Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Kovové žiarovky - ideálna voľba pre akýkoľvek interiér

Normy v oblasti osvetlenia a interiérového dizajnu sa menia rovnako ako štandardy vo svete módy. Nemusíte však slepo sledovať sezónne sa meniace trendy, ak si však šikovne vyberiete druh a spôsob osvetlenia vo svojich interiéroch.

Svietidlá nemusia byť iba pozadím iného nábytku a vybavenia. Ak si chcete vychutnať úžasné osvetlenie po mnoho rokov bez toho, aby ste ho museli vymeniť v krátkom čase, stojí za to nasadiť jednoduchý, klasický vzhľad. Môže sa vzťahovať na vybrané materiály aj tvary. Pri rozhodovaní o surovinách môžeme staviť na originálne a trochu extravagantnejšie dizajnové žiarovky, ktoré vo všeobecnosti, v recepte a v medzidruhovom prevedení, nebudú kraľovať celej miestnosti. V tomto okamihu stojí za to sa bližšie pozrieť na možnosti usporiadania, ktoré kovové žiarovky ponúkajú. Individuálne riešenia budú skvele fungovať v bytoch zariadených pre industriálny štýl, ale aj škandinávsky alebo glamour.

Kovové závesné lampy

Závesné žiarovky sú základným a zároveň najdôležitejším typom vnútorného osvetlenia. Vzhľadom na rôzne spôsoby rozptylu svetla a bohatosť modelov dostupných na trhu nie je výber toho správneho najjednoduchší. Na začiatku by ste mali prísne určiť miesto montáže lampy (ak máte takúto možnosť, stojí za to venovať pozornosť v čase navrhovania domu a elektroinštalácie), iné, pretože si vyberáte jedáleň pozdĺž stola a ďalšie v priestrannej obývacej izbe. Závesné lampy zvyčajne plnia úlohu funkčných a dekoratívnych lámp, zriedka iba dekoratívnych. Pri výbere osvetlenia kuchyne venujte pozornosť dvom rôznym funkciám, ktoré musia byť v tejto miestnosti splnené. Prvým z nich je všeobecný rozptyl svetla. Je dôležité umožniť odraz svetla od stien alebo stropu, ktorý zabráni vytváraniu nežiaducich tieňov na kuchynských skrinkách a zabezpečí rovnomerné osvetlenie celej miestnosti. Štandardne by v byte s výškou 2,4 - 2,5 m mala byť výška závesných žiaroviek vo výške 1,9 - 2,1 m. Kuchyňa je miestom, kde by ste si mali zvoliť lampu so širokým kovovým tienidlom, ktorá by mala byť tiež vysoko nad stropom. Druhou dôležitou úlohou je osvetlenie pracovnej dosky, ktorá by mala byť umiestnená 0,55-0,7 m od zdroja svetla. Stojí za to pamätať na praktické aspekty a zvoliť si lampu, ktorá nebude pri čistení problematická - jednoduché kovové lampy sú skvelým riešením (dizajnové lampy s veľkým počtom otvorov sa neodporúčajú). Iná situácia je v miestnosti, ako je spálňa, ak v nej chcete navodiť intímnu atmosféru, stojí za to zvoliť si odtieň v podobe pologule, ktorý uzavrie lúč svetla a zaostrí ho na jednom mieste. Ak chcete zariadiť štýlovú spálňu v štýle glamour, vyberte si lampu, ktorá bude imitovať vzácne materiály, napríklad zlato alebo meď. Dokonale tu v pôvodnom tvare. Kovové závesné žiarovky sú ideálnym riešením aj nad nočné skrinky, namiesto tradičných stojacích žiaroviek. Keď sa rozhodujete pre lampu v obývacej izbe, dávajte pozor na jej veľkosť. Ak to bude jediný zdroj svetla, stojí za to zvoliť veľký odtieň, ktorý nebude výrazne obmedzovať rozptýlené svetlo, alebo jednoducho kovový prelamovaný kryt (dobre osvetlený salón ho opticky zväčší). V opačnom prípade si môžete zvoliť lampu, ktorá je dekoratívnou funkciou, a celú ju doplniť nástennými svietnikmi a podlahovými lampami.

Podkrovná kovová
lampa

Kovové lampy

Vyššie uvedené svietniky sú vynikajúcou voľbou pre všetkých, ktorí chcú miestnosť ďalej osvetliť. Izba s malou plochou môže získať o niečo viac miesta v očiach pozorovateľa vďaka nástenným svetlám osvetľujúcim jednu z dlhších stien. Svietniky potom môžete zvoliť do zvyšku bytu alebo zvoliť jemné kovové odtiene so zameraním iba na ich funkcie.

Závesné lampy biele a čierne

Keď sa rozhodnete pre škandinávsky štýl vo svojom byte, môžete bez váhania staviť na lampy v bielej a čiernej farbe, ktoré sa vo svojich jednoduchých formách vyznačujú jedinečnou estetikou. Klasické, uzavreté odtiene nikdy nevyjdú z módy a obohatené o biele a čierne farby zjednocujú celý byt štýlovo a jedinečne. V každej miestnosti stojí za výber série lámp, napríklad veľká biela v strede obývacej izby a niekoľko menších v čiernej farbe, pripevnené na lište v jedálenskej časti.

závesná kovová lampa

Priemyselné žiarovky

Stále viac ľudí žije v postindustriálnych priestoroch prispôsobených na rezidenčné účely alebo si nakoniec zariadi byty v takom štýle, ktorý kombinuje minimalizmus a moderný vzhľad. Ak chcete podobný byt aj pre seba, pamätajte, že minimum

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Kolajnicove systemy, LED pásy

Zdieľaj túto stránku