Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Nástenné hodiny

Nástenné hodiny

Možno si myslíte, že v dobe mobilného telefonovania už klasické hodiny nepotrebujeme. Ale nie je to únavné stále pozerať na telefón a zisťovať, koľko je hodín? To sa môže stať nepríjemnosťou na mieste, ako je domov, kde hľadáme odpočinok, chvíle relaxácie a ticha.

Nábytkové doplnky - hodiny

Klasické, staromódne, moderné, dekoratívne ... Každé hodiny by mali spĺňať dve funkcie - po prvé, mali by dobre odpočítavať čas, a po druhé, mali by ladiť s dizajnom interiéru. Samozrejme, nikto nemá pravdu, aby vám povedal, aké hodiny si máte kúpiť, ale skôr ako sa rozhodnete pre ten jediný, uistite sa, že jeho vzhľad neprináša disharmóniu do vašej obývačky, spálne alebo dokonca kuchyne. Štýlovo súvislý interiér je zárukou pohody doma.

Nástenné hodiny

Každý dom by mal mať na stene aspoň jedny hodiny. Nielen pre svoju organizačnú funkciu, ale aj pre svoj vzhľad. Nech je to pekný detail, ktorý vyčnieva z prostredia. Hodiny s kruhovým ciferníkom sú nadčasovou klasikou, menej často sa vyskytujú hodiny so štvorcovými ciferníkmi - ktoré sa spájajú s modernosťou. Posledným trendom sú hodiny, ktoré nemajú ciferník! Ako je to možné Čísla na stene sú umiestnené okolo rúk v strede - a pod nimi je skrytý mechanizmus, ktorý uvádza hodiny do pohybu.

Nástenné hodiny - ciferník

Vzhľad hodín by mal určovať interiérový dizajn, konečná voľba je však na kupujúcom. Ciferník, ktorý je pozadím pre čierne, biele alebo farebné ručičky, nesmie zasahovať do čitateľnosti hodín. Čo teda môže byť na takom štíte? Všetko, po čom srdce túži: kvety, bicykle, motýle, rôzne vzory, farebné kontrasty a čo viac, štít môže byť východiskovým bodom, z ktorého vychádzajú priestorové formy, zdôrazňujúce dekoratívnosť a osobitosť daného interiéru.

Nástenné hodiny - kam ich umiestniť?

Kde by sa mali objaviť skutočne veľké nástenné hodiny? V obývacej izbe! Toto je najreprezentatívnejšie miesto v každom dome. A predsa je kuchyňa miestom, kde sa najčastejšie stretávame s rodinou. Alebo možno existuje nejaké iné miesto, kde by také hodiny našli svoje využitie? A tu ide o individualitu každého domu a bytu - podľa potreby.