Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Osvetlenie ako prvok dopĺňajúci dizajn interiéru

Osvetlenie je často prvkom, ktorý dopĺňa interiérový dizajn. Je dôležité myslieť na svoje osvetlenie a starostlivo ho naplánovať. Kam idete umiestniť základné osvetlenie? Kde si chceš dnes večer prečítať? Kam by malo byť umiestnené okolité osvetlenie? Okrem splnenia praktických potrieb pomáha osvetlenie vyjadrovať požadovaný štýl interiéru.

Osvetlenie ako prvok dopĺňajúci dizajn interiéru

Fabian Osvetlenie je často prvkom, ktorý dopĺňa interiérový dizajn. Je dôležité myslieť na svoje osvetlenie a starostlivo ho naplánovať. Kam idete umiestniť základné osvetlenie? Kde si chceš dnes večer prečítať? Kam by malo byť umiestnené okolité osvetlenie? Okrem splnenia praktických potrieb pomáha osvetlenie vyjadrovať požadovaný štýl interiéru. Žiadny iný prvok interiéru neponúka taký široký výber ako osvetlenie. Možno aj preto je doma často najťažšia voľba. Existuje toľko rôznych modelov, farieb, materiálov a štýlov: od priemyselného osvetlenia, škandinávskych dizajnových žiaroviek, klasických svietidiel, štýlových závesných žiaroviek až po romantické žiarovky na čítanie.

Dôležitá úloha osvetlenia

Zohráva veľkú úlohu pri vnímaní priestoru. Umiestnenie, intenzita a farba prispejú k vyváženému dizajnu. Svetelný dizajn sa neobmedzuje iba na umelé svetlo. Vždy, keď je to možné, by sa malo používať prirodzené svetlo, aj keď je jeho množstvo obmedzené. Zahrnutie rôznych druhov osvetlenia do vašich projektov vám umožní vytvoriť príjemný interiér. Tu sú tipy a techniky pre návrh osvetlenia, ktoré vám pomôžu pri plánovaní osvetlenia na vašej ceste.

Osvetlenie do kuchyne

Správne osvetlenie kuchyne je nevyhnutnosťou. Ak máte kuchynský ostrov, vyberte si osvetlenie úloh - napríklad závesné lampy - ktoré vám uľahčia krájanie a prípravu jedál. Na ten istý účel môžete tiež nainštalovať osvetlenie do skrinky, nezabudnite však zvoliť zdroj rozptýleného svetla, aby ste zabránili odrazu svetla na lesklých doskách, alebo LED osvetlenie pre matné povrchy. Ďalším tipom, čo sa týka osvetlenia kuchyne, je použitie zabudovaných stropných žiaroviek. Niektoré príklady zabudovaných svetiel, ktoré fungujú v kuchyni, sú umiestnené na oboch stranách rozsahu, aby rámovali stred miestnosti alebo nad otvorenými kuchynskými policami. Pokiaľ ide o zapustené svetlá kdekoľvek, pravidlom je inštalovať jedno na každých 0,3 - 0,6 m² stropného priestoru. Nezabudnite tiež mať nainštalované stmievače zapustených svetiel (alebo akýchkoľvek iných svetiel v tomto rozsahu), ktoré podľa potreby upravujú jas.

Lampy do jedálne

Jedáleň je miestom, kde sa rodina a hostia stravujú. Pri navrhovaní tohto priestoru musíte zabezpečiť, aby bol čo najprívetivejší, a najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je inštalácia lampy nad stôl. Lustr alebo závesná lampa urobia trik, ale neobmedzujte iba na ne. Viacvrstvové osvetlenie funguje najlepšie v každej miestnosti a jedáleň sa nelíši. Nástenné svietidlá, osvetlenie chodníkov a zapustené svetlá fungujú dobre v jedálňach a poskytujú ďalšie osvetlenie, takže ich neváhajte zahrnúť do svojho svetelného dizajnu.

Osvetlenie kúpeľne

Správne osvetlenie v kúpeľni je dôležité. Kúpeľňa je miestom pre ranné prípravy a večerný relax. Na uľahčenie každodenných činností by tam malo byť zabezpečené primerané osvetlenie. Jednou z najhorších vecí, ktoré môžete v kúpeľni urobiť, je inštalácia zdroja svetla nad zrkadlo. To spôsobí nežiaduce tiene a nepríjemné odlesky na tvárach. Umiestnenie svietnikov v úrovni očí na oboch stranách zrkadla je správnym spôsobom, ako rozjasniť toaletný stolík. Ďalším skvelým tipom na návrh osvetlenia v kúpeľni je akcentačné osvetlenie nad vaňou, ktoré dodáva miestnosti hrejivý a upokojujúci lesk, osvetlenie pod základnými skrinkami, ktoré zaisťuje osvetlenie v noci, a ak na ich bočnej strane nie je priestor pre svietniky, môžete môže inštalovať podsvietenie za zrkadlom.

Osvetlenie obývacej izby

Upraviť

Na rozdiel od iných miestností v dome môže byť obývacia izba použitá na rôzne účely. V obývacej izbe môžete sledovať televíziu, čítať, hrať spoločenské hry, robiť domáce úlohy, zabávať hostí. Popremýšľajte, čo tento priestor využijete na naplánovanie osvetlenia. Osvetlenie úloh, napríklad oblúková lampa za pohovkou alebo kreslom, je užitočné, ak čítate vo svojej obývacej izbe. Akcentové osvetlenie je tiež dobrý nápad, ak chcete zvýrazniť rastlinu alebo obrázok. Ak plánujete inštaláciu stropného svietidla alebo zapusteného osvetlenia, je dôležité, aby mohli byť stlmené, aby boli funkčné v rôznych situáciách.

Spálne lampy

Najlepším dizajnovým tipom pre spálňu je, že sa neobmedzujete iba na jednu stropnú lampu. Existuje veľa možností osvetlenia spálne, ktoré môžu vytvoriť príjemnú, príjemnú a príjemnú atmosféru. Napríklad namiesto stropného svietidla môžete zvoliť závesné lampy alebo nástenné svietidlá na oboch stranách postele. Nemusíte však úplne vylúčiť stropné svietidlo. Krásnu súpravu stropného osvetlenia môžete doplniť dvojicou stolových lamp na každom nočnom stolíku. Symetria svetla robí v spálni zázraky.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Vnútorné osvetlenie, Osvetlenie podľa miestnosti

Zdieľaj túto stránku