Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

3D tapety

3D tapety

Fototapety na 3D stenu - vaša cesta do mimoriadneho interiéru

3D fototapeta môže mať rôzne podoby, od vonkajšej veľkoformátovej fotografie až po komplikované geometrické vzory, ktoré sa v skutočnosti nemôžete pokúsiť znovu vytvoriť. V obidvoch prípadoch je zameraná na rovnaký efekt - má vyzdobiť interiér, ale tiež prekvapiť, vytvoriť ilúziu bytia v trojrozmernom priestore. Tento 3D efekt má ďalšiu hodnotu - interiér zdobený 3D tapetami je vizuálne zväčšený. Vďaka tomu môže aj malá obývačka pôsobiť dojmom priestrannosti. Lepenie 3D fototapety na stenu za pohovkou je bežný postup - potom môžete nadobudnúť dojem, že sedačka stojí napríklad na lúke, ktorá končí pri obzore. Správnym výberom grafiky vyzdobíme steny obývacej izby, kuchyne a spálne.

3D tapety do spálne a obývacej izby

Obývacia izba a spálňa sú miestnosti, na ktorých stenách sú najčastejšie umiestnené 3D tapety. V obývacej izbe je úlohou tapety zvyčajne opticky zväčšiť interiér, v spálni sa zameriavame na vytvorenie klímy priaznivej pre relaxáciu a pokoj.

3D nástenné maľby sa zvyčajne montujú na jednu vybranú stenu. Najčastejšie je to stena, ktorej chceme venovať pozornosť, alebo tá, ktorá má najlepší rozmer, teda najviac voľného priestoru. Niekedy je však fototapeta navrhnutá tak, aby odvádzala pozornosť od iných, menej atraktívnych miest, ktoré interiér má. Preto by výber miesta pre 3D tapety do obývacej izby a spálne nemal byť náhoda. Stojí za to dobre si premyslieť, aký efekt touto dekoráciou chceme dosiahnuť.

Priestorové nástenné maľby - populárne návrhy interiérov; spálňa, obývacia izba, kuchyňa alebo iná vybraná izba.

Trojrozmerné nástenné maľby sa môžu pochváliť veľmi širokou škálou vzorov a farieb.

Už roky sú na vrchole nástenné maľby s motívmi krajiny, najmä tie priestorové, teda more a hory, ale aj panorámy veľkých miest. Takéto 3D tapety sa považujú za doplnkové okno, najmä ak sú 3D fotografické tapety svetlé. Pre lepší efekt ho môžete zvýrazniť.

Pre obývaciu izbu sa najčastejšie vyberajú nástenné 3D maľby na šírku, zatiaľ čo moderné, predstavujúce architektúru, sa vyskytujú častejšie vo verejných budovách, kanceláriách a kanceláriách, kde zohrávajú úlohu hlavnej dekorácie.

Veľmi módne sú aj nástenné maľby, ktoré vďaka svojmu štýlu pridávajú trochu priestoru. Hovoríme tu predovšetkým o 3D fotografických tapetách, ktoré zobrazujú interiéry rôznych budov, od súčasných až po stredoveké komory. Šikovné použitie takýchto nástenných malieb vám umožňuje veriť, že stačí prejsť do susednej miestnosti, čo vám umožní vizuálne zväčšiť priestor. Zaujímavo vyzerajú priestorové fototapety, na ktorých môžete vidieť vybiehajúce schody. Niet sa veľmi čomu veriť, že nad našou izbou je vchod do ďalšej miestnosti, do ktorej je kedykoľvek prístup.

Kvetinové a živočíšne témy sa tiež často objavujú na 3D tapetách. Toto je zase spôsob, ako vyzdobiť interiér a dať mu špecifický charakter, bez efektu vizuálneho zväčšenia. Takéto nástenné maľby sa veľmi často používajú v interiéroch zdobených v štýle mestskej džungle. K dispozícii sú tu pôvodne reprodukované rastliny a zvieratá, ako aj ich voľná variácia videná očami grafika. Toto riešenie úspešne vyzdobí moderný interiér. Naše výrobky môžete použiť v modernej spálni alebo ako dekorácia obývacej izby. Možností usporiadania 3D nástenných malieb je nekonečne veľa.

Ako domácu aranžmán je možné použiť tapety na plochu zobrazujúce priestor. Spravidla sú tmavé, takže sa s nimi najlepšie pracuje vo veľkých a svetlých obývacích izbách, kde zdobia jednu stenu alebo v spálni - miestnosti, kde je šero najviac na svojom mieste. Potlač najkvalitnejších 3D fototapiet bude dokonale odrážať aj tie najmenšie detaily. Vďaka 3D tapetám získa každá izba svoj pôvodný charakter.

Odlišný efekt získate výberom 3D nástenných malieb s geometrickým vzorom. Je to akési magické pozvanie do sveta ilúzií.

Odlišný efekt získate výberom 3D nástenných malieb s geometrickým vzorom. Je to akési magické pozvanie do sveta ilúzií.

