Doprava zdarma od €100
Viac ako 44 000 produktov
{{ aa_name() }}

Antibakteriálne gély

Antibakteriálne gély

Vlastnosti antibakteriálnych gélov a dezinfekčných kvapalín

Kvalitná dezinfekčná kvapalina by mala obsahovať minimálne 60 - 70% alkoholu, ktorý ničí vírusy a baktérie ohrozujúce ľudské zdravie. Použitím takejto kvapaliny na pokožku rúk sa chránime pred mikroorganizmami, ktoré by sa na nich mohli usadiť a následne nás infikovať. Použitie dezinfekčného prostriedku sa odporúča najmä v prípade, že nemáte prístup k vode a mydlu.

Použitie dezinfekčných kvapalín

Na pokožku je možné nanášať dezinfekčné kvapaliny. Tekutinu nanášame na pokožku a treníme, kým pokožka nevyschne, teda kým sa neodparí alkohol. Na dezinfekciu povrchov je však možné úspešne použiť dezinfekčné kvapaliny. Za týmto účelom utrite povrch prípravkom. V období zvýšeného ochorenia sa oplatí vyčistiť také povrchy, ako sú kľučky dverí, dosky, platobné karty, mobilné telefóny a kľúče. Ďalšími povrchmi, ktoré je možné utrieť dezinfekčným prostriedkom, sú klávesnice a rezacie dosky, ako aj obaly na výrobky zakúpené v obchode alebo podrážky na topánky.

Koronavírusové dezinfekčné kvapaliny

Koronavírusy sú vo vysokých koncentráciách citlivé na peroxid vodíka, mydlo a alkohol. Umývajme si preto ruky čo najčastejšie a najdôkladnejšie, aj po odstránení ochranných rukavíc. Ak si nemôžete umyť ruky, stojí za to siahnuť po antibakteriálnom géle a dezinfekčnej tekutine. Účinne nimi vyčistíme vaše ruky. Oplatí sa tiež utrieť každodenné predmety dezinfekčnou tekutinou. Pomocou antibakteriálnych gélov a dezinfekčných kvapalín neutralizujeme vírusy, ktoré sú nebezpečné pre naše zdravie.

Pamätajte, že používaním osobných ochranných prostriedkov počas šírenia koronavírusu chránite seba aj ostatných!

Antibakteriálne gély