Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Lampy Shabby Chic

Lampy Shabby Chic

Shabby Chic je jedným z mála štýlov, ktoré majú konkrétneho autora. Tento štýl vymyslela Angličanka Rachel Ashevel, ktorá nakupovala rôzne veci na blších trhoch a z toho, čo získala, sa jej podarilo vytvoriť skutočné majstrovské diela. Medzi mnohými drobnosťami a dekormi boli aj rôzne žiarovky, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou tohto štýlu. A teraz, keď je ošumelý šik vyrobený z umelo zostarnutých vecí, žiarovky tu zohrávajú dôležitú úlohu.

Aká je vlastnosť ošumelého elegantného dizajnu a osvetlenia?

Už z názvu je známe, že pri vytváraní takýchto interiérov sú cenné najmä rôzne staré veci. Zhruba povedané, všetko, čo babička zanechá, bude perfektný materiál. Napriek takejto pripútanosti k očarujúcim starým predmetom je samotný štýl relatívne mladý, objavil sa až koncom osemdesiatych rokov minulého storočia.

Hlavným princípom shabby chic je mať čo najviac rôznych častí a zároveň mať podobné vlastnosti. Svietidlá vybrané do takýchto interiérov musia tiež spĺňať všeobecné požiadavky:

  • Pastelové farby. Štýl predpokladá jemnú ružovo-béžovú škálu, svetlé, ale nevyhnutne tlmené farby. Malé nástenné svietidlá v klasických odtieňoch pastelových farieb a drobným kvetinovým vzorom vyzerajú veľmi dobre. Nástenné svietidlo z tmavého dreva a béžovo-hnedého tienidla s kvetinovým motívom v jemnej ružovej farbe dokonale splynie s ošumělou elegantnou atmosférou. Také krásne nástenné svietidlá rozžiaria obývačku, spálňu, jedáleň a predsieň.
  • Množstvo rôznych textilných predmetov: vankúše, záclony, prikrývky, vyšívané obrúsky a ďalšie veci je značka, ktorú musíte mať. A samozrejme tu najlepšie vyhovujú nočné lampy a stolné žiarovky s jemnými tónmi tkanín. Interiér doplní ošumelá elegantná stolová lampa s veľmi podobným dizajnom, bude tiež skvelým dekorom a osvetlením v spálni, pričom bude pôsobiť ako nočná lampa.
  • Pokiaľ ide o príslušenstvo, najlepšie budú vyzerať modely s hnedými drevenými ramenami, matnými odtieňmi a vždy teplým žltým svetlom. Maximálny dekor. Je to štýl, ktorý neakceptuje jednoduchosť, preto by žiarovky mali byť aspoň s malými kresbami, a najlepšie s iným dekorom, vedené v tlmených farbách. Závesná lampa s hnedým dreveným rámom, tromi svetelnými zdrojmi a vzorovaným kvetinovým tienidlom v jemnom béžovom odtieni sa perfektne hodí k zvyšku vnútorného osvetlenia. Drevo a tkanina sú kombináciou použitia v obývacej izbe, spálni, kuchyni a hale.

Aké typy ošumělých elegantných žiaroviek sú potrebné na vytvorenie elegantnej atmosféry?

Shabby chic naznačuje jemné osvetlenie, takže obrovské mosadzné lustre alebo plafondy susediace so stenami a stropmi tu zjavne nie sú vhodné. Malo by sa tiež vyhnúť moderným riešeniam LED pásov a iným technologickým inováciám.

  • Malé elegantné žiarovky a nástenné svietidlá sa zmestia do interiéru. Ako všeobecné osvetlenie interiéru si môžete vybrať závesné svietidlo s klasickými tienidlami v odtieňoch bielej a modrej s tromi zdrojmi svetla. Všetky zdroje by mali vytvárať rozptýlené, tlmené osvetlenie, aby nebolo možné inštalovať príliš jasné žiarovky. Ale obrovský počet svietidiel môže byť dosť veľký a veľmi žiadaný v rôznych formách, dekoráciách, dekoroch a diskrétne kombinovať rôzne prvky z rôznych štýlov je pre shebbi chic nevyhnutnosťou.
  • Rovnakým typom ošarpanej elegantnej žiarovky s 5 svetelnými zdrojmi bude tiež dobré riešenie a zdôrazní zvolený štýl. Biely rám a zaujímavé motívy tienidla v interiéri obnovujú útulnú a skromnú atmosféru domu babičky, ktorá prináša pokoj a šťastie. V interiéri by mala byť esteticky obozretná nedbalosť, určitá nepravidelnosť, malý kreatívny neporiadok. Obývacia izba alebo spálňa s takýmto jedinečným osvetlením zavedie obyvateľov do krajiny snov a teplých spomienok.
  • Závesné ošumelé elegantné žiarovky, nástenné, podlahové a stolné žiarovky dodávajú interiéru bytu svätožiaru romantiky, kultivovanosti, živosti, trochu rozprávkovej starobylosti. Ošúchaný elegantný dizajn môže byť zdôraznený jemným kovovým lustrom v jemnom svetlohnedom odtieni s látkovými tienidlami v rovnakom odtieni, čo mu dodáva tlmený a ľahký vzhľad. Tri svetelné zdroje a premyslený tvar rámu jedinečne zdôrazňujú estetické vlastnosti osvetlenia obývačky alebo spálne.