Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Osvetlenie prípojníc

Odolná a pevná konštrukcia, jednoduchá a rýchla montáž, funkčnosť a veľká flexibilita pri vytváraní a úprave osvetlenia prípojníc sú najdôležitejšie vlastnosti tohto inovatívneho systému. Dnes sa pokúsime vysvetliť, čo je to železničný systém, kde sa používa a aké funkcie má

Čo je to železničný systém?

Systém Rail je praktické riešenie, ktoré umožňuje pripojiť iba jeden kábel k zdroju napájania. Tento typ osvetlenia pozostáva hlavne z koľajnice, nemôžete však prehliadnuť úlohu svietidla, zástrčiek, montážnych konzol, napájacieho zdroja alebo konektorov. Prípojnice umožňujú vytvorenie jedinečných spojení, ktoré zabezpečujú jedinečnosť daného osvetlenia. Ich vytvorenie si však vyžaduje použitie špeciálnych konektorov, ktorých tvar závisí od smeru pripojenia ďalších prvkov systému.

Bodové svetlo prípojnice
Quattrobi

Dôležitým prvkom je tiež výber tvaroviek. V takom prípade všetko závisí od vašich individuálnych potrieb, vkusu a preferencií. Na káble napájania môžete pripevniť reflektory alebo závesné žiarovky.

Moderná lampa-Závesná prípojnica

Aký systém zvoliť - jednofázový alebo trojfázový?

Stojí za to vedieť, že existujú dva základné typy systému železníc - jednofázový a trojfázový. Hlavný rozdiel medzi nimi spočíva v počte súčasne aktivovaných svetelných zdrojov umiestnených na koľajniciach. V jednofázovom systéme jedným vypínačom zapnete všetky reflektory umiestnené na kábli. Trojfázové koľajnice zase poskytujú možnosť rozdelenia celého systému na tri okruhy, vďaka čomu v danom okamihu môžeme spustiť vybrané žiarovky v rámci jednej prípojnice, napríklad iba krajnú alebo iba strednú.

Po rozhodnutí o výbere typu systému koľajníc by sa mali zvoliť príslušné koľajnice. Podľa vašich potrieb si môžete kúpiť koľajnicu namontovanú na povrchu alebo zapustenú v dĺžke 1 m, 2 m alebo 3 m, 4 m. Koľajnice 3- a 4-m sú k dispozícii iba v trojfázovom systéme.

Buswaycable-

Samozrejme musíte zvoliť aj farbu prípojníc. Ich farba by mala byť podobná ako namontované žiarovky, aby sa dosiahlo štýlovo konzistentné usporiadanie.

Osvetlenie koľajnice - kde to bude fungovať?

Osvetlenie koľajníc sa používa v mnohých interiéroch. Môžete sa ho pokúsiť namontovať do malých, útulných bytov, ako aj do priestranných domov. Existuje tiež miesto, kde si môžete zvoliť umiestnenie osvetlenia: bude perfektne ladiť s dlhou úzkou chodbou alebo priestrannou kuchyňou alebo obývacou izbou. Určite poteší všetkých hostí. Osvetlenie diaľnic je riešenie, ktoré dobre funguje na väčších plochách, ako sú napríklad obchody, výstavné haly, kaderníctvo a kozmetické salóny. Jedná sa o estetické inštalácie - nedeformujú interiér, naopak - dodávajú mu jedinečný charakter. Vďaka tomu dokonale ladia s ostatnými aranžmán prvkami danej miestnosti.

Nielen estetika alebo iné výhody osvetlenia prípojníc

Nespornou výhodou osvetlenia prípojníc je jeho rýchla montáž. Druhá vec je schopnosť vykonávať zmeny takmer v každom okamihu. V rámci namontovaného systému môžeme ľubovoľne upravovať tvarovky - meniť ich umiestnenie, množstvo alebo typ. Je potrebné zdôrazniť, že pohyb, fotografovanie alebo montáž reflektora alebo žiarovky trvá doslova niekoľko sekúnd a nevyžaduje použitie náradia. Ďalšou výhodou tohto systému je jeho univerzálnosť - prípojnice poskytujú možnosť napájať viac žiaroviek pomocou jednej linky, takže tento systém nevyžaduje toľko káblov ako pri štandardných inštaláciách. Osvetlenie koľajnice môže byť navyše nezávislým zdrojom svetla, ale toto riešenie je ideálne aj pre ľudí, ktorí hľadajú iba bodové osvetlenie. Ďalšou výhodou je tuhosť, odolnosť a pevnosť celej konštrukcie.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Kolajnicove systemy, LED pásy

Zdieľaj túto stránku