Doprava zdarma od €100
Viac ako 62 000 produktov
{{ aa_name() }}

Prehľad stojanov na kvety - interiérové inšpirácie a trendy na rok 2022

Informujte sa o typoch záhonov, overte si, kde ich možno umiestniť a aké kvety sa v nich budú cítiť dobre.

Kovový stojan na kvety na štyri kvety METALLO 112cm čierny
LOFT

Kvetinové záhony - ich výhody a použitie

Záhon je stojan na kvety, ktorý vám umožňuje vystavovať rastliny. Vďaka nemu sa nám do malého priestoru často zmestí niekoľko črepníkov. Je skvelým riešením do stiesnených interiérov, ako aj do tých, kde nie je parapet alebo je jeho nedostatok. V malom byte dobre poslúži vertikálny záhon.

Záhony do domácnosti sú veľmi často zaujímavými stavbami, ktoré okrem základnej funkcie slúžia aj ako dekorácia. V závislosti od materiálu a spôsobu prevedenia môže byť stojan dekoráciou na parapet, stôl alebo nástennú dekoráciu.

Spravidla sa verí, že kovový záhon zapadá do trendov industriálneho interiéru a drevený stojan na kvety pre škandinávske a boho. Za zmienku stojí, že súčasné trendy nabádajú k experimentovaniu, ako aj ku kombinácii oboch materiálov.

Typy kvetinových záhonov

Na trhu je k dispozícii veľký výber modelov, vďaka ktorým si každý nájde ten, ktorý bude najlepšie pasovať do usporiadania jeho interiéru. Na trhu dostupné sú: drevený záhon, kovový záhon, makramé záhon, záhon z kmeňa stromov, záhonový stolík, šnúrový záhon, okenný záhon, nástenný záhon, záhon na nožičkách, poschodový záhon, kaskádový záhon a mnohé iné zaujímavé návrhy.

Ponúkame moderné záhony do obývačky, priemyselné záhony rôznych tvarov, farieb a výšok. Konštrukcie sú práškovo lakované, čo zaručuje vysokú farebnú stálosť. Najobľúbenejšie sú však záhon zlatý, záhon biely a záhon čierny.

Izbové záhony – aké rastliny na nich držať?

Pre získanie ucelenej a estetickej kompozície sa oplatí dôkladne zvážiť kombináciu rastlín a typ porastu. V prvom rade by ste mali brať do úvahy potreby danej rastliny, tzn. prístup k svetlu, teplote vzduchu a prítomnosti iných rastlín. Kvety majú zvyčajne radi spoločnosť, ale dávajte pozor, aby si navzájom neprekážali.

Záhon LOFT kovový stojan na jeden črepník 100cm
zlatý

Závesné záhony a nástenný záhon krásne ukážu rastliny s visiacimi výhonkami. Sú to také kvety ako: zlatý epipremnum, trojpočetný, rozchodník morganianum, cicsus, lampáš čínsky, špargľa atď.

Ak si chcete kvety zavesiť na stenu, môžete ich vložiť do domáceho špagátu. Je to veľmi zaujímavá dekorácia a skvele sa bude hodiť v spoločnosti kovových stojanov. Zadajte do vyhľadávača „makramé kvetinový záhon ako vyrobiť“ a nájdete množstvo videí s návodom.

Vysoký záhon, trojzáhon sú modely, ktoré môžete ozdobiť okrídleným kvetom, dierkovitou príšerou, cievkou, papradím a inými, ktoré sa v byte cítia dobre. Niektoré z nich nepotrebujú veľa svetla ani vody. Záhony s nimi môžete umiestniť do predsiene, na schodisko alebo aj do kúpeľne.

A čo dať do záhona pre veľké kvety? Palma, dracéna alebo rajka.

Pri zariaďovaní bytu rastlinami si určite prezrite ponukukvetinové záhony a kvetinové stojany Lunares

. Okrem klasických a originálnych záhonov tu nájdete okrem iného osvetlenie s kvetinovými motívmi, nástenné maľby a iné dekorácie, ktoré spestria váš aranžmán.

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Stojany na kvety

Zdieľaj túto stránku