Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Rustikálne interiéry

Rustikálne osvetlenie a rustikálny štýl

Prečítajte si o trende interiérového dizajnu, ktorý je tento rok najmódnejší, alebo sa pozrite, čo sme si pre vás pripravili v kategórii rustikálne lampy.

Rustikálny štýl - nedávno veľmi módny. Mnoho architektov ju zavádza do svojich projektov. Veľa ľudí čerpá inšpirácie z internetu, upravuje alebo dotvára vaše interiéry v rustikálnom štýle. Charakteristika tohto štýlu je zložitá. Vplyv mnohých dizajnérskych trendov navyše spôsobil, že sa definícia rustikálneho štýlu v priebehu rokov zmenila a zmenila.

Čo spôsobilo, že tento zdanlivo skromný architektonický trend si získal srdcia toľkých ľudí a získal si veľa priaznivcov? Zaujíma vás, čo je to rustikálny štýl? Začnime od začiatku.

Rustikalizmus je láska k vidieckemu životu. Nie je to tak dávno, čo človek fascinovaný výdobytkami civilizácie, ktoré sa usiloval vytvoriť skutočne sterilné životné podmienky. Snahou o to, aby ste mali okolo seba potrebné veci, začali ľuďom chýbať útulné interiéry, v ktorých nájdete teplo a pohodlie domova. Rustikálny štýl sa týka hlavne domov z devätnásteho storočia. Priestory usporiadané v tomto štýle sú skromné. Nestrácajú však svoju základnú funkciu. Najcharakteristickejší ekvivalent slova rustikálny, je len … vidiecky. V tomto interiéri sa cítime jednoducho dobre. Cítime teplo vidieckeho krbu a idylickú atmosféru podnebia známeho pre návštevu babičky žijúcej na vidieku.

V priestore prevažujú prírodné stavebné materiály, najmä drevo a kameň.

Prírodné materiály zvyšujú teplo, útulnosť a charakteristickú poznámku o vidieckej klíme. V takejto miestnosti sa navyše cítime bezpečne a blízko k prírode. Drevené doplnky môžeme použiť mnohými spôsobmi, počnúc podlahovými doskami, cez obklady a končiac jednotlivými detailmi, ako sú: stôl, stoličky alebo lamely dekoratívne. Drevo v nábytku je zvyčajne morené, bielené alebo utierané

Rustikálne podlahové svietidlá

Podlahová lampa je skvelým riešením ako akcentačné osvetlenie. S takýmto produktom môžete ľahko navodiť útulnú atmosféru počas večera. Model uvedený nižšie je vytvorený špeciálne pre vás od okamihu uskutočnenia objednávky. Drevené časti sú vyrobené z masívneho poľského dreva. Pri ich navrhovaní môžu žiarovky vidieť evidentný efekt rustikálneho štýlu - jednoduchú konštrukciu a funkcionalizmus. Rustikálny charakter sa tu dodáva aj bielenému drevu. Tienidlo je vyrobené z vysoko kvalitného materiálu a možnosť zvoliť si farbu je to určite ďalšie plus. Séria žiaroviek Tripod je rozšírená rodina rustikálnych stojacích lámp - dabovaných z drevených materiálov.

Rustic floor lamp Stojatá lampa Statív. Masívny bielený dub, chrómové doplnky, béžové tienidlo. E27 zásuvka, 60W výkon.

Ako môžete dať interiéru trochu rustikálny charakter? Predovšetkým pomocou tradičného štýlu stavby domu, kde nie sú skryté, ale odkryté drevené trámy a stĺpy. V miestnosti navrhnutej v štýle rustikálneho RTV prístroja sú ukryté. Nie sú vrcholom. Bude to napríklad krb. Originálnou inšpiráciou a zároveň rustikálnym štýlom „must have“ sú všetky predmety, ktoré sa nám spájajú so životom na vidieku: kotúče, žehličky, kukučky na stene.

