Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Ako si správne zvoliť stolnú lampu?

Svietidlo umiestnené na stole alebo pripevnené v blízkosti pracoviska ovplyvňuje účinnosť činností a koncentráciu. Zle zosúladené osvetlenie spôsobí, že sa vaše oči rýchlo unavia, spôsobia bolesti hlavy a dokonca aj nevoľnosť. Svetlo by nemalo byť príliš intenzívne alebo príliš slabé. Mali by ste tiež vziať do úvahy charakter práce a využitie pracovnej stanice - či už budeme sedieť za stolom iba počas štúdia alebo možno niekoľko - niekoľko hodín denne.

Nastavenie žiarovky

Univerzálnym pravidlom, ktoré sa používa pri zariaďovaní pracovného stola a výbere zo stolových lámp, je nastavenie osvetlenia podľa dominantnej ruky, ktorú píšeme. Pre ľudí:

  • Pravák - lampa by mala byť na ľavej strane stola;
  • Ľavák - zdroj svetla umiestnite na pravú stranu stola.

Vyššie uvedené riešenie umožňuje lepšie osvetlenie pracovného priestoru. Študent alebo architekt, ktorý používa pracovný stôl, nebude podráždený vrhaním tieňa cez ruku, napríklad na zošit alebo knihu.

Nastaviteľná LED pracovná lampa s vypínačom na podkroví poskytne dostatočné osvetlenie a ovplyvní pohodlie práce. Originálna geometrická forma zariadenia sa stane zaujímavou dekoráciou v súkromnej alebo domácej kancelárii.

Lampa loftowa

Keď povrch dosky stola neumožňuje použitie stojacej lampy na stôl - stojí za to zvoliť zariadenie, ktoré je možné pripevniť na poličku alebo na stenu. Svietidlá namontované na stole ušetria pracovný priestor stola a vďaka pohyblivému ramenu je možné rýchlo a ľahko zmeniť smer dopadu svetla.

Svietidlo namontované na
stole

Typ a farba svetla

Pohodlie a kvalitu učenia alebo práce za stolom ovplyvňuje žiarovka použitá v prístroji. Je potrebné venovať pozornosť farbe a intenzite svetla. Príliš silné osvetlenie podráždi oči, môže tiež spôsobiť nepríjemné bolesti hlavy. Na druhej strane, svetlo s nízkou intenzitou spôsobí, že osoba používajúca pracovný stôl musí namáhať oči a čítať v tme. Oči sa unavujú rýchlejšie, ľudia sa unavujú a účinky práce nie sú uspokojivé. Svetlo, ktoré vyzerá najbližšie k prirodzenému svetlu, je to najlepšie pre váš zrak. Pri použití stola sa úspešne použila kancelárska lampa vybavená LED osvetlením.

Dodatočné zdroje svetla

Počas mnohých hodín práce na domácom stole alebo v kancelárii spoločnosti sa oplatí osvetliť pracovný priestor ďalším zdrojom svetla. K tomu použite ** závesné stropné svietidlo **. Zariadenie bude vrhať to správne svetlo na celú miestnosť pre prácu alebo štúdium.

Závesná lampa na
stôl

Ďalším, rovnako efektívnym riešením, môže byť nástenná svietnik. Zariadenie je namontované nad stolom alebo na bočnej stene. V prípade poškodenia stolovej lampy alebo žiarovky je možné nástennú lampu použiť ako dočasný zdroj svetla pre pracovný priestor.

Reflektorek do
biurka

Tým, ktorí oceňujú originalitu a geometrické tvary, sa bude páčiť stolná lampa Haakon. Zariadenie pripomína kocku pre spoločenské hry. Prelamovaný tvar žiarovky vyrezaný na bočných stenách spôsobuje, že emitované svetlo je jemne rozptýlené. Jedinečná forma stolovej lampy upúta pozornosť a stane sa hlavnou ozdobou kancelárie alebo kancelárie.

Žiarovka stolovej
lampy

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Stolné lampy pre deti, Stolové lampy, Loft Svetlá

Zdieľaj túto stránku