Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Detské nástenné maľby

Detské nástenné maľby

Fototapety do detskej izby

Maľovanie steny v detskej izbe konkrétnym vzorom môže byť výzvou. Ak nemáme talent na maľovanie, je lepšie neriskovať. Namiesto maľby je lepšie nalepiť na stenu nástennú maľbu. Jeho vzhľad bude do značnej miery závisieť od veku majiteľa miestnosti a jeho osobných preferencií, dá sa však rozlíšiť niekoľko zákonitostí. Prečítajte si naše tipy na výber nástennej maľby pre deti. Nástenné maľby pomôžu dosiahnuť v detskej izbe zaujímavý efekt.

Tapeta do detskej izby - je to dobrý nápad do izby pre novorodenca?

Existujú rôzne školy na zdobenie detských izieb. Jeden hovorí, že steny by mali byť biele, pretože to naznačuje čistotu, druhý - že čím farebnejšie, tým lepšie. Na oboch výrokoch je niečo pravdy. Detská izba by mala byť určite čistá, ale aj farebná. Je to dané nielen konkrétnou víziou interiérového dizajnu, ale aj špecifikami detského zraku. Živé, pestré farby lepšie upútajú pozornosť malého dieťaťa. Je to len pár rokov, kto sa priaznivo pozerá na pastely. Tapety alebo nástenné maľby v izbe novorodenca nemusia pokrývať všetky steny. Postačí, ak je tapeta nalepená na jednej stene, napríklad na tej oproti oknu, alebo na tej s detskou postieľkou. Táto farebná dekorácia bude dokonale zodpovedať potrebám malého dieťaťa a vyzdobí detskú izbu. Ak zostanú biele steny, bude kompromisom medzi konkrétnymi potrebami dieťaťa a koncepciou čistej detskej izby pre dospelých.

Fototapeta do detskej izby - kedy by ste sa o nej mali rozhodnúť?

Už niekoľkoročné deti majú svoje preferencie, niektoré sú dosť prekvapivé, zvlášť keď si za obľúbenú vyberú negatívnu postavu z rozprávky. Na detskom tope sú tiež jednoduché vzory - medvede, mačky, psy, lopty, dáždniky, dúhy. Predškoláci požiadaní, aby si vybrali peknú tapetu, často označujú tých, ktorí majú rozprávkové postavičky, ale sú skôr nakreslené. Animovaní alebo živí hrdinovia sa stávajú idolmi školského veku. Fototapety na stenu s rôznymi motívmi nájdete na webových stránkach nášho obchodu. Prvá fototapeta sa môže zobraziť v miestnosti predškoláka. Samotný vstup do škôlky otvára novú etapu v živote vášho dieťaťa. Stojí za to kombinovať ju so zmenou vzhľadu miestnosti, čím sa zdôrazní dôležitosť tejto zmeny. Je to tiež príležitosť na prvú lekciu kombinovania farieb a vzorov. Deti nemajú zmysel ako dospelí, takže stojí za to im povedať, že niektoré farby sa nezhodujú a že napríklad pásy s kolieskami sa nezhodujú. Určite však stojí za to nechať dieťa vybrať si prvú fototapetu. Ak sa obávame, že výber bude kontroverzný, stačí sa uchýliť k jednoduchému triku: dajte dieťaťu na výber z niekoľkých, ktoré rodičia akceptujú. Takto získa detská izba výraz.

Detské nástenné maľby - mix vzorov a farieb

Slogan „detské nástenné maľby“ obsahuje prísľub, že každé dieťa si nájde niečo pre seba bez ohľadu na pohlavie a vek. Detské nástenné maľby môžu zobrazovať doslova všetko, od jednoduchej grafiky po panoramatické fotografie zobrazujúce krajinu alebo veľké mestá. K dispozícii sú tiež trojrozmerné tapety, vďaka ktorým sa miestnosť javí väčšia. Takéto optické ilúzie sa často používajú najmä v menších miestnostiach - fototapeta nad komodou alebo nad posteľou môže vizuálne pridať niekoľko cenných metrov. Detské nástenné maľby, najmä tie staršie, nie sú vždy farebné. Niekedy sú to jemné čiernobiele grafiky, ktoré sú diskrétnou, ale dôležitou výzdobou izby mladého muža. Môžu tiež vykonávať vzdelávaciu funkciu. Nie sú nezvyčajné nástenné maľby s mapami sveta, matematickými alebo chemickými vzorcami. Fototapeta určite jedinečne vyzdobí detskú izbu.

Tapety do chlapčenskej izby nie sú len autá

Nemožno skryť, že Lightning McQueen je častým hrdinom tapiet v izbách malých chlapcov, ale na autách sa tým svet mužských dizajnov v detskom vydaní nekončí. Najmenšie deti môžu dokonca nájsť pirátsku loď. O niečo starší ľudia s radosťou vsadia na športové alebo hudobné idoly. Medzi neutrálnymi nástennými maľbami pre chlapcov budú prevládať modro-zeleno-hnedé tóny. V izbách chlapcov nie je skôr prebytok ružovej alebo červenej farby. Čo však neznamená, že sú tieto farby zakázané, najmä pre fanúšikov hasičského zboru alebo spomínaného Zigzagu. Do detskej izby chlapca sa oplatí kúpiť nástennú maľbu s motívom zodpovedajúcim jeho záujmom. Za pozornosť určite stoja geometrické nástenné maľby, napríklad tie, ktoré zobrazujú hory v škandinávskom štýle. Maľovanie na steny sami si vyžaduje čas a zručnosť. Bude rýchlejšie, jednoduchšie a lacnejšie umiestniť správnu tapetu. Tapety do detskej izby sú skvelou alternatívou k tradičnému maľovaniu na stenu.

Fototapety pre dievčatá - od princezien po plameniaky

Takmer všetky dievčatá niekedy v živote milujú ruže a pastelové farby. Táto láska začína v materskej škole a trvá prvé roky školského vzdelávania. Paralelne s tým fascinuje to, čo je krásne a bohaté, takže sú na vrchole princezné vo veľkolepých vozňoch a ešte veľkolepejšie hrady. A zároveň nemôžete zabudnúť na sezónnu módu - deti do určitého veku sa riadia stádovým inštinktom, takže všetky chcú mať rovnaké veci - mačiatka, plameniaky alebo alpaky, ktoré sú v poslednej dobe veľmi módne. Pri výbere pri výbere tapety do detskej izby stojí za to pamätať detské chute. V druhej polovici vzdelávania na základnej škole sa dievčenské chute začínajú výrazne meniť. Je vhodný čas vymeniť sladko ružovú tapetu za o niečo vážnejšiu. Čo? Najlepšie je opýtať sa majiteľa miestnosti. Rozsah jej záujmov môže byť obrovský. Dievčenská fototapeta by mala vyhovovať týmto záujmom.

V našom obchode nájdete zaujímavé nástenné maľby pre vaše dieťa! Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili s našou ponukou! Každý produkt obsahuje informácie o konkrétnom type fototapety.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Ako odstrániť tapetu? Odstraňuje sa tapeta zo steny

Móda pre farebné tapety sa raz vráti, raz pominie. Pri ňom prichádza čas buď na prilepenie materiálu na stenu, alebo odstránenie tapety. A zatiaľ čo prvá etapa práce z uvedených príkladov, tj lepenie tapiet, je celkom príjemná, tapety nie sú úplne odstránené. Ako sa vysporiadať s odstránením tapety zo steny? Tu je náš sprievodca. Prejdete s ním ďalšími fázami práce: krok za krokom.