3D tapety a interiér takmer dokonalý - ako skryť nedostatky steny

3D tapety sú zaujímavým spôsobom, ako zamaskovať zakrivenie na stene. Takéto nedostatky môže skrývať interiér starých domov. Tam, kde nie je možné „narovnať“ stenu, môžete využiť výhody 3D fototapiet. Na tento účel sa odporúčajú skôr malé vzory, napríklad kvety, ovocie, malé zvieratá alebo geometrické vzory. Vďaka tomuto jednoduchému postupu môžete ľahko odviesť pozornosť od nerovností a nasmerovať ju na úplne iné cesty. Odporúčame 3D fototapety vytlačené na netkanej textílii, aby ste zakryli drobné nedostatky steny. Informácie o materiáloch pre fototapety zahŕňajú výrobky umiestnené v našom obchode.

Môžete to urobiť aj opačne - prilepením fototapety zobrazujúcej napr. Starú stenu na nerovnú stenu získate grafickú dôveryhodnosť, a efekt bude teda považovaný za zámerný.

3D tapety "pohybujúce sa" - originálny spôsob zdobenia dverí

3D nástenné maľby sú zvyčajne spojené s veľkoformátovými dekoráciami a ako také sú zavesené hlavne na stenách, menej často na stropoch. Medzitým môže 3D nástenná maľba úspešne zdobiť dvere. Podmienkou je, aby bol celý vyrobený z masívneho dreva alebo dosky. Nesmú byť žiadne zasklené prvky. Fototapety na dvere sú štýlom podobné 3D tapetám. Najčastejšie sú dekoratívne, ale tu môžete použiť aj optický klam, ktorý premení „obyčajné“ dvere, napríklad na prechod medzi budovami alebo na cestu na pláž.

3D tapety - Materiál

Fototapeta Latex Premium €16.25 /m²

Výber latexových tapiet bude vhodný na lepenie na povrchy, ako sú sadrokartónové dosky, tradičné alebo betónové omietky a nátery. Pred lepením zabezpečte správnu prípravu povrchu. Stenu treba vyčistiť a vysušiť. Ďalším krokom bude jeho naplnenie. Ak nebudete postupovať podľa týchto krokov, riskujete, že po nanesení fototapety budú viditeľné všetky hrčky a hrčky. V takomto stave necháme stenu 2 hodiny schnúť. Ďalším krokom bude lepenie tapety lepidlom. Chvíľu počkajte a potom nástennú maľbu nalepte na stenu. Pri lepení nezabudnite stlačiť fototapetu maliarskym valčekom. Použitie handričky alebo ruky na túto úlohu môže spôsobiť neopraviteľné poškodenie produktu. Na upevnenie efektu je možné použiť pevný laminát. Latex mierne spevňuje materiál, takže proces lepenia fototapiet bude oveľa jednoduchší ako v prípade tapiet z billboardového papiera. Pri lepení tapiet nezabudnite použiť správne množstvo lepidla. Jeho prebytok je možné odstrániť vlhkou handričkou alebo špongiou.

Najdôležitejšie funkcie na prvý pohľad:

 • Tlačte v technológii HP Latex, ktorá zaisťuje odolnosť po celé roky.
 • Zamýšľané použitie: obývacia izba, spálňa, hala, hotel, reštaurácia, konferenčná miestnosť, verejné budovy.
 • Gramáž: 220g / m2.
 • Max. šírka jednej rolky 135 cm.

Fototapeta na rúno (Super ECO) €19.35 /m²

Vliesová fototapeta sa líši od vliesovej podložky, ktorá vytvára vnútornú vrstvu produktu. Zvonku je chránená špeciálnou fóliou. Ich zoznam výhod je veľmi dlhý. Počnúc jednoduchou montážou, ktorá nevyžaduje takzvané „zmäkčenie“. Produkt sa po inštalácii nezmenšuje. Je pohodlné používať a starať sa o čistotu. Umývanie čistiacimi prostriedkami nemá vplyv na zhoršenie ich kvality alebo farby. Vliesový papier na stenu maskuje mierne a presné poškodenie steny. Malé škrabance pre ňu nie sú problémom. Jedná sa o dekoráciu, ktorú sa oplatí investovať raz, aby ste sa roky tešili z jej nádherných vlastností.

Najdôležitejšie funkcie na prvý pohľad:

 • ❤️Super ekologický, ideálny pre vaše dieťa.
 • Tlačte v technológii HP Latex, ktorá zaisťuje odolnosť po celé roky.
 • Účel: obývacia izba, spálňa, kuchyňa, hala, detská izba, hotel, reštaurácia, konferenčná miestnosť, verejné budovy, školy, škôlky, škôlky.
 • Gramáž: 270g / m2.
 • Max. šírka jednej rolky 105 cm.

