Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Ako odstrániť tapetu?

Móda pre farebné tapety sa raz vráti, raz pominie. Pri ňom prichádza čas buď na prilepenie materiálu na stenu, alebo odstránenie tapety. A zatiaľ čo prvá etapa práce z uvedených príkladov, tj lepenie tapiet, je celkom príjemná, tapety nie sú úplne odstránené. Ako sa vysporiadať s odstránením tapety zo steny? Tu je náš sprievodca. Prejdete s ním ďalšími fázami práce: krok za krokom.

Odstraňuje sa tapeta zo
steny

Ako odstrániť tapetu? Začnite s prípravou interiéru!

Pred vykonaním akýchkoľvek maliarskych alebo rekonštrukčných prác s vodou dobre chráňte nielen vybavenie interiéru, ale najmä priestory nad všetkými zásuvkami a vypínačmi. Na to budete potrebovať maliarsku fóliu a pásku. Prilepte fóliu na rohy páskou, aby ste zabezpečili, že na miesto, kde sa dostane voda, nezostane žiadna medzera. Vďaka dobre chránenému interiéru budú tapety vyberané rýchlejšie a v pohodlných podmienkach.

Odstránenie tapety, kde začať?

Ak bola tapeta lepená nielen na stenu, ale predovšetkým na strop, potom začnite pracovať z tejto zóny. Ako odstrániť tapetu v tejto časti miestnosti? Najrýchlejšie to bude, ak použijete lavicu na kefy, ktorú namočíte priamo do vody alebo do vody s prídavkom špeciálneho prostriedku na odstraňovanie tapiet. Kefujte jeden z pásov tapety štetcom a počkajte niekoľko minút. Tapety silným pohybom odtrhnite a zvyšky odstráňte špachtľou. Ak spozorujete, že odlupovanie tapety nie je celkom také, aké by malo - panely sú roztrhané a zo stropu sa oddeľuje iba jedna vrstva - potom tapetu znova namažte. Pravdepodobne ste na jeho namočenie použili príliš málo vody. Ak nemáte po ruke odborný prípravok, použite do práce vodu s octom. Táto domáca metóda zberu tapiet je tiež veľmi efektívna.

Ako odstrániť tapetu zo steny?

Rovnako postupujte podľa pravidiel, ktoré sme popísali pri renovácii stropu. Začnite zakaždým vyberať tapetu zhora, smerom nadol. Táto metóda je nielen pohodlnejšia, ale aj odporúčaná profesionálmi. Pamätajte, že nie každá tapeta sa odlepí od steny rovnako ľahko. Papierové tapety v tejto oblasti fungujú najlepšie, pretože si ich odlepovanie nevyžaduje nijaké špeciálne práce. Oveľa horšie to bude z hľadiska trhania vinylových tapiet. Ak chcete iba osviežiť interiér a nalepiť nový produkt na povrch, nechajte na stene druhú vrstvu tapiet. Bude slúžiť ako základ pre nový produkt.

Ako odstrániť tapetu tak, aby práca prebiehala bez problémov?

Najskôr si dobre pripravte pracovný priestor. Vyberte všetky materiály: kefa, tmel, brúsny papier. Ak sa vaša tapeta bude pevne držať na stene a plánujete na nový povrch nanášať iba farbu, môže byť tiež užitočné naniesť sadru, ktorá vyrovná všetky nerovnosti. Naplánujte si prácu na dosť teplý a slnečný deň. Keď je kefa intenzívne namočená vo vode, môže sa v miestnosti dosť zvlhčiť. Predtým, ako začnete pracovať na nanášaní farby, budete musieť dobre vysušiť steny a strop. Pamätajte, že s profesionálnymi výrobkami pôjde práca rýchlejšie a výsledok bude profesionálny. Interiér, ktorý zakončíte kvalitným náterom alebo tapetami, zostane dlhšie nezmenený. Dúfame, že už viete, ako rozbiť tapetu. Prejdite si tento proces s našim sprievodcom.

Nové tapety môžete začať vyhľadávať v našej sekcii:Nástenné maľby

alebo3D tapety

, kde si môžete vybrať z mnohých dostupných prevedení.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Nástenné maľby, 3D tapety, Nástenné maľby do kuchyne, Detské nástenné maľby, Fototapety pre izby, Mestské nástenné maľby, Fototapety Varšava, Nástenné maľby v Krakove, Priestorové nástenné maľby, Nástenné maľby v New Yorku

Zdieľaj túto stránku