu

V detských izbách najlepšie fungujú odparovacie zvlhčovače. Poskytujú mimoriadne zdravú a prirodzenú hydratáciu. Pri svojej činnosti využívajú prirodzené odparovanie vody. V prístroji je nainštalovaný ventilátor, vďaka ktorému vzduch prúdi cez špeciálnu vložku a smeruje do okolia. Výhodou takéhoto zvlhčovača je tiež veľmi malé riziko možného zvlhčovania vzduchu, ako aj energetická účinnosť a možnosť čistenia vzduchu od prachu. Sú k dispozícii aj ako malé a prenosné zvlhčovače vzduchu, ktoré nezaberajú príliš veľa miesta.

Kancelárske zvlhčovače

Ďalším typom sú parné zvlhčovače. Nájdete ich veľmi často v kanceláriách. Tieto typy zariadení majú ohrievač, ktorý je zodpovedný za uvedenie vody do varu. Vďaka tomu vzniká horúca para. Cena zariadenia je dosť nízka, ale samotný zvlhčovač vzduchu má vysokú spotrebu energie. Výhodou prístroja je, že môžete dodatočne používať rôzne vonné oleje, čo vám navyše umožňuje kombinovať funkcie zvlhčovača vzduchu s osviežovačom.

USB zvlhčovač vzduchu

Zaujímavým riešením sú dekoratívne zvlhčovače vzduchu, ktoré fungujú vďaka USB pripojeniu. Veľmi často majú skutočne zaujímavé a pekné tvary, napr. Pripomínajú žiarovku alebo fľašu. Stojí za to ich zvoliť, aby ste nielen zvlhčili vzduch v dome, ale aby ste tiež predstavili zaujímavé doplnky do miestnosti.

Zvlhčovače vzduchu sú veľmi žiadané. Ak sa nepoužíva, vzduch v miestnosti vyschne, čo vedie k popraskaným perám, štípaným očiam a dokonca k problémom s dýchaním. Príliš suchý vzduch môže tiež viesť k rôznym zdravotným problémom. Stojí za to oboznámiť sa s ponukou rôznych druhov profesionálnych zvlhčovačov vzduchu, ktoré sú k dispozícii v obchodoch.