Fototapeta Vinyl exkluzívne €22.75 /m²

Vinylové nástenné maľby majú mimoriadne hladký povrch. Vyrábajú sa na špeciálnom vliesovom podklade, ktorý je hrubší ako fototapeta z latexu. Produkt sa vyznačuje väčšou priepustnosťou vzduchu, vďaka čomu bude vinylová fototapeta použitá na miestach s vysokou vlhkosťou, napríklad v kúpeľni alebo v kuchyni. Vinylová fototapeta je odolná voči vyšším teplotám. Ľahko a čisto nalepíme. To je možné vďaka netkanej podsade použitej pri jej výrobe. Výtlačky na vinylových nástenných maľbách sú bez zápachu a neobsahujú škodlivé látky. Ak si to rozmyslíte a chcete zmeniť výzdobu steny pomocou vinylovej tapety, môžete to urobiť jednoduchým spôsobom. Produkt môžete odstrániť „jedným ťahom“ zo steny.

Najdôležitejšie funkcie na prvý pohľad:

 • Foto tapeta Exkluzívna štruktúra obrazu Plátno . Najvyššia kvalita pre náročného zákazníka.
 • Fototapeta vhodná na mokré umývanie.
 • Tlačte v technológii HP Latex, ktorá zaisťuje odolnosť po celé roky.
 • Účel: Pre každú izbu vrátane kuchyne a kúpeľne .
 • Gramáž: 390g / m2.
 • Max. šírka jednej rolky 126 cm.

Fototapeta Vinyl Wet €46.31 /m²

Svoje vinylové tapety môžete úspešne pripevniť na povrchy ako sadrokartón, dokončovacie nátery, ale aj betón a tradičné omietky. Aby ste sa zbavili jatočného tela, mali by ste novo vyrobené tapety ponechať voľné asi dva dni. Pred lepením by sa mala stena tradične pripraviť vyčistením, sušením a následným základným náterom. Lepidlo pripevnené k súprave rozpustíme podľa pokynov, ktoré sú súčasťou súpravy. Roztok by sa mal miešať, kým sa nedosiahne homogénna konzistencia. Na miesto, kam chcete vinylovú tapetu umiestniť, označte zvislú čiaru pomocou kriedovej čiary alebo vodováhy. Tapetu môžete nalepiť rovnomerne a ľahko. Pripravené lepidlo dáme iba na stenu. Ďalším krokom bude nanesenie tapety a jej stlačenie maliarskym valčekom. Rovnako ako v iných prípadoch, fototapeta nie je lepená rukou. Takýto postup môže viesť k nezvratnému poškodeniu materiálu. Vinylová fototapeta stojí viac ako iné, ľahké lepenie a možnosť rýchlej demontáže sú však veľkými výhodami. Do týchto výhod sa oplatí investovať!

Najdôležitejšie funkcie na prvý pohľad:

 • Najvyššia kvalita pre veľmi náročného zákazníka.
 • Súčasťou tapety je špeciálne lepidlo a dokončovacia vrstva (tekutá dlažba) pre mokré miestnosti.
 • Fotografické tapety vhodné do mokrých miestností, ako je kúpeľňa a kuchyňa.
 • Tlačte v technológii HP Latex, ktorá zaisťuje odolnosť po celé roky.
 • Účel použitia: Každá izba vrátane kúpeľne a kuchyne.
 • Gramáž: 390g / m2.
 • Max. šírka jednej rolky 135 cm.

Fototapeta KnStick (samolepiaca) €26 /m²

Samolepiaca tapeta sa perfektne hodí na zdobenie hladkých povrchov. Patria sem sklo, čelo skrinky, dvere alebo dlaždice. Zdobí povrch a chráni pred budúcim poškodením. Veľkou výhodou je možnosť viacnásobného odlepenia a zmeny polohy tapety. Jeho povrch je lesklý a hladký, čo vytvára dojem hlbšej sýtosti farieb. Samolepiaca fototapeta môže byť navyše chránená špeciálnym laminátom, takzvaným „tekutým obkladom“. Produkt bude odolný voči vlhkosti a mechanickému poškodeniu. Tento proces predlžuje životnosť fotografickej tapety. Jej každodenná starostlivosť a umývanie sa stanú detskou hrou.

Najdôležitejšie funkcie na prvý pohľad:

 • Schopnosť niekoľkokrát odlepiť a zmeniť polohu tapety.
 • Vhodný na mokré pranie.
 • Zamýšľané použitie: obývacia izba, spálňa, hala, hotel, reštaurácia, konferenčná miestnosť, verejné budovy.
 • Gramáž: 250g / m2.
 • Max. šírka jednej rolky 122 cm.

Centrum znalostí o osvetlení - blog

Ako odstrániť tapetu? Odstraňuje sa tapeta zo steny

Móda pre farebné tapety sa raz vráti, raz pominie. Pri ňom prichádza čas buď na prilepenie materiálu na stenu, alebo odstránenie tapety. A zatiaľ čo prvá etapa práce z uvedených príkladov, tj lepenie tapiet, je celkom príjemná, tapety nie sú úplne odstránené. Ako sa vysporiadať s odstránením tapety zo steny? Tu je náš sprievodca. Prejdete s ním ďalšími fázami práce: krok za krokom.

3D tapety