Rustikálne závesné osvetlenie

Majú kovovú alebo drevenú konštrukciu. Sú najdôležitejším prvkom každej miestnosti a okrem dekoratívnych funkcií zohrávajú úlohu centrálneho osvetlenia. Šikovne zvolený poteší oko i vytvorí ten pravý, ktorý osvetlí priestor. Zaujímavý efekt vytvárajú žiarovky v rustikálnom štýle, ktoré nemajú tienidlá - dekoratívnym prvkom takého osvetlenia je prvok Edisonova dekoratívna žiarovka - s viditeľnými uhlíkovými drôtmi. Každý z nás pozná príbeh tejto žiarovky. Vďaka osvieženej podobe a možnosti použitia LED zdrojov si relikvie z minulosti našli opäť svoje miesto na poličke s názvom „interiérový dizajn“. Svietidlá s použitím takejto žiarovky sú príjemné, neoslňujúce svetlo. Ďalším návrhom zodpovedajúcim rustikálnemu štýlu je séria ekologických rámov Kazuki vyrobených z preglejkového dreva.

Rustic hanging lamp Závesná lampa Glenn v rustikálnom štýle v čiernej farbe. E27 zásuvka, 60W výkon.

Osvetlenie stola - rustikálny štýl ako dekorácia

Rustikálny štýl sa „točí okolo“ dreva - predmety, ktoré tento štýl zvýrazňujú, možno označiť za starodávne, ale ich šikovné zmiešanie do aranžmánu poteší nejedného učenca tohto trendu. Krásnym a zároveň jemným akcentom sú stolové lampy. Najjednoduchšou verziou, ktorá je na našej webovej stránke, je produkt Britoplighting. Kto by si myslel, že kúsok dreva a Edisonova žiarovka v kombinácii s ostatnými budú vyzerať neuveriteľne zaujímavo? Jednoduchý dizajn - podstata rustikálneho štýlu a funkčnosti. Takáto lampa sa určite zíde všade, kde potrebujete na osvetlenie priestoru príjemným svetlom.

Rustic table lampStolová lampa v rustikálnom štýle. Rustikálna stolová lampa Trongo. E27 zásuvka, 60W výkon.

Rustikálne vonkajšie osvetlenie

Fasády budov môžu byť tiež zdobené. Nielen pomocou rôzne zafarbených fasád. Vonkajšie osvetlenie v rustikálnom štýle sú predovšetkým žiarovky vyrobené z kovov. Najčastejšie tienidlá v rustikálnom štýle sú vyrobené z ozdobného rozbitého skla alebo farebného skla.

Rustic outdoor lamp Vonkajšie nástenné svietidlo pre rustikálny štýl. Farebné sklo. Pätica E27, 60W.

Talianske žiarovky v rustikálnom štýle v našej predajni Lunares.pl sú predovšetkým návrhom spoločnosti Allum

Moderní architekti napodobňujú starý rustikálny štýl a kombinujú ho s ostatnými. Vďaka tomu sú schopní vytvárať úchvatné „domáce scenérie“. Rustikálny štýl je vďaka použitiu jednoduchých prvkov veľmi plastový, vďaka čomu umožňuje vytvárať milión rôznych aranžmánov.

Jedným z trendov odchyľujúcich sa od rustikálneho štýlu je Modern rustic. Bola založená v dvadsiatom storočí v Spojených štátoch. Tieto veľmi moderné interiéry sa vyznačujú predovšetkým inovatívnymi technickými riešeniami. Vyznačujú sa exkluzívnymi povrchovými úpravami a minimalizmom. Interiéry navrhnuté v modernom rustikálnom štýle sú očarujúce, jedinečné a modernizované s mnohými inováciami. Tu majú rustikálne žiarovky moderné podoby. Avšak bez toho, aby stratila svoje čaro.

Ak ste v štádiu zariaďovania alebo renovácie a zároveň vás rustikálne lampy očarili svojou jednoduchosťou, pozývame vás, aby ste sa oboznámili s ponukou, ktorú sme pripravili pre všetkých, ktorí hľadajú dokonalé osvetlenie vášho domu a bytu.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Podlahové lampy, Svietidlá, Stolové lampy, Prívesné svetlá, Vonkajšie osvetlenie, Vonkajšie nástenné svietidlá, Vonkajší strop, Rustikálne svetlá

Zdieľaj túto stránku