Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Solárne gule - názory a rady

Budú solárne gule účinne osvetľovať záhradu cez deň aj v noci? Môžem v nich vymeniť žiarovky? Predstavujeme vám informácie o použití solárnych gúľ. Poradíme vám tiež, ako zvoliť správne osvetlenie, aby ste si intenzívne svetlo užili dlho!

Ľahká montáž a mobilita

Na prevádzku solárnych žiaroviek nie sú potrebné žiadne elektrické rozvody a záhrada by mala byť dôkladne zrekonštruovaná. Sú poháňané slnečnou energiou, ktorá ovplyvňuje ich ľahkú montáž. Solárnu guľu ** stačí namontovať ** na stabilný základ položený v zemi alebo na malú trubicu. Ak je nastavenie svetiel nudné a zistíme, že na záhrade môžete niečo zmeniť - zariadenie sa dá ľahko umiestniť inde.

Svetlo zadarmo

Solárne gule čerpajú energiu zo slnečného žiarenia. Dá sa nalákať na tvrdenie, že - okrem nákladov spojených s nákupom žiaroviek - svieti aj zariadenie zadarmo! Musíte však pamätať na to, aby ste lampám poskytli prístup k slnečnému žiareniu, a tým umožnili ich nabíjanie. Doba nabíjania batérie je približne 8 hodín. Závisí to od intenzity slnečného žiarenia, oblačnosti a čistoty tienidla. Stojí za to občasne vyčistiť povrch solárnych gúľ, aby sa mohli rýchlejšie nabíjať. Svietidlá budú fungovať aj počas zimy a vydržia teploty až do -15 ° C. Modrá solárna
lampa

Rôzne veľkosti

Záhradné gule majú rôzne veľkosti: priemer 20, 25, 30, 40 a 50 cm. Takáto rozmanitosť umožňuje ľahko zladiť prostredie so správnou veľkosťou žiarovky. Do veľkých záhrad s bohatou a vysokou vegetáciou odporúčame gule s väčším priemerom. V menších záhradách s malými rastlinami budú lepšie fungovať menšie lampy.

Údržba

Zatiaľ čo v prípade solárnych žiaroviek nepotrebujete zdroj energie, pri rozhodovaní o svetelných sférach si musíte pamätať.

Solárne gule majú väčšinou zabudované LED moduly s nízkym výkonom. Ak po nejakom čase zistíme, že žiarovky už nesvietia tak intenzívne ako predtým, bohužiaľ nie je možné žiarovky vymeniť, ako je to v prípade elektrických gúľ, ktoré majú objímku E27 pre bežnú LED žiarovku. Napríklad existujú LED žiarovky, ktoré sú ekvivalentné tradičným 100W žiarovkám. Keď bude záhrada vyžadovať intenzívne svetlo - stačí vymeniť žiarovku za silnejšiu, ktorá osvetlí väčšiu plochu. Našťastie sa poruchy LED vyskytujú veľmi zriedka, dokonca sa považujú za dlhotrvajúce, pretože ich životnosť je v priemere až 50 000 hodín svetla!

RGB žiarovka

Čas svietenia

Solárne gule môžu účinne osvetľovať okolie, potrebujú však prístup k slnečnému žiareniu. Budú pracovať iba v noci, pretože musia účtovať poplatky cez deň. Ak potrebujeme osvetlenie záhrady aj cez deň, solárne žiarovky nebudú najlepšou voľbou. Elektrické guľky zase umožnia použitie svetla bez ohľadu na dennú alebo nočnú dobu. Slnečné žiarenie nemá žiadny vplyv na intenzitu osvetlenia elektrických žiaroviek - po zamračenom dni sa nemusíte obávať, že by elektrické gule boli v noci menej jasné.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Solárne záhradné gule

Zdieľaj túto stránku