Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Nástroje na slinok

Nástroje na slinok

Slinok - ako sa vyrába?

Clinker tehla je obľúbený materiál odolný voči oderu. V stavebníctve sa používa už roky. Slinok je prírodný materiál vyrobený z hliny a podrobený procesu sušenia. Klinkerová tehla sa najčastejšie používa pri stavbe domov, plotov alebo krbov. Vybavenie domu prvkami vyrobenými zo slinku môže zvýšiť hodnotu celého majetku. Zvlášť v dlhodobom kontexte stojí za zváženie takejto investície.

Klinkerová dlažba, má to nevýhody?

Počínajúc pôvodom tohto materiálu, slínková tehla má množstvo výhod. Je to materiál šetrný k životnému prostrediu, odolný voči vonkajším faktorom a extrémne trvanlivý. Použitím tohto materiálu pri stavbe fasády sa nemusíme obávať studených zim a horúcich letných dní. Klinkerové dlaždice nie sú citlivé na huby alebo riasy. Tento materiál je vhodný pre alergikov. Jedinou nevýhodou tohto materiálu môže byť zlá kvalita vyrobených slínkových dlaždíc. Pred kúpou väčšieho množstva stojí za to vzorku skontrolovať vložením na hodinu do vody. Vysokokvalitný slinok nezmení svoju farbu ani vlastnosti.

Ako odolná je fasáda zo slínkových tehál?

Odolný voči rozdrveniu alebo oderu. V nezmenenom stave sa môže používať mnoho rokov. Nebojí sa chemických faktorov a dokonca ani požiaru. Klinkerová tehla nevyžaduje údržbu ani čistenie. Vlastnosti, v ktorých bol aplikovaný, nevyžadujú žiadnu dodatočnú pozornosť.

Ovplyvní fasáda slinku tepelnú izoláciu budovy?

Áno, bude to mať pozitívny vplyv na tepelnú izoláciu budovy. Vďaka tomu v zime teplo neunikne von a v lete zostane interiér príjemne chladný. Clinker tehla má tiež dobré akustické parametre. Používa sa pri stavbe trojvrstvových stien.

Odporúčame vám zoznámiť sa s úplnou ponukou nášho obchodu, kde nájdete tehlu zo slinku, škárovacie hmoty, lepidlá a ďalšie nástroje potrebné na vytvorenie jedinečného usporiadania.