Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Ako osvetliť detskú izbu

Aj keď osvetlenie domu a jednotlivých miestností veľa problémov nenarobí, povestné „schody“ môžu začať pri výbere toho správneho svetla pre detskú izbu, kde zohráva osobitnú úlohu. V našej kategórii Svietidlá pre deti zameriavame všetky najzaujímavejšie modely svietidiel určené špeciálne pre naše deti.

Children lampsDetské lampy a osvetlenie detských izieb v obchode Lunares.pl

Nie je žiadnym tajomstvom, že človek potrebuje svetlo. Prirodzené aj umelé, je potrebné, aby sme žili a fungovali normálne. Reguluje náš denný rytmus, má podstatný vplyv na našu náladu a v závislosti od farby - vedie nás k jednaniu a uľahčuje nám prípravu na spánok. Aj keď osvetlenie domu a jednotlivých miestností veľa problémov nenarobí, povestné „schody“ môžu začať pri výbere toho správneho svetla pre detskú izbu, kde zohráva osobitnú úlohu. Preto stojí za zváženie výber vhodnej expozície.

Pre novonarodené dieťa, ktoré v prvých týždňoch života nedokáže rozlišovať medzi dňom a nocou, je otázka svetla zásadná. Citlivé očné bulvy potrebujú čas na prepnutie z režimu bruška do podmienok mimo neho. Preto môžeme okamžite opustiť intenzívne centrálne osvetlenie - závesné žiarovky - alebo podlahové svietidlá, ktoré zaberajú priestor. Skvelým riešením tu budú nástenné svietniky.

Children lamps Nástenné svietidlo pre dieťa - Biedronka

Svietidlá pre deti

Svietidlá sú univerzálnym typom žiaroviek. Považuje sa za ozdobné alebo podporné osvetlenie malej veľkosti pripevnené na stenu. Sú zdrojom mäkkého a jemného svetla, ktoré neobťažuje ani nedráždi oči. Upevnenie na detskú postieľku alebo prebaľovací pult určite uľahčí večernú a nočnú starostlivosť o dieťa a zároveň navodí správnu náladu. U staršieho študenta, ktorý je pripevnený tesne nad posteľou, môže ľahko vymeniť nočnú lampu, čo dáva pocit bezpečia a uľahčuje večerné čítanie rozprávok.

Vznikajúce nové modely možno rozdeliť do dvoch základných kategórií: nástenné svietniky pre dievčatá a nástenné svietniky pre chlapcov.

Wall lamp rabbit Svietnica pre dievča - Králik

Wall lamp car Nástenné svietidlo pre chlapca - Auto

Svietidlá dostupné na trhu môžu byť otvorené alebo uzavreté, priehľadné a mliečne, smerujúce hore alebo dole. Svetlo vyžarované z nepriehľadných stenových žiaroviek je jemné a relaxačné, zatiaľ čo otvorené svetlo sa odráža od stropov a stien a zároveň sa stáva intenzívnejším. Pre detskú izbu stojí za výber nepriehľadné nástenné lampy v pastelových odtieňoch, ktoré pôsobia trochu rozptýleným svetlom. Pre o niečo staršie deti určite nájdeme niečo, čo vyhovuje ich vkusu - v súčasnosti sú veľmi obľúbeným motívom nástenných lámp rozprávkové postavičky, alebo mesačné a slnečné odtiene spojené s oblohou a svetlom v tvare mesiaca, hviezd a oblaky.

V miestnosti staršieho muža (ktorá súčasne plní mnoho funkcií) stojí za zváženie najmä rozloženie osvetlenia. Skvelým riešením sú stropné žiarovky zavesené, ktoré poskytujú jasné a rovnomerne rozptýlené svetlo, napríklad v tvare valca, čo ďalej zvyšuje rozsah pôsobenia na oblasť určenú pre zábavu. Tam, kde dominuje veda, je možné skontrolovať kancelárske svetlá. Pamätajme, že svetlo, ktoré dieťa číta, by malo byť ostré a chladné a naše dieťa by sa nemalo pozerať na svoj zdroj. Preto zaujímavým riešením je forma tienidla. Vyššie uvedené nástenné svietniky namontované nad posteľou, alebo malé nočné lampičky, sú vynikajúce na utíšenie zmyslov, ideálne sa hodia na spanie a čítanie rozprávok, a zároveň poskytujú tú správnu atmosféru.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Svietniky pre deti, Lustre pre deti, Stolné lampy pre deti, Závesné svietidlá pre deti, Plafony pre deti, Nočné osvetlenie pre deti

Zdieľaj túto